yolculuk – Sözcü TV

yolculuk

Kategori

Uçakta bulunan çıkık pencereyi görüntüledi

Sosyal medya platformu LiveLeak’e konan bir video uçağın içinde bulunan bir pencerenin çıkık olduğu gösteriyor. Yolculuk esnasında çekilen görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Gemi mürettebatı fırtınalı yolculuklarda işte böyle seyahat ediyor

Sosyal medya platformu Bites.Gr’nin paylaştığı video uluslararası ticaret gemilerinde bulunan mürettebatın fırtınalı yolculuklarda nasıl seyahat ettiğini gösteriyor.

Kategori

Türkiye’deki en güzel 5 Mavi Yolculuk rotası

Akdeniz ve Ege’de eşsiz koylara sahip olan Türkiye, aynı zamanda Mavi Yolculuk’un vatanı. MaviYolculuk, 70 yıl kadar önce ‘Halikarnas Balıkçısı’ olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşlarınınküçük balıkçı teknelerine binerek denize açılması ile başladı. Geçen onca yıl içinde sürekli olarak gelişenMavi Yolculuk bugünkü halini aldı ve Türkiye’nin en önemli turizm gelirlerinden biri oldu. ÖzellikleBodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya dolaylarında yapılan Mavi Yolculuk turları, bugün hem yerli hemde yabancı turistlerin gözdesi. Bugünkü istikametimizde ise en güzel Mavi Yolculuk rotaları bulunuyor.

Kategori

Köpekler için araba yaptılar!

Köpeklerin arabanın kirlenme sürecini hızlandırdığını özellikle ikisine aynı anda sahip olanlar bilir. Nissan bunu fark etmiş ve yeni X-Trail modelinde köpekli aileleri düşünmüş. Reklam videosu çıktığı gün fazlaca ilgi topladı ve internette milyonlarca kez izlendi. Köpek yıkama ve kurutma aracından, akıllı köpek mama mekanizmasına kadar her şey bu bagajda mevcut!

Kategori

Pateli genç minibüse tutunarak yolculuk yaptı

Bursa’da patenli gencin yaklaşık 130 kilometre hızla giden minibüse tutunarak yaptığı yolculuk yürekleri ağza getirdi. Trafikte arabalara tutunarak daha çabuk hareket etmek isteyen patenli gençlere Bursa’da bir yenisi eklendi. Ama bugüne kadar kısa mesafe ve hızın az olduğu bölgelerde yaşanan bu görüntülerin yerine Bursa’da 130 kilometre hızla giden minibüsün yan kapısına tutunan genç, işlek caddede canını hiçe sayıyor. Bursa-Ankara karayolunda bir vatandaş tarafından kaydedilen görüntülerde patenci gençten haberi olmasına rağmen arabaları sollayan minibüs şoförü ise gencin bu tehlikeli yolculuğuna ortak oluyor. Bazen tek ayak üzerinde minibüse ayak uyduran genç, yaşanabilecek muhtemel bir kazada ise başına nelerin gelebileceğini tahmin edemiyor. Vatandaşın çektiği görüntülerde kendi arabasının 120 kilometre hıza ulaştığını gösterirken, patenli çocuk kısa bir süre sonra ise minibüsten ayrılarak anayol üzerinde kendi başına kalıyor. Daha sonra yavaşlayan genç, kendisini çekenin yanından geçmesiyle gözden kayboluyor.

Kategori

İstanbullulara sabah şoku!

Marmaray’da da sabah saatlerinde teknik bir arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle Ayrılıkçeşmesi-Yenikapı hattı kapatıldı. Seferler Yenikapı -Ayrılıkçeşmesi hattı üzerinden yapılıyor. Yenikapı’dan kalkan tren, yolcularını Sirkeci istasyonunda bırakarak yeniden Yenikapı’ya dönüyor. Ayrılıkçeşmesi’nden kalkan tren de yine aynı hat üzerinden gelerek Sirkeci istasyonunda yolcularını bırakıyor. Bu nedenle Sirkeci istasyonunda yoğunluk yaşanıyor. Tren seferlerinin yapılan duyurularla 17 dakikada gerçekleştiği bildiriliyor.  Gecikmeler nedeniyle Marmaray’da yolcu yoğunluğu oluştu.

Kategori

’Yurdum insanı’nın tehlikeli yolculuğu

Tekirdağ’da bir kamyonetin kasasına yüklenen ev eşyalarının üzerinde yolculuk yapan 3 kişi adeta kazaya davetiye çıkardı. Gece geç saatlerde Kumbağ Mahallesinden, Altınova Mahallesi istikametine giden malzeme yüklü bir kamyonettin kasasında bulunan 3 kişi hiçbir tehlikeye aldırış etmeden yolculuk yaptı. Tekirdağ’ın Kumbağ Mahallesinde, ev eşyalarını taşıyan bir kamyonet kasasının üzerinde bulunan 3 kişiyi gören diğer sürücüler şaşkına uğradı. Eşyaları kamyonetin kasasına yükledikten sonra, eşyaların üzerinde ve eşyalara tutunarak yolculuk yapan 3 kişi yürekleri ağza getirdi. Gece geç saatlerde malzeme yüklü kamyonetin kasasının üzerinde yolculuk yaparak kazaya davetiye çıkaran ve işçi oldukları tahmin edilen 3 kişi uzun bir süre sonra sürücülerin şaşkın bakışları arasında gözlerden kayboldu.

Kategori

Aşırı yüklü kamyonun tehlikeli yolculuğu

Gaziantep’te bir kamyona standardın çok üstünde ve biçimsizce istiflenmiş yük nedeniyle yolda ilerleyen araçlar zor anlar yaşadı. Aşırı yüklü kamyonun arkasından ilerleyen bir otomobildeki vatandaşlar, gördükleri manzarayı cep telefonu kamerasıyla kaydederken, yaptıkları yorumlarla duruma tepki gösterdi.

Kategori
İngiltere'de ırkçı saldırı

İngiltere’de ırkçı saldırı

İngiltere’nin Manchester kentinde, bir tramvayla yolculuk eden siyahi Amerikalıya üç kişi ırkçı saldırıda bulundu. Amerikalının tramvaydan inmesini isteyen üç İngiliz, “Afrika’ya geri dön” dedi. Polis üç kişiyi gözaltına aldı.

Kategori

Bisiklet ile tehlikeli yolculuk

Adrenalin bağımlısı Nate Hills ve Kyle Mears ikilisi insanların yürümeye dahi korktuğu yükseklikte ve tehlikedeki alanda çılgınca bisikletle yolculuk yapıyor.

Kategori
Motosiklet üzerinde 4 kişiyle ölüm yolculuğu

Motosiklet üzerinde 4 kişiyle ölüm yolculuğu

D-100 Karayolu Kartal Mevkii Ankara istikametinde ilerleyen motosiklette sürücüyle beraber 4 kişi tehlikeli şekilde yolculuk yaparken görüntülendi.

Kategori

Metroda davul zurnalı yolculuk

Bursa’da akşam saatlerinde metroya binen çalgıcılar çaldıkları davul ve zurnalarla vagondakilere eğlenceli yolculuk yaptırdılar. Bursa’da Acemler metro istasyonundan Bursaray’a binen Romanların oluşturduğu müzisyen grubu yanlarında bulunan, davul ve zurnaları çalarak, metroya binen yolculara keyifli anlar yaşattı. ‘İndim dereye taş bulamadım, Osman Ağa, Al kızını koy çuvala’ parçalarını söyleyen müzisyenler yolcular tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Kategori

TEM’de tehlikeli yolculuk

Baba, anne ve küçük kızlarının motosikletle tehlikeli yolculuğu kameraya yansıdı. TEM’de zaman zaman hızlı ilerleyen motosiklet sürücünün köprüden kaçak geçiş yapabilmek için plakanın bir bölümünü bez ile kapattığı görüldü.