yaşam – Sözcü TV

yaşam

Kategori

Tek böbrekli yaşamak ile çift böbrekli yaşamak arasında nasıl bir fark vardır?

Toplumda şöyle bir soru var: “Böbreğimi verirsem yarım olur muyum?” Bu çok yanlış bir fikir çünkü hastalarımızın tek böbreği ile çift böbrekli olmaları arasında hiçbir fark yoktur. Neredeyse her ay bu şekilde bize bir hasta gelir, yakınına böbrek bağışlamak ister ve bizim yaptığımız araştırmalarda tek böbrekli olduğu ortaya çıkar. Bu sebeple lütfen böbrek vermekten çekinmeyin. Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Tuncer cevapladı.

Kategori

Kuyuya düşen köpek saatler sonra kurtarıldı

Kuyuya düşen ve saatlerdir yaşam mücadelesi veren köpek “Animal Aid Unlimited” platformu tarafından kurtarıldı. Köpeğin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kategori

Irkçılık neden kötüdür?

Irkçılık ve önyargı hayatımızdaki hatalardan biri. Ne olursa olsun hepimizin insan olduğunu unutmamalı ve ona göre yaşamalıyız. İşte bu hataların getirdiklerini en güzel anlatan kısa film…

Kategori

Bisiklet tutkunları için müthiş bir icat

Gün geçtikçe artık ülkemizde de bisiklet yolları artıyor ve bisiklete binmede büyük artış yaşanıyor. Özellikle büyük şehirlerde birçok kişi sağlıklı yaşam için en azından haftasonları bisiklete binmeyi tercih ediyor.

Teknoloji geliştikçe hayatımızı kolaylaştıracak yenilikler de bununla birlikte geliyor. Bisikletlerinizin çalınmaması için kullandığınız kilitler, yanınızda ekstra taşımak yerine bambaşka bir çözümle daha pratik bir hale gelmiş…

Kategori

Zor şartlara rağmen hayata gülerek bakıyorlar

Yıllardır ülkelerinde devam eden savaş nedeniyle evlerinden göç eden Suriyeli çocuklar, yaşamlarını zor da olsa sürdürmeye çalışıyor. Kendi imkanları ile kırsal alanlarda çamur içinde kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli çocuklar, her şeye rağmen hayata gülümseyerek bakıyor.

Kategori

Mersin’de 10’uncu katta düşen işçi öldü

Mersin’de çalıştığı inşaatın 10’ncü katında dış cephe sıvasını yaparken düşen 36 yaşındaki Mehmet Kıyam Boryam yaşamını yitirdi. Olay, merkez Mezitli İlçesi’ne bağlı Merkez Mahalle 2’nci Çevre Yolu üzerindeki 10 katlı inşaatta meydana geldi.

Kategori

Sosyal medya olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

“Akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan başımızı kaldırdığımız zaman hayat nasıl olurdu?” sorusunu irdeleyen oldukça başarılı bir video.

Kategori

Gelecekte akıllı camlarla yaşam

Corning firmasının 2. çalışması. İlkinde anne işe gidiyordu, bunda doktor ya da araştırmacı olduğunu anladığımız babanın iş ortamını ve çocukların okul yaşamını görüyoruz.

Kategori

Bu çeşmeden su değil…

Kayseri’de, Kocasinan Belediyesi, musluklarından mercimek çorbası akan, günlük 700 kişinin yararlanabileceği “İkram Çeşmesi”ni hizmete sundu.

Kategori

Kocasinan mobilya fabrikasında yangın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisini telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, 31 Mart günü tüm Türkiye’de meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili bilgi verdi. DHA mikrofonuna da yansıyan konuşma sırasında, Bakan Yıldız, Davutoğlu’na, TEİAŞ Genel Müdürü bir tasarruf hatasında bulunduğu için istifa etti dedi.
Bakan Taner Yıldız ile Gürcistan Enerji Bakanı Kakha Kaladze, enerji alanında işbirliği ile ilgili anlaşmanın imza töreninin ardından Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’ne geçerek, ‘Solarex Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışını yaptı.