Washington – Sözcü TV

Washington

Kategori

Katil balinalara en yakın noktada

ABD’nin Washington eyaletinde yer alan San Juan Adaları’na yakın bir noktada kano yapan kişinin görüntüleri sosyal medya içerisinde viral hâle geldi. Görüntüler katil balinaların yaklaştığı kano üzerindeki kişiler tarafından çekildi.

Kategori

New York ve Washington arası ’29 dakikaya’ inecek

Güney Afrika asıllı Amerikalı mühendis, SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından olan Elon Musk’ın başında olduğu çılgın projeyle Washington DC ve New York arasındaki 360 kilometrelik mesafe 29 dakikaya inecek. Washington DC, Baltimore,Philadelphia ve New York’u kapsayan proje için uzay teknolojisi olarak tasarlanan “Hyperloop” kullanılacak. Amerikan medyası proje için hükümetten sadece sözlü izin alan Musk’ın kuracağı sisteme kuşkuyla bakıyor.

Kategori

Washington’da tarihi sergi

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington, oldukça kapsamlı bir Türk İslam Eserleri sergisine de ev sahipliği yapıyor. “Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin Hazineleri” başlıklı sergide, yüzlerce yıllık 47 adet el yazması Kur’an-ı Kerim, ilk kez ABD’de sanatseverlerle buluşuyor.

Kategori

Polisten kaçarken böyle kaza yaptı

Otomobiliyle polisten kaçan sürücü kaza yaptı. Görüntüler Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’dan. Otomobiliyle polisten kaçan bir sürücü bunun bedelini ağır ödedi. Kovalamaca sonucu aşırı hız yapan sürücü, kontrolünü kaybettiği araçla birlikte takla attı. Kaza sonrası aracından inen polis, sürücüyü yaralı şekilde gözaltına aldı.

 

Kategori

Otobüste 80 yaşındaki kadını komalık etti

ABD’de bir yolcu otobüsünde 80 yaşındaki bir kadının öldüresiye dövülmesi ülke gündemine oturdu. Washington’da şehirlerarası bir yolcu otobüsünde 59 yaşındaki Riley E. White, otobüste yolcu olan 80 yaşındaki yaşlı kadına acımasızca saldırması otobüs kameralarına yansıdı. White, yaşlı kadına önce tekme atıp sonra da kafasına defalarca yumruklarken, otobüsün içindeki diğer yolcular ise arka kapıdan kaçmayı tercih etti.

Kategori

Robot cerrah ilk neşterini vurdu

ABD’de robot cerrah, doktorların müdahalesi olmadan yumuşak doku ameliyatı gerçekleştirerek bir ilke imza attı. Başkent Washington’daki Ulusal Çocuk Tıp Merkezi‘nde geliştirilen Akıllı Doku Otonom Robotu (STAR), dünyada yumuşak doku ameliyatı gerçekleştirebilen ilk robot olarak tarihe geçti.

Kategori
İşaret dilini konuşmaya çeviren eldiven

İşaret dilini konuşmaya çeviren eldiven

Sağır veya işitme engelli birey olmanın en zor yanlarından biri, insanlarla iletişim kurmaktır. Washington Üniversitesi öğrencilerinden Thomas Pryor ve Navid Azodi bu probleme çözüm getirdi.Şu an için sadece Amerikan işaret dilini tercüme eden cihazın gelecekte diğer diller içinde çeviri yapabilecek.

Kategori

Erdoğan ABD’de Kerry ile görüştü

ABD’de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile biraraya geldi. Washington büyükelçiliği rezidansında gerçekleştirilen görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

Kategori

Kuzey Kore ABD’yi videoyla tehdit etti

Kuzey Kore, ABD’nin hedef alındığı ‘Son Şans’ isimli bir propaganda videosu yayınladı. Kuzey Kore’nin propaganda sitesi DPRK tarafından bugün yayınlanan dört dakikalık videoda denizaltından fırlatılan füzelerle gövde gösterisi yapılıyor. Videonun “en can alıcı” bölümü ise Kuzey Kore’den fırlatılan bir füzenin dünyanın çevresinde gezdikten sora yeryüzüne dönerek Washington’ı vurduğu sahne.

Kategori

ABD’de Türk bayraklı ‘barış için dans’

ABD’de bir grup kişi, ünlü New York Times Meydanı’nda ve Washington’da ‘Barış’ için dans etti. Son aylarda Dünya’da ve Türkiye’de giderek şiddetlenen terör olayları, birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Videodaki kişiler ise yaşanan bu terör olaylarına dikkat çekmek isteyerek, ABD’nin iki şehrinde ‘Barış İçin’ dans ettiler. Dansçıların sergilediği performans sırasında, Türk Bayrağı kullanmaları ise dikkat çekti.

Kategori
Dünya bu pandaya gülüyor!

Dünya bu pandaya gülüyor!

ABD’nin başkenti Washington’ı esir alan karın keyfini çıkaran dev panda Tian Tian oldu. Hayvanat bahçesinde karların üzerinde tıpkı çocuklar gibi eğlenen panda, kendini karların üzerine bırakıp öyle eğleniyor ki bir süre sonra hızını alamayıp küçük tepeden aşağı yuvarlanıyor.

Kategori

Polis bu iki kadını arıyor!… Sebebi ise…

Washington polisi bir markette alışveriş yapan tanımadıkları bir erkeğe cinsel tacizde bulunan iki kadının peşine düştü. Washington D.C. polisinin internet sitesinde yer alan duyuruda, New York Avenue, 1700 Blok’taki bir marketin güvenlik kamerasına yansıyan görüntü kayıtları yayınlanarak, ekranda görünen ve bir erkeğe cinsel tacizde bulunan iki kadını görenlerin D.C. polisine ihbar etmesi istendi. Polis, kadınların üçüncü dereceden cinsel taciz suçlamasıyla arandığını duyurdu.

 

 

Kategori

İkiz panda yavruları böyle doğdu

ABD’nin başkenti Washington’daki Smithsonian Hayvanat Bahçesi’nin sembollerinden Mei Şiang adlı dev panda ikiz doğurdu. Nesli tükenme tahlikesiyle karşı karşıya olan dev pandalar, doğal ortamlarında yaşamadıklarında çok nadiren yavruluyor. Smithsonian, ABD’de panda olan dört hayvanat bahçesinden biri. Buradaki pandalar Çin’den kiralanarak getirilmişti. Hamile olduğu geçen hafta anlaşılan Şiang’ın yavrularının sağlıklı olduğu açıklandı. İki yavrusu daha olan Mei Şiang, hayvanat bahçesinin yıldızı konumunda. İlk yavrunun dünyaya geldiğinin duyurulmasından sonra, Mei Şiang’ın kafesine konulan canlı kamera sistemi Panda Cam, aşırı ilgi nedeniyle birkaç saniye içinde çöktü.