vekiller – Sözcü TV

vekiller

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Vekiller yumruklarla birbirine girdi!

Meclis’te sabah yapılan toplantı sırasında HDP’li vekillerin salonun dar olduğunu söyleyerek değiştirme talep etmeleri ve basın mensuplarının dışarıya çıkarılmasını istemeleri sonrası tartışma çıkmış ve vekiller arasında arbede yaşanmıştı. Dokunulmazlık Komisyonu’nun öğleden sonraki toplantısında ise, gergin başlayan toplantı yumruklu kavgaya dönüştü. Vekillerin birbirlerine feci şekilde saldırdığı görüntüler böyle kaydedildi.

Kategori

Bütçe görüşmelerinde gergin anlar

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelerde AKP ve CHP’li vekiller arasında tartışma çıktı. AKP’li Hamza Dağ, CHP’li Mehmet Bekaroğlu’nun üzerine yürüdü.

Kategori

Vekillerin canlı yayında Saray kavgası!

Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek ile CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş arasında sert tartışma yaşandı. Programda 1 Kasım erken seçimleri ve AKP kongresi tartışıldı. CHP’li Barış Yarkadaş, konuşmaları sırasında “Saray” ifadesini sıkça kullanınca Reşat Petek tepki gösterdi. Katılımcılar arasındaki sert tartışmayı yatıştımak için çok uğraşan sunucu Didem Aslan Yılmaz sinirlenerek, “Ya Allah aşkına bir dinler misiniz? Bağırmaktan programı yapamayacağım. Böyle yayın mı olur Allah aşkına ya” diyerek konuklara tepki gösterdi.