vefat – Sözcü TV

vefat

Kategori

Müjdat Gezen, Sözcü TV’ye yakın dostu Akan’ı anlattı

Usta sanatçı Tarık Akan’ın meslektaşı ve yakın dostu Müjdat Gezen, sozcu.com.tr’ye yakın dostunu anlattı. Turgut Erat’ın sorularını yanıtlayan Gezen’in üzüntüsü yüzünden okunuyordu. Gezen, “Tarık’ı herkesin sevmesini istemem. bazılarının sevmemesi lazım. Herkes sevse kişiliksiz olurdu zaten. Tarık yüksek bir adamdır. Atatürk’ü de sevmeyenler var” dedi. Bir hafta önce telefonla konuştuklarını söyleyen Gezen, Akan’ın “Kemoterapiye gidip eve gelip yatıyorum. Bağırttırıyorlar beni” dediğini açıkladı.

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Usta oyuncu Mahmut Hekimoğlu hayatını kaybetti

60 yaşındaki Mahmut Hekimoğlu, 2014 yılında prostat kanserine yakalanmış, önceki gece hastaneye kaldırılmıştı. 25 Ekim 1955 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Mahmut Hekimoğlu, Türk sinemasındaki birçok yapıma imzasını atmıştır. Hekimoğlu, çok sayıda sinema filmi ve dizide rol aldı.

Kategori

Süleyman Seba kabri başında anıldı

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, vefatının 2. yılında kabri başında anıldı. Siyah-beyazlı kulübün yöneticileri, taraftarlar ve Seba’nın sevenleri, 13 Ağustos 2014’te hayatını kaybeden Seba için Feriköy Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine katıldı. Efsane başkan için kabri başında Kuran-ı Kerim ve dua okundu.

Kategori
2015 yılında hayatını kaybeden ünlü isimler

2015 yılında hayatını kaybeden ünlü isimler

2015 yılında sanat, spor, siyaset ve edebiyat dünyasına uzun yıllar emek veren, memleketimizin ender yetiştirdiği önemli değerlerinin yanı sıra dünyaca ünlü yıldızlar da hayata 2015 yılında hayata veda etti. İşte 2015 yılında aramızdan ayrılanlar..

Kategori

Olacak O Kadar efsanesi böyle başlıyordu

Olacak O Kadar, Levent Kırca’nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıydı. Büyük usta Levent Kırca’nın efsanevi televizyon programı bu jenerikle başlıyordu.

Kategori

Levent Kırca hayatını kaybetti

Karaciğer kanseri sebebiyle Temmuz ayından beri kemoterapi gören usta tiyatrocu Levent Kırca (67), bu gece hayata gözlerini yumdu.  Kırca, bir hafta önce hastalığının ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırılmıştı. Usta oyuncu, tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.  Levent Kırca, iki gün önce onur ödülü aldığı bir tören için hastaneden yazıp gönderdiği mektubunda, “Dik durun. Adil olun, sabırlı olun. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!” ifadelerini kullanmıştı.

Kategori

Demirel’in yakın dostlarından son sözler!

1991-1993 yılları arasında Süleyman Demirel’in özel danışmanı olan İlnur Çevik, Demirel’in hayatını kaybettiği Güven Hastanesi’ne geldi. Çevik, daha sonra açıklamalarda bulundu. Ayrıca eski bakanlardan İstemihan Talay da hastane çıkışında açıklama yaptı.

Kategori

Gole değil kaleciye bak!

Guarani ile Corinthians arasından oynanan Libertadores maçında Corinthians kalecisi Cassio inanılmaz bir hataya imza attı.