uyku apnesi – Sözcü TV

uyku apnesi

Kategori

Uyku apnesi tedavi edilmezse ne olur?

Uyku apnesi tedavi edilmezse gündüz aşırı uykululuk haline bağlı olarak trafik kazalarında ve iş kazalarında ciddi bir artış gözlenir. Uyku apnesi olan kişilerde trafik kazası riski 7-8 kat daha fazladır, iş kazaları riski de 3 kat daha fazladır. Nöroloji Uzmanı Dr. Sevinç Ümit cevapladı.

Horlama ve uyku apnesi?

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can cevaplıyor; Horlama ve uyku apnesi? Horlama uyku esnasında ağzımızdan çıkan rahatsız edici sesdir. İlerleyen zamanlarda horlamakla kalmamakla birlikte zaman içinde uyku apnesine dönüşür. Uyku apnesi uyku esnasında en az 10 sn süreyle nefesimizin durmasıdır. www.canmedkbb.com

Kategori

İmamdan mesaj gibi sözler…

Tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düşüp 66 yaşında hayata gözlerini yuman Kayahan için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde imamın sözleri damga vurdu.

Kategori

Kayahan son yolculuğuna böyle uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düşüp 66 yaşında hayata gözlerini yuman Kayahan için Teşvikiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Birçok ünlü ismin ve devlet adamlarının katıldığı usta sanatçı Kayahan’ın cenazesinde duygusal anlar yaşandı. Kayahan’ın sevenleri uzun süre gözyaşı döktü. Ünlü sanatçı son yolculuğuna böyle uğurlandı.
Kategori

Erdoğan Kayahan’ın cenazesine katıldı

Usta sanatçı Kayahan’ın cenazesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki törenin ardından Teşvikiye Camii’nde götürüldü. Birçok ünlü ismin son yolculuğuna uğurladığı, usta sanatçı Kayahan’ın cenazesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Kategori

Uyku Apnesi Septoplasti (UPPP) nedir?

Uyku sırasındaki solunum duraklamalarından kaynaklanan ve uyku düzeninin bozulmasına sebep olan önemli bir hastalık. Uyku apnesi uykuda hava akımının en az 20 saniye süreyle normal değerinin ‘sine ve daha altına düşmesi ile tanımlanabilir. Uykudaki solunum duraklamaları sonucunda kandaki oksijen miktarı azalır ve karbondioksit miktarı artar.

Kategori

Horlama ve uyku apnesi nedir, nasıl tedavi edilir?

Horlama uyku sırasında üst solunum yolunu oluşturan burun, yumuşak damak, küçük dil ve dil kökü gibi yapıların birlikte yada ayrı ayrı darlıklarından kaynaklanan tatsız rahatsız edici bir gürültü olarak tanımlanabilir. Horlama tedavisinde en önemlisi horlamanın bir hastalık olduğunu kabul etmektir.Horlamak ayıp değildir, bir hastalıktır. Horlama tedavi edilebilinen bir hastalıktır.