üniversitesi – Sözcü TV

üniversitesi

Kategori
gokkusagi880

En uzun süreli gökkuşağı görüntülendi

Genellikle oluştuktan kısa süre sonra kaybolan gökkuşaklarına dair en uzun görüntü kaydı Tayvan’da yapıldı.  Taipei’de bulunan Çin Kültür Üniversitesi yakınlarında görülen gökkuşağı iki bilim insanı tarafından yaklaşık 9 saate varan süreyle görüntüye alındı. Toplamda 8 saat 58 dakika sürdüğü belirtilen gökkuşağı kayıt altına alınan en uzun süreli gökkuşağı oldu.

Kategori
2

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden yerli Formula aracı

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan, imal edilen ve İngiltere’de düzenlenen ‘Formula Student’ yarışmasında ‘En Efektif Medya ve İletişim’ Kupasını alan yerli Formula aracı ‘Y TR-02’ tanıtıldı.

Kategori
erdogan

Erdoğan: “Koalisyon hükümetine ihtiyaç vardır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nce üniversitenin Beyazıt Yerleşkesi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Erdoğan, iftar sofrasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.7 Haziran seçimleri öncesi sık sık “koalisyon kaostur” çıkışı yapan seçimler sonrası oluşan tabloda ise “erken seçime gitmek için elinden geleni yapmakla suçlanan” Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesi şaşırtan bir çıkış yaptı. Erdoğan “Koalisyon hükümetine ihtiyaç var” dedi.