tv – Sözcü TV

tv

Kategori

En iyi 5 suç komedisi

Bizde de “Kolpaçino” ya da geçen hafta vizyona giren “Ketenpere” gibi zaman zaman denenen bir komedi türü olan suç komedileri dünyanın her yerinde ilgiyle takip edilen bir tür. Hareketli bir kurgu eşliğinde bir sürü aksiliğin bozduğu yasadışı işlere bulaşan insanların yaşadıklarına odaklanan, mizahla karışık şiddetli öykülerdir bunlar.Peki bu oldukça zengin sayıda film üretilen türün en iyileri hangileri? İşte benim için zirvedeki beş film şunlar:

Kategori

Yavuz Turgul’un en iyi 5 filmi

Sözcü Gazetesi film eleştirmeni Burak Göral, 7 yıldır yeni filmi beklenen ve bu hafta vizyona giren “Yol Ayrımı” ile sekizinci filmine imza atan yönetmen Yavuz Turgul’un kariyerinin en iyi beş filmini sıraladı…

Kategori

Çocukların inek dışkısına bulandığı Hindu geleneği

Küçük yaştaki çocuk ve bebeklerin inek dışkısının üstüne konduğu görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. Hindistan, Madyha Pradesh bölgesinde bulunan Betul şehrindeki bir köyde çekilen görüntüler Caters TV aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıldı. Işık festivali olarak da bilinen ve en büyük Hindu festivali olan Diwali’den sonra gerçekleşen ayin çerçevesinde çocuklar inek gübrelerine batırılıyor. Geleneksel olarak yüzyıllardır devam eden bu törenin çocuklara şans ve sağlık getirdiğine inanılıyor.

Kategori

Dolap camı görünümlü televizyon

Sosyal medya oluşumu “UNILAD” üzerinden yayınlanan video ev dekorasyonu ile teknolojiyi birleştiren bir ürünü internet kullanan herkes tarafından bilinir yaptı. Dolap camı görünümlü eşyanın aynı zamanda bir televizyon olması, akıllı tasarımlar ile teknolojiyi birleştirmek isteyen şirketlere öneri sunuyor.

Kategori

Ünlü modele “yatakta ne giyiyorsun?” sorusu soruldu, soyunmaya başladı

Şili’de yayın yapan bir televizyon programına konuk olan ünlü model Aynara Eder, sunucunun “yatakta ne giyiyorsun?” sorusunu sormasıyla soyunmaya başladı.

Kategori

“Esra Erol sizi artık çiftleştirsin”

Evlendirme programlarının dikkat çeken ismi Esra Erol’un programında güldüren gaf. Televizyon programlarında yapılan gaflar çoğu zaman mazur görülse bile bazıları sunucunun istifasına kadar giden bir süreci tetikleyebiliyor. Özellikle konukları çok olan evlilik programlarında yaşanan gaf durumları sunucuları çok zor durumda bırakabiliyor. Bunun son örneğini de Esra Erol yaşadı. Programa katılan konuklardan biri evlendirme programına katılara talebini arayan beye “Esra Erol sizi çiftleştirsin” şeklinde bir ifadede bulununca Esra Erol kahkahalarını gizlemekte zorlandı. Konuğunu mikrofonunun sesi geç kısılınca ortaya çıkan bu gaf kameralara da işte böyle yansıdı.

Kategori

”Gazetelere finansal baskı da söz konusu”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, gelecek seçimlerde Deniz Baykal’ın tekrar aday olacağını söyledi. Kılıçdaroğlu Doğan Grubu’na açılan soruşturma ve Hürriyet Gazetesi’ne düzenlenen saldırılar hakkında da sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, Doğan Grubu’na soruşturma başlatan savcı için HSYK’yı göreve çağırdı ve ‘O savcıya savcı bile denmez. Normalde HSYK’nın göreve geçmesi lazım. Savcı başka yerde bir gün bile kalamaz.” diye konuştu.