trump – Sözcü TV

trump

Kategori

Trump’a Özgürlük Heykeli’nde protesto

ABD’nin sembolü olan, New York’ta bulunan Özgürlük Heykeli’nin tepesine çıkan kadın protestocuyu polis, uzun uğraşlar sonrasında ikna ederek çıktığı yerden indirdi.

Kategori

Trump’a tapan adam!

Garip olay Hindistan’ın Konne köyünde yaşanıyor. 31 yaşındaki Bussa Krishna, Trump’ın bir fotoğrafının etrafına kurduğu derme çatma sunakta ABD Başkanı’na tapınıyor… “Arkadaşlarım bana deli diyor,” diye konuşan Krishna, Trump’ın Hindistanlıların değerini anlaması için kendilerinin de Trump’a sevgilerini göstermeleri gerektiğini iddia ediyor.

Kategori

Robert de Niro’dan Trump’a küfür

Dünyaca ünlü oyuncu Robert de Niro, Tony Ödülleri’nde sahneye çıktı ve ABD Başkanı Donald Trump’a küfür etti! Sonrasında seyircilerin tepkisi bir hayli coşkulu oldu.

Kategori

Arabayla yapılan sıra dışı ‘skydiving’ deneyimi

Trump’ın suratını resmettikleri araçlarıyla ‘skydiving’ yapan kişilerin görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Heykel tartışmasına ‘Britney’ formülü

Amerikan İç Savaşı sırasında Güney eyaletlerinin ordularına komutanlık yapan isimlerin heykellerinin hâlâ ABD sınırları içerisinde olması tartışma hâline geldi. Geçtiğimiz günlerde Konfederasyon askerleri temsil eden heykellerin kaldırılması ve sökülmesine dair tepkiler sürerken; change.org içerisinde başlatılan kampanyada Louisiana eyaletinde kaldırılan anıtların yerine Britney Spears heykellerinin konması istendi.

Kategori

Amerikalıların coğrafya ile olan imtihanı

ABD’li talk show programı sunucusu Jimmy Kimmel, işlek bir cadde üzerinde Kuzey Kore’nin yeriyle alakalı bir anket yaptı. Programda anketi sunuşu sırasında Amerikalıların yüzde 75’inin Kuzey Kore’yi ülkeleri için tehdit olduğunu hatırlatan Kimmel, yaptığı ankette vatandaşların Kuzey Kore’nin haritada yerini dahi bulamadıklarını ortaya koydu.

Kategori

ABD başkanı Trump ve Obama’dan Barbie Girl şarkısı!

Aqua’nın fenomen şarkısı “Barbie Girl” Obama ve Trump’ın konuşmalarında yer alan ifadelerdeki sesler değiştirilerek tekrardan yorumlandı.

Kategori

Trump’ı dinlerken fenalık geçirdi!

ABD Başkanı Donald Trump‘ın uzay programıyla ilgili konuşmasını dinleyen ünlü astronot “Buzz” Aldrin, konuşmayı dinlerken yaptığı mimikler ile sosyal medya içerisinde gündeme oturdu. Aya ayak basan ikinci insan olarak bilinen Aldrin, ayrıca ABD’nin uzay programıyla ilgili kampanyalarda görev alıyor.

Kategori

Komadan çıkan biri bu olanlardan kaçına inanır?

Steven Seagal’in “Hard to Kill” filmini hatırlayın. Kahramanımız yedi yıl sonra hastane odasında gözlerini açıyor ve zor da olsa peşindeki katillerden kaçıyordu. Daha sonra birkaç olaya şaşıracaktı. Ancak son iki yılda öylesi şeyler yaşandı ki, bunlara ihtimal vermek biraz zor olsa gerek.

Kategori

Trump sayesinde milyoner olacak!

Donald Trump’ın başkan olmasıyla Japon maske üreticisi Ogawa Rubber INC. büyük gelir elde etmeye başladı. Birçok farklı çeşitte maske yapan şirket Trump sayesinde şatışlarında patlama yaşadı. Şirketin genel müdürü Takahiro Yagihara “Kimsenin Trump Bey’in kazanacağını düşündüğünü sanmıyorum. Bu galibiyet ile ilgili düşüncelerim karmaşık. Trump Bey’in maskeleri tekrardan iyi satılmaya başladı, ama onun başkan olması Japonya için güzel bir haber değil, o yüzden kafam karışık.” diyerek büyük bir ikilemde kaldığını belirtiyor.

Kategori

Trump için en komik tanıtım!

Donald Trump’ın ABD başkanı olmasıyla birlikte tüm dünya çalkalandı. Bunun sonucunda televizyon ve internet üzerinde çok komik yorumlar ve videolar paylaşıldı. Bunlardan en komiği ise Hollanda’da bir televizyon programından geldi. İşte o video…

Kategori

Trump destekçileri şimdi de ona savaş açtı!

Star Wars’ın gelecek hafta çıkacak filmi Rogue One’ın yazarlarından Chris Weitz’ın paylaşmış olduğu bir tweet üzerine, Trump destekçisi bir kullanıcı onu Trump’a hakaretle suçladı. DumpStarWars(Star Wars’u Çöpe At) başlığıyla paylaşılan tweet’in üzerine çıkan tartışmaya binlerce insan katıldı. Başlık altında 120 bin’in üzerinde paylaşım yapıldı ama sonuç olarak kimse birbiriyle anlaşamadı…

Kategori

İşte Trump’ın makam aracı

Trump, sadece 6 gün sonra Beyaz Saray’ın yeni sakini olmasının yanı sıra, makam aracı “The Beast” (Canavar) ve Marine One olarak adlandırılan başkanlık helikopterini de kullanacak kişi olacak. Cadillac’ın ürettiği The Beast eklenen yeni koruma önlemleriyle yemin töreni için hazır hale getirildi. Makam aracının yeni özellikleri arasından en ilginç olanı aracın kimyasl saldırı ya da yola döşenmiş bombalara karşı korunaklı olması. Kapıları kurşun geçirmez hale getirilen Cadillac’a gözyaşartıcı gaz bombaları, bir popalı tüfek ve içinde Başkan Donald Trump’ın kan grubunun aynısı yedek kan torbaları da eklendi.

Kategori

Trump’tan CNN muhabirine: Kuruluşunuz berbat, sahte haber sizsiniz

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, seçildikten sonra ilk kez basın toplantısı gerçekleştirdi. CNN çalışanından soru almak istemeyen Donald Trump, “kaba olmayın” diyerek muhabiri reddetti. ABD’deki “sahte haber” tartışmalarına gönderme yapan Trump, CNN çalışanına “kuruluşunuz berbat, sahte haber sizsiniz” dedi.

Kategori

Trump, Reina’daki katliamla ilgili konuştu

ABD’nin seçilmiş Başkanı Donald Trump’ın Florida’da verdiği yılbaşı partisinde yaptığı konuşmada Reina’daki katliamla ilgili konuştuğu görüntüler ortaya çıktı.Ortaya çıkan yeni görüntüler, sosyal medya paylaşımı yapmadığı için sessiz kaldığı zannedilen Trump’ın yılbaşı partisinde yaptığı konuşmada Reina saldırısına değindiğini gösterdi.

Kategori

Trump sayesinde milyoner olacak!

Donald Trump’ın ABD başkanı olması bütün dünyada büyük yankı uyandırdı. Birçok ülke, ABD ile olan ticaret ilişkilerinin bozulmasından korkuyor ama beklemekten başka bir şey yapamıyor. Ama bu işten en çok kazanç sağlayacak şirket Japon maske yapımcısı Ogawa Rubber INC. olacak gibi gözüküyor.

Donald Trump’ın başkan olmasıyla Japon maske üreticisi Ogawa Rubber INC. büyük gelir elde etmeye başladı. Birçok farklı çeşitte maske yapan şirket Trump sayesinde şatışlarında patlama yaşadı. Şirketin genel müdürü Takahiro Yagihara “Kimsenin Trump Bey’in kazanacağını düşündüğünü sanmıyorum. Bu galibiyet ile ilgili düşüncelerim karmaşık. Trump Bey’in maskeleri tekrardan iyi satılmaya başladı, ama onun başkan olması Japonya için güzel bir haber değil, o yüzden kafam karışık.” diyerek büyük bir ikilemde kaldığını belirtiyor.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump yorumu

Erdoğan’dan Trump yorumu: Erdoğan “ABD’de yeni bir dönem başlıyor. Şahsım milletim adına ABD halkının bu tercihi hayra yormak istiyor ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum.

Kategori

Trump’ı apar topar sahneden indirdiler

ABD’de Başkanlık Seçimleri için nefesler tutulurken, Cumhuriyetçi Donald Trump, Nevada eyaletine bağlı Reno kentinde dün akşam saatlerinde yaptığı mitingde gizli servis ajanlarınca sahneden apar topar indirildi.CNN’nin haberine göre; Gizli Servis Sözcüsü, olay sonrası yaptığı açıklamada, “kalabalık arasında kargaşa çıktığını ve bir şahsın ‘silah’ diye bağırdığını, ancak yapılan kapsamlı arama sonrasında herhangi bir silah bulunmadığını” söyledi.

Kategori

Trump ve Hillary’den harika bir “Time Of My Life” düeti

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen başkanlık tartışmasında Trump ve Hillary kozlarını paylaştı. Zeal isimli kullanıcı Trump ve Hillary’nin güzel anlarını “Time of My Life” şarkısıyla birleştirdi ve ortaya bu muhteşem düet çıktı.İşte sosyal medyanın da çok beğendiği o çalışma…

Kategori

Clinton’ın hastalığıyla dalga geçti

Donald Trump son konuşmasında geçtiğimiz haftalarda zatürre teşhisi konan rakibi Hillary Clinton’ın hastalığıyla dalga geçti. Trump, “arabasına kadar 5 metre yürüyemiyor” dediği Clinton’ın yürüyüşünü taklit etti.  ABD’de başkanlık seçimlerine 40 günden az bir süre kala Trump ile Clinton arasındaki savaş iyice kızıştı. Öyle ki Trump son konuşmasında Clinton’ın hastalığıyla bile dalga geçti. Clinton, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenler için düzenlenen anma töreninde fenalaşmış, başkan adayının arabasına giderken korumaları yardımıyla yürüyebilmesi kameralara yansımıştı. Sonrasında zatürre teşhisi konan Clinton bir süre evinde dinlenmiş ve kamreların karşısına çıkmamıştı.

Kategori

Başkanlık kapışmasında ilk raunt Clinton’ın

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için en önemli dönemeç olarak görülen Clinton-Trump düellosu, TSİ ile 04:00’da başladı ve yaklaşık bir saat 35 dakika sürdü. Münazara sonrası gözler anketlere çevrildi ve CNN’in yayınına göre, gecenin kazananı Hillary Clinton oldu.