tıkanıklık – Sözcü TV

tıkanıklık

Kategori

Kazadan son anda kurtuldu

Gitmeyen bir trafiğin neden olduğunu araştırmak için aracından çıkan adam, bunu yaptığı için çok şanslı. Çünkü sol şeritten hızlı bir şekilde gelen tır adamın arabasını paramparça etti!

Tüplerim tıkalıysa rahim filmi çekilirken canım yanar mı?

Eğer HSG incelemeniz, C kollu dijital röntgen cihazı bulunan gelişmiş bir merkezde, ağrısız rahim filmi tekniği kullanılarak yapılacaksa tüpleriniz açık da olsa, tıkalı da çıksa asla şiddetli ağrı ve kanamalarınız olmayacaktır. Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Cevat Bayrak cevapladı.

Çocuklarda burun tıkanıklıkları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can cevaplıyor; Çocuklarda burun tıkanıklığının en sık karşılaşılan nedeni geniz eti büyüklüğüdür. Ağız açık uyuma, sık tekrarlayan üst solunum yolları enfeksiyonu olur.  Geniz eti büyüklüğünün yanı sıra ikinci bir neden geçirilen üst solunum enfeksiyonu, basit nezle, grip yada uzun süre devam eden sinüzittir. www.canmedkbb.com

Kategori

Bacak damar tıkanıklığı tedavisi

Kardiyolog Prof. Dr. Eralp Tutar cevaplıyor; Bacak damar tıkanıklığı tedavisi, halk arasında damar sertliği olarak bilinen aterosekleroz hangi organı besleyen damarda oluyorsa o organa ait şikayetler ortaya çıkar. Nasıl kalp damarları daralmış kişilerde göğüs ağrısı oluyorsa, bacağa giden damarları tıkalı olan kişilerde de yürümekle baldırında kramp ve ağrı ortaya çıkabilir. Kişi yürüyüş sırasında sürekli durup dinlenme ihtiyacı hisseder. Darlığım şiddeti arttıkça daha kısa mesafelerde hatta istirahatte bile kramp ortaya çıkabilir.