test – Sözcü TV

test

Kategori

Rusya’nın S-300 füze denemesi kötü bitti

Rusya’nın Hazar denizi yakınlarında yaptığı S-300 füze denemesi felaketle sonuçlandı. Füze fırlatıldıktan bir kaç saniye sonra hızla yere çakıldı. Rusya füze denemesinde büyük bir skandal yaşandı. Hazar denizinin yakınındaki Ashuluk’ta S-300 füze denemesi yapan Rusya beklemediği bir durumla karşılaştı. S-300 füzesi yükseldikten sonra düşmeye başladı. Fırlatıldığı rampaya çakılan füze alev aldı.

Kategori

Bakan Işık, Hava Savunma Füzesi “Hisar”ın test atışına katıldı

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin ilk yerli “Orta İrtifa” Hava Savunma Füzesi “Hisar”ın test atışına katıldı. Işık: “eğer biz güçlü savunma sistemlerine sahip olursak hiçbir ülkenin, ülkemize yan bakma durumu olamaz… inanıyorum ki, bundan sonra mesafeleri daha hızlı alacağız ve uzun menzilli hava ve füze savunma sistemlerine de sahip olacağız” dedi.

Kategori

İETT’de kabinler değişiyor

İETT İşletmeleri Genel Müdürü Arif Emecen, metrobüs şoförüne yönelik gerçekleştirilen şemsiyeli saldırı sonrası yapılacak olan yeni kabinlerin canlandırmalı testini yaptı, testte kabinleri saldırıya karşı yeterli bir şekilde koruma sağlamadığını ifade etti.

Kategori

Kuzey Kore tehdidi devam ediyor

Tüm dünyanın çekindiği ülke Kuzey Kore, tarihindeki 5. nükleer bomba testini yaptı. Kuzey Kore vatandaşları bunu kutlamak için başkent Pyongyang sokaklarına döküldü. Ülkenin başına geçmeden önce daha ılımlı birisi olduğu düşünülen Kim Jong Un, son zamanlarda dünyanın en korkulan liderlerinden birisi haline geldi. 2016 yılı içerisindeki 2. nükleer testini yapan Kuzey Kore’yi, başta ABD olmak üzere birçok ülke kınıyor. Peki ABD bu zamana kadar kaç nükleer test yapmış? Sözcü.com.tr sizler için derledi.

Kategori
Kırılmaz ekrana çekiçli test

Kırılmaz ekrana çekiçli test

Sosyal medyada paylaştığı görüntüde satılmakta olan dayanıklı ekran jelatinlerinin ne kadar dayanıklı olduğunu böyle test etti.

Kategori
Pirananın dişlerini böyle test ettiler

Pirananın dişlerini böyle test ettiler

Pirana balığının dişlerinin keskinliği herkesi şaşırttı. Yaş bir dalı kürdan gibi kesen dişleri olan bu balıklar tehlikeli olduklarını bir kez daha kanıtladı.

Kategori
iPad Air'e bomba atar ile sağlamlık testi

iPad Air’e bomba atar ile sağlamlık testi

Her yeni modelden sonra yapılan sağlamlık testlerine yenileri eklendi. iPad Air’ in ekran sağlamlığını bu sefer M79 bomba atar silahıyla çılgın bir test yapıldı.

Kategori

İphone testlerinde sınırları zorladılar!

Suya atma, çarpıştırma, üstünden arabayla geçme gibi absürt denemelerden sonra şimdide iPhone üzerinde motosiklet ile lastik yaktılar.

Ananas içinde atılan iPhone

Yapılan dayanıklık testlerine bir yenisi daha eklendi. Önce bir ananasın içine konulan iPhone 6 daha sonra metrelerce yüksekten atılarak sağlamlık testi edildi.

Kategori

Otomobil TIR’a arkadan çarparsa…

Otomobil hızla TIR’a arkadan çarptığında nelerin yaşanacağını ve insan güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için yapılan otomobil testi kameraya böyle yansıdı.

Kategori

Bebek arabalarında ilginç test

Bebek arabaları yapan bir şirket, bebek arabalarındaki rahatlığı göstermek için ilginç bir test yaptı. Bu test ile küçük bebek arabasının aynısından yetişkin insanlar için yapıldı ve denemeleri istendi.

Kategori

iPhone 6s’e sağlamlık testi

Yeni model cep telefonlarına uygulanan insafsızca sağlamlık testlerine bir yenisi daha geldi. Adına da siyah yılan deneyi denen bu deneyde, şekerin içine eklenen sülfürük asit, kısa süre sonra tepkimeye girmeye başlıyor. Tepkime sonucunda ise ortaya simsiyah bir karbon kulesi çıkıyor.

Kategori

Gece gidebilen sürücüsüz otomobil!

Ford, Arizona’da zifi karanlıkta gidebilen sürücüsüz arabasını test etti. Ford’un geliştirdiği sistem ışığa gerek duyan kameralar olmaksızın da sürücüsüz otomail geliştirilebileceğini gösteriyor.

Kategori

Flyboard Air gerçekten uçuracak

Tazyikli su ile çalışan Flyboard aracının yeni modeli Flyboard Air, insanları gerçekten uçuracak. Flyboard Air’in testleri yapılmaya başlandı.

Kategori

Evde kendinize Alzheimer teşhisi koyabilirsiniz

Uzmanlar kendi kendinize Alzheimer testi yapabileceğiniz bir yöntem geliştirdi. Bu yönteme göre sağ burun deliğiniz sol taraftan daha iyi koku alıyorsa bir an önce doktora görünmeniz gerekiyor.

Gebelik takibinde yapılan tarama testleri nelerdir?

Gebelik bir anne adayı için bebeğiyle arasındaki bağı sağlamlaştıran tatlı bir süreçtir. Bu süreçte anne  adayımızı bekleyen birkaç tarama testi vardır. Bu testler bebeğin Down sendromu gibi genetik birkaç hastalığın saptanmasında bize yol gösterici olur. Gebelik sürecindeki tarama testleri 24.haftaya kadar devam etmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert cevapladı.

Kategori
iPhone 80 kiloluk ağırlık konulursa ne olur?

iPhone 80 kiloluk ağırlık konulursa ne olur?

Apple’ın son amirali iPhone 6s Plus, girdiği ağırlık testinde köprü muamelesi gördü. Üzerine sırasıyla yaklaşık 10’ar kiloluk ağırlıklar konuldu.Yaklaşık 80 kiloyu bulan ağırlık sonrasında iPhone eğildi ve köprü dengesi bozularak yere düştü.

Kategori

Çamaşır suyuyla kola karışırsa ne olur?

Kola bugüne kadar birçok farklı testin konusu oldu. Kaynatıldığında koyu bir kıvam almasıyla ilgili testlerin gerçekleştirildiği kolanın demir üzerinde oluşan pasları giderdiğine yönelik videolar da video izleme sitelerinde sıkça kendine yer buldu. Şimdi ise başka bir soruya cevap buluyoruz; kolayla çamaşır suyunu karıştırırsak nasıl bir sonuç ortaya çıkar?

Kategori

Çocuklar telefona yapmadığını bırakmadı

LG yeni akıllı telefonu V10 için hazırladığı tanıtım videosunda telefonun dayanıklılığına vurgu yapılıyor. Çocukların eline bırakılan LG V10, bakın ne badireler atlatıyor.

Kategori

Kanser taraması

Kanser taraması, hiçbir şikayeti olmayan sağlıklı bireylerde; kanseri tedavisinin çok daha kolay ve etkili yapılabildiği erken evrelerde yakalamak için test ve muayeneler yapılmasıdır. Özellikle 40 yaş ve sonrası daha fazla olmak üzere, 20’li yaşlardan sonra her yaşta kanser taraması yaptırabilirsiniz. Uluslararası kanser otoriteleri tarafından belirlenen, kadınlar ve erkekler için kanser risklerine göre belirlenmiş özel tarama programları vardır.  Kişilerin aile kanser yüklerini bilmeleri çok önemlidir. Yaş, cinsiyet, birinci derece yakınlarında kanser olup olmaması, yaşam biçimi gibi faktörlere bağlı olarak kanser açısından; normal, artmış veya yüksek riskten söz edilir. Aile yükünüz ve kişisel sağlık öykünüz uzmanlarımız tarafından değerlendirildikten sonra sizin için en uygun laboratuvar ve görüntüleme yöntemleri önerilecektir. Risk grubunuza göre yaptırmanız gereken tarama amaçlı muayenelerin sıklığı da değişecektir. Bazı kanserlerin yüksek oranda kalıtsal olduğu bilinmektedir. Bunlara yönelik yapılacak genetik testler ve genetik danışma ile bu kanserlerin çok daha erken evrelerde tanınması mümkün olabilmektedir. Artmış riskli veya yüksek riskli gruptaki kadın ve erkeklerde kanserin erken tanınması ile önemli avantajlar sağlanmıştır.Her kanser türü için etkin bir tarama yöntemi maalesef bulunmamaktadır. Ülkemizde kanser tarama hizmetleri etkinliği tüm dünyaca kabul edilmiş yöntemlerle, etkin olduğu kanser türlerine yönelik sürdürülmektedir. Doç. Dr. Duygu Derin cevapladı.

Kategori

İphone 6s’in boya karıştırıcısı ile test etti

6s testlerine son sürat devam edilirken ilginç bir test de TechRax’den geldi. Boya karıştırıcısı içerisine koyulan Apple’ın yeni telefonunun test sonucundaki durumu acaba nasıl olacak?