Tesla – Sözcü TV

Tesla

Kategori

Tesla Model X uçağı çekti

Tesla’nın SUV modeli olan Model X, dünyanın en ağır yolcu uçağı olan Boeing 787-9 Dreamliner’ı çekti. o anlar saniye saniye görüntülendi.

Kategori

Bilinmeyen Enler Bölüm 11: Tarihe damga vurma potansiyeli olan 3 icat

Bilinmeyen Enler programının 11. bölümünde tarihe damga vuran üç icat ele alındı. Programda Roma betonu, Viking pusulası ve Tesla’nın ölüm ışını (Teleforce) anlatıldı.

Kategori

Tesla’dan ‘Model 3’ için ezber bozan anlayış

Tesla’nın ortalama tüketici için ürettiği Model 3’ün teslimatları hızlandırıldı. Model 3’ün daha pahalı Tesla modellerinden farklı bir özelliği bulunuyor. Tesla, bir Model 3 bataryasının sekiz yıllık garanti süresi boyunca kapasitesinin en az yüzde 70’ini koruyacağını garanti ediyor.

Kategori

Elon Musk ‘geleceğin arabalarını’ tanıttı

Elon Musk otomobil endüstrisini kökünden değiştirmeye devam ediyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, dün gece biz uyurken dünyanın en çabuk otomobilini tanıttı!

Kategori

Dikkat! Bunu da yaptılar… Artık arabanız hacklenebilir

Yakın zamanda piyasaya sürülecek olan internete bağlanabilen arabalar güvenlik sorununu akıllara getiriyor. Çinli firma KEEN Security Labs, Tesla’nın yapmış olduğu otomobillerin hacklenebilirliğini test etti. İşte sonuçları…

Kategori
Aracini otomatik pilota alan adam sofor koltugunda uyudu

Aracını otomatik pilota alan adam şoför koltuğunda uyudu

Tesla Model S aracını otomatik pilota alan bir kişi şoför koltuğunda uyurken böyle kaydedildi.Görüntüler amatör kameraya böyle yansıdı.

Kategori

Tesla ve Boeing 737 karşılaşırsa

Avustralya Melbourne Avalon Havaalanı güneybatısında elektrikli araba firması olan Tesla bu sefer farklı bir olay gerçekleştirdi. Tesla ve Boeing 737 ile karşı karşıya geldi. 

Kategori

Mühendislik öğrencilerinin enstürümansız konseri!

ABD’nin başarılı üniversitelerinden University of Illinois’in mühendislik kulübü ilginç bir konsere imza attı. Konseri düzenleyenler mühendis olunca bilindik müzik enstrümanları yerine efsanevi mühendis Nikola Tesla’ın icad ettiği bobinleri kullandılar. Tesla bobinlerinin yarattığı ses dalgaları ve elektrik şıçramalarıyla çalınan şarkılar konsere gelenleri büyüledi. ‘Awolnation’ müzik grubunun popüler şarkısı ‘Sail’in Tesla bobini versiyonu konserin en beğenilen performansı oldu.

Kategori

Tesla otomobiller güncellemeyle otomatik pilota kavuştu

Tesla, Model S ve Model X araçları için önemli bir güncelleme paketi duyurdu. Bu güncelleme paketi ile Ağustos ayı ve sonrasında üretilen araçlara otomatik pilot desteği geliyor. Yani aracı kullanmak için artık direksiyon sallamaya gerek kalmayacak.