Teröristler – Sözcü TV

Teröristler

Kategori

Çukurca’da çatışma: Operasyon başladı!

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Alınan bilgilere göre, akşam saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tarafından ilçe merkezi girişindeki polis noktasına taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışma yaklaşık yarım saat sürdü.

Kategori

Mardin ve Diyarbakır’da bombalı saldırılar

Teröristler Mardin ve Diyarbakır’da polisleri hedef aldı. Her iki saldırıda 1 polis şehit olurken, 7 sivil hayatını kaybetti, 10’nu polis 32 kişi de yaralandı. İlk saldırı Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gerçekleşti. Polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araç patlatıldı. Patlama o kadar şiddetliydi ki alanda büyük bir çukur oluştu. Ambulanslar yaralıları hastaneye yetiştirmek için zamanla yarıştı. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 2 sivil hayatını kaybetti 5’i polis 20 kişi de yaralandı.

Kategori

Hakkari’de çatışma: 5 şehit, 8 yaralı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu ve 8 asker yaralandı.

Kategori

Nusaybin’de operasyonlar sürüyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerce kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması için güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonlar sürüyor. İlçeden akşam saatlerinde ara ara patlama sesleri duyulurken, dumanlar yükseldiği görüldü.

Kategori

Van’da yol kenarına döşenen patlayıcı imha edildi

Van’ın Çaldıran ilçesi Ayrancı mevkiinde PKK’lı teröristlerce önceden yol kenarındaki menfeze döşenen 750 kilogram El Yapımı Patlayıcı (EYP), kontrollü bir şekilde imha edildi.

Kategori

Diyarbakır Sur’da teröristler böyle teslim oldu!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinin 6 mahallesinde 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı 83. gününü doldururken, geçtiğimiz günlerde teslim olan 3 teröristin teslim olma anını gösteren görüntüler basınla paylaşıldı.

Kategori

Şehit dedesi teröritlere böyle seslendi!

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit düşen 4 Özel Harekatçı polisten biri olan M. Yahya Mertcan, Çankırı’nın Eldivan İlçesi’nde göz yaşı dökülerek toprağa verildi.25 yıl önce Van’daki PKK’nın düzenlediği hain saldırıda şehit edilen oğlu Jandarma Astsubay Çavuş Yahya Coşkuner’i teröre şehit veren Ali Yavuz Coşkuner, bu kez de torunun M. Yahya Mertcan’ı teröre şehit verdi.  Resmi tören sırasında konuşmak isteyen ve mikrofonu eline alan şehit polisin dedesi Ali Yavuz Coşkuner metaneti ile dikkat çekerek yaptığı konuşmada, “25 yıl önce oğlum Yahya Coşkuner’i şehit verdim. Bugün torunum Yahya’yı. Bu teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak. Bütün malımı mülkümü bu uğurda feda etmeye hazırım. Beni de askere alın ben de şehit olmak istiyorum. Teröristler şunu bilsinler ki bu vatanda size yer yok. Allah Türk milletini ebedi payidar etsin” şeklinde konuştu. Şehit dedesinin konuşması tekbir sesleri ve terörü lanetleyen sloganlarla kesildi.

Kategori

Teröristlerin korkulu rüyası ‘Boralar’

Türkiye genelinde pek çok terör operasyonunda başarıyla görev alan, teröristlerin korkulu rüyası “Boralar”, zorlu görevlere gerçeği aratmayan tatbikatlarla hazırlanıyor.