tekne – Sayfa 2 – Sözcü TV

tekne

Kategori
Kuşları görüntülemek isterken öyle bir şeyi kaydetti ki!

Kuşları görüntülemek isterken öyle bir şeyi kaydetti ki!

Tekneyle açılan adam kuşların ilginç davranışlarını görüntülemek isterken daha ilginç bir şeyle karşılaştı. Onlarca kambur balinayı bir arada gören adam heyecanını gizleyemedi. Bu ilginç an ise amatör kamerası tarafından böyle kaydedildi.

Kategori

Fırtına limandaki tekneleri vurdu

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde fırtına ve şiddetli yağış hasara yol açtı. Limanda tekneler birbirine girdi, şezlong ve şemsiyeler havada uçtu.

Kategori
Tavuğuyla birlikte dünyayı gezen adam

Tavuğuyla birlikte dünyayı gezen adam

Hayali ise bir tekne satın alıp dünyayı dolaşmak. Guirec Soudee adındaki Fransız denizci dünyanın tadını çıkarırken tavuğunu da bundan esirgemiyor. Tekneye taze yumurta ihtiyacı için aldığı Moniqe ile sıcak bir bağ kuran denizci Guirec tavuğunu hiçbir zaman yanından ayırmıyor.

Kategori

Güneş enerjisiyle çalışan tekne

Kaliforniya’da güneş enerjisiyle çalışan bir tekne yapıldı. Bu teknenin içine güneş panelleri koyularak sadece güneşi kullanarak hareket etme imkanı sunuyor.

Kategori

Tekneye 8 tane motor takılırsa

Tekneye 8 tane ve her biri 300 beygirlik güce sahip olan motor takılırsa ne gibi bir sonuç ortaya çıkar? İşte bu sorunun cevabını yurt dışında çılgın bir denizci çektiği videoyla vermiş. Video ise sosyal medyada özellikle denizcilerin oldukça ilgisini çekmiş durumda.

Kategori

Alevler içindeki tekneden denize atlayarak kurtuldular

Uzakdoğu ülkelerinden Vietnam’da turistleri taşıyan bir tur teknesinin aniden alevler içinde kalmasıyla, teknedeki onlarca turist canlarını denize atlayarak kurtardı. O dehşet anları kameralar tarafından da görüntülendi.

Kategori

Ağları çekerken her şey normaldi ama…

Basit bir tekneden ağlarını atan ve sonrasında da toplayan balıkçılar gözlerine inanamadı. Ağları toplarken her şey normal görünüyordu fakat sonuç hiç öyle olmadı.

Kategori

Çanakkale’de kaçak teknesi battı

 

Kategori

Tekneye çıkan sürpriz konuk

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde limanda bağlı tekneye çıkan sevimli fok, sürpriz yaptı. Doğal yaşam alanına döndürülmek istenen ancak bu işe gönüllü olmadığı görülen sevimli fok, uzun süren uğraşlar sonucu denize bırakıldı.

Kategori
4 yaşindaki ceylan kurtarildi

4 yaşindaki ceylan kurtarildi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, yasadışı yollardan Yunanistan’a geçmek isteyen Suriye uyruklu kaçakların bulunduğu teknenin olumsuz hava koşulları nedeniyle batması sonucu 2 çocuğun hayatını kaybettiği tekne faciasında sahilde 4 yaşında Ceylan isimli bir kız çocuğu bulundu. Ekipler tarafından ambulansa alınan küçük Ceylan Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kategori

Ukrayna’nın Odessa kıyılarında tekne devrildi: 16 ölü

Odessa açıklarında bir teknenin devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 16 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi kurtarıldı. Ukrayna Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İvolga adlı dev tekne Karadeniz sularında aniden devrildi. İlk belirlemelere göre teknede 36 yolcu bulunuyordu. Odessa Belediye Başkanı Birinci Yardımcısı Vladimir Jmak, teknenin denizde güçlü dalgalanma sebebiyle devrildiğini söyledi. Ukrayna İçişleri Bakanlığı, kazada ilk belirlemelere göre 16 kişinin öldüğünü açıkladı. 20 yolcu ise kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Ukrayna Başbakanı, olayın araştırılması için özel devlet komisyonu kurulması talimatında bulundu.

Kategori

Teknede ölü bulundu

ÇANAKKALE’nin Bozcaada İlçesi’nde balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 48 yaşındaki Mustafa Kılavuz, Ayazma Koyu’nda kıyıdan 15 metre açıkta teknesinde ölü olarak bulundu. Yapılan incelemede vücudunda kesici ve delici yara izine rastlanmayan Kılavuz’un cesedi otopsi için morga kaldırıldı.

Kategori

Tekneyle gelen evlilik teklifi!

Çanakkale’de 28 yaşındaki Can Yılmaz, kız arkadaşı Vildan Zengin’e sürpriz bir evlilik teklifi yaptı. Denizde iskelesi bulunan bir pastanede sevgilisine randevu verip kendisini beklemesini sağlayan Yılmaz, bir tekne kiralayıp, evlilik teklifini yazdığı pankart açtı.

Kategori

İstanbul Boğazı’nda facia

İSTANBUL Boğazı’nda kontrolden çıkıp, sahildeki bir yalının iskelesine çarpan sürat teknesi alabora oldu.Teknede bulunan bir kişi yüzerek sahile ulaşmayı başarırken, olay yerine gelen ekipler kayıp 2 kişi için arama çalışmalarına başladı.

Kategori

Bodrum’da tekne faciası: 6 ölü

Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na gitmeye çalışan kaçakları taşıyan tekne sabaha karşı battı. 6 kaçağın cesedine ulaşıldı.İçinde 62 kaçak bulunduğu belirtilen tekne Karaada açıklarında fırtına ve fazla yük nedeniyle alabora oldu.