teke tek – Sözcü TV

teke tek

Kategori

”Her an 2. kalkışma hareketi olacaktır”

Haber Türk ekranında yayınlanan ve Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programının konuğu Emekli Albay Hasan Atilla Uğur idi. Hasan Atilla Uğur’un; ” Türkiye, Irak’ın kuzeyinde bir Kürt devleti kurulması hadisesine taş koymaya devam ettikçe, Türkiye içinde de bu terör devam ettikçe, her an 2. kalkışma hareketi olacaktır” sözleri programa damgasını vurdu. Uğur’un yapmış olduğu açıklama sosyal medyada da kısa sürede konuşulmaya başlandı.

Kategori

”Sümüklü bir adamın peşinden…”

Teke Tek’te Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin “Sümüklü bir adamın peşinden bu kadar generalin gideceğini düşünmedim” dedi

Kategori

Fatih Altaylı canlı yayında isyan etti!

Gazeteci Fatih Altaylı moderatörlüğünü yaptığı Teke Tek programının sonunda isyan etti. Fatih Altaylı programın bittiğini açıkladığı dakikada konuklar arasında yer alan AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu diğer konuklara fazla söz hakkı tanındığını söyleyerek kendisinin de konuşması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Fatih Altaylı, Gündoğu’ya 5 dakika daha konuşma süresi verdi. Fatih Altaylı ise Salıcı’ya “Siz de onda haklısınız” diye cevap verdi.. Bu sözlerin ardından bir anda sinirlenen Altaylı, “Yani bakın hakkaten bu işlerden çok sıkıldım. Ben burada artık magazin programı yapmak istiyorum. Bilim programı yapmak istedim onu da yaptırmadılar. Bu siyasetteki anlamsız durumdan gerçekten çok sıkılmış vaziyetteyim. Şarkıcı türkücü diyeceğim ama artık onların da sesi soluğu çıkmaz oldu. Onlar da konuşamaz oldular.” dedi

Kategori

İlber Ortaylı: “Padişahlar esrar içerdi”

Teke Tek programına konuk olan İlber Ortaylı, ‘Padişahlar içki içer miydi?’ sorusuna ilginç bir yanıt verdi. Ortaylı, “Bi’ tane bir adam çıktı, Türkçesi mükemmel. Soruyor, bir daha soruyor. “Türk müsün?” dedim. “Evet” dedi. Belli. Bu konuyu soruyor. İngiliz aksanı alıyorsun, İngiltere de yaşıyorsun filan ama takıntı değişmiyor. Koskoca insanın, Osmanlı Padişahlarının bana içki içip içmediğini soruyor. Bu çok mühim bir şey. En mühim olay bu. Bir nevi ikona tapınma gibi bir şey. Bir hükümdarı azizleştirme. Karşınızda büyük bir rönesans münevveri… Rönesansı ayıran bir şey, ateşli silahların orduların sistemine girmesi, bunun da en iyi temsilcisi, Osmanlı ordusu ve Fatih’tir. Bana bunu soruyorlar. Fatih içiyor olabilir. Ne kadar içtiğini bilmem. Kadehini saymadım. Deniz mahsulatına pek fazla düşkün. Listelerden belli. Onlar da pek içkisiz gitmez. Ama Fatih bazılarının da ileri sürdüğü gibi Hristiyan oldu, filan… Yok öyle bir şey” dedi.

Kategori

Öğretmene 13. maaş!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilere iki maaş ikramiye vaadinden sonra öğretmenlere de yılda bir maaş ikramiye için çalışma yaptıklarını açıkladı.

Kategori

Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı

CHP lideri 1 Kasım’da, 7 Haziran seçimlerine göre daha iyi bir sonuç hedeflediklerini söyleyerek, emanet oylara ilişkin, “Biz bir yardım kuruluşu değiliz. Partiliysek, inanıyorsak partimize gelip oy vereceğiz. Biz muhalefet partilerine özel bir tavır takınmıyoruz. Biz seçim barajına karşıyız, parlementonun meşruiyet alanını daraltıyor” ifadelerini kullandı.