tehlike – Sözcü TV

tehlike

Kategori

Yüksek irtifada ölüme meydan okudular

Fransa’nın güney doğusunda yer alan Guillestre’de Pablo Signoret, Friedi Kuhne, Matthias Brunner, Jobber Moltmaker ve Julie Julez’den oluşan ekip 100 ve 190 metre irtifada iple yürüdü. Görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Cebimizdeki tehlike

Akıllı telefonların çok kullanılması durumunda verdiği zararlarla ilgili birçok araştırma yapıldı. İnsanlarınbirçoğu artık bunları biliyor. Peki insanların akıllı telefonlara bu kadar bağlı olmasının sebebi ne olabilir? Bu duruma nomophobia deniyor. Yani kapsama alanı dışında kalma korkusu!

Kategori

Onu sakın uyandırmayın!

Birini istemeden uyandırdığınızda birazcık sinirli olabilir. Uyandırdığınız bir kaplan olursa işler bambaşka olur. Bir kaplanı uyandırırsanız olacakları görmek bile istemezsiniz…

Kategori

İzleyemeyeceksiniz bile

Bunu yapmaya kim cesaret edebilir? İzlerken bile yüreğiniz ağzınıza gelecek, yapmak aklınızdan bile geçemez… Bir saniyelik bir hata bile hayatınıza malolabilir…

Kategori

Yüreğiniz ağzınıza gelecek!

Yüksek bir binanın çatısında akrobasi hareketleri yapıp, sırt üstü uzanıp, keyif yapabilir misiniz? Hem de korkmadan… Bazıları yapabiliyor…

Kategori

Kamyon cipi böyle nehre düşürdü

Islak zemin nedeniyle kayan kamyon, cipi nehre düşürdü. Çin’de yağış nedeniyle kayganlaşan zeminde seyreden cip, yokuşu çıkamayınca yolda kaldı. Biraz ilerideki kamyonsa kaymaya başladı. Kontrolsüz şekilde kayan kamyon, yol kenarındaki cipi nehre düşürdü. Suya düşen araçta kimse olmadığı öğrenilirken, olaysa saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Kategori

Trafik magandası ortalığı birbirine kattı

Kadıköy’de bir sürücü yaptığı tehlikeli hareketlerle adeta trafiği birbirine kattı. Trafik magandasının tehlikeli şovu cep telefonu kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Kategori

Trafikte terör estiren genç kamerada

İstanbul’da trafikte tehlikeli şovların adresi bu kez Pendik oldu. Trafikte seyir halinde giden genç, aracıyla drift yaparak diğer sürücüleri tehlikeye soktu. Gencin bu yaptığı tehlikeli hareketleri ise başka bir araçta bulunan arkadaşı görüntüledi. Görüntülerde trafikte drift yapan genç daha sonra yoluna hızlı bir şekilde devam ediyor. Trafikte terör estiren genç, bu tehlikeli şovunu sosyal medya hesabından paylaşmayı da ihmal etmedi.

Kategori

Asit yağmuru iddiaları Gazianteplileri endişelendirdi

Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerindeki illerde asit yağmuru olabileceği uyarısı, Gaziantep’te yağış başlayınca vatandaşları endişelendirdi. DEAŞ’ın hava saldırılarını engellemek için ateşe verdiği Musul’un güneyindeki kükürt tesisinden yayılan zehirli gazlarla yüklü bulutların Türkiye’ye ulaştığı açıklanarak, NASA’nın yayınladığı haritada kükürt yüklü bulutların etkileyeceği bölge gösterilmişti. Meteoroloji uzmanları yağışların kükürtlü ve asit yüklü olduğu konusunda uyarı yaparak, bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesinde başlayan sağanak yağışla birlikte asit yağmurunun da olabileceği belirtilmişti. Gaziantep’te ise vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde başlayan sisin ardından sağanak yağışla karşılaştı. Gazianteplilerin asit uyarılarına rağmen sağanak yağış esnasında dışarıda dolaşması dikkat çekti. Zorunlu olduğu için dışarıda bulunduklarını belirten vatandaşlardan kimileri aside karşı poşet, şapka ya da şemsiyelerle korunmaya çalışırken, bazıları ise koşarak üstü kapalı yerlere sığındı.

Kategori

Motosiklet sürücüsünün tehlikeli gösterisi

Bursa’da bir motosikletçi hem kendi hem de başkalarının hayatını tehlikeye atarak trafikte akrobasi hareketi yapması görenleri hayrete düşürdü. Bayramın ikinci günü sabah saatlerinde Yıldırım ilçesi Erikli Mahallesi’nde bir motosiklet sürücüsünün ayakta motosiklet kullanması, yanından geçen araçların içindeki yolcular tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Plakası olmayan motosikletin sürücüsünün rahat tavırları gözlerden kaçmadı.

Kategori

Bu nasıl çözüm !

Tavanda asılı kalan uçan balonu aşağı indirmek isteyen adamın çözümü, ‘pes’ dedirtti. Minik çocuğun başını tavana çarpmaması yada babasının onu yere düşürmemesi tamamen kısmetti. Aile ise bu tehlikeli gösteriden ve balonun aşağı indirilmesinden memnundu.

Kategori

Ölümden kıl payı kurtuldu

Hindistan’ın batısında bulunan Guajarat eyaletinde bir kadının tren raylarında ölümden son anda kurtuluşu güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan videoda, burkalı bir kadın çocuğuyla birlikte tren raylarında görülüyor. Tren yolunu düşen çocuğunu kurtarmak için raylara atladığı tahmin edilen kadın, çocuğu platforma çıkarmayı başarıyor. Tren hızla üzerine gelirken, kadın platforma tırmanmaya çalışıyor. Tam o sırada aralarında bir polisin de bulunduğu iki kişi kadını raylardan kurtarmayı başarıyor.

Kategori

’Yurdum insanı’nın tehlikeli yolculuğu

Tekirdağ’da bir kamyonetin kasasına yüklenen ev eşyalarının üzerinde yolculuk yapan 3 kişi adeta kazaya davetiye çıkardı. Gece geç saatlerde Kumbağ Mahallesinden, Altınova Mahallesi istikametine giden malzeme yüklü bir kamyonettin kasasında bulunan 3 kişi hiçbir tehlikeye aldırış etmeden yolculuk yaptı. Tekirdağ’ın Kumbağ Mahallesinde, ev eşyalarını taşıyan bir kamyonet kasasının üzerinde bulunan 3 kişiyi gören diğer sürücüler şaşkına uğradı. Eşyaları kamyonetin kasasına yükledikten sonra, eşyaların üzerinde ve eşyalara tutunarak yolculuk yapan 3 kişi yürekleri ağza getirdi. Gece geç saatlerde malzeme yüklü kamyonetin kasasının üzerinde yolculuk yaparak kazaya davetiye çıkaran ve işçi oldukları tahmin edilen 3 kişi uzun bir süre sonra sürücülerin şaşkın bakışları arasında gözlerden kayboldu.

Kategori

Aşırı yüklü kamyonun tehlikeli yolculuğu

Gaziantep’te bir kamyona standardın çok üstünde ve biçimsizce istiflenmiş yük nedeniyle yolda ilerleyen araçlar zor anlar yaşadı. Aşırı yüklü kamyonun arkasından ilerleyen bir otomobildeki vatandaşlar, gördükleri manzarayı cep telefonu kamerasıyla kaydederken, yaptıkları yorumlarla duruma tepki gösterdi.

Kategori

Bu havuzda yüzmek cesaret istiyor

Bu havuzda yüzmek cesaret istiyorSosyal medyada da büyük ses getiren görüntüler sonrası kimileri videodaki kişileri çılgın, kimileri ise deli ilan etti.

Kategori

Bu feryatlar kardeşleri için

Adana’da serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli bir genç boğuldu. Gencin bedeni sudan çıkartılırken bir umutla koşan 3 kız kardeş, acı haberi alınca feryat etti. Genç kızlar İlhan’ı son bir kez olsun görmek istedi ancak polisler izin vermedi. Ali İlhan’ın cansız bedeni ambulans ile morga götürüldü.

Kategori
Gökdelen tepesinde ölümcül gösteri

Gökdelen tepesinde ölümcül gösteri

Hayatlarını tehlikeye atarak çektikleri videoda kız tek koluyla arkadaşına tutunurken, kendini gökdelenden sarkıtıyor. Ardından taklalar, koşturmalar ve ardı ardına birbirinden tehlikeli hareketleri başlıyor.Tehlikeli video izleyenlerin yüreklerini hoplatırken izlenme rekorları da kırıyor.

Kategori
Alevli içki içmeye çalışan gencin acı sonu!

Alevli içki içmeye çalışan gencin acı sonu!

Genç bir adam barlarda gördüğü alevli içkilere özenerek benzer bir kadehi yudumlamaya çalışırken alevler kucağına düşüyor.Arkadaşının yardım etmesine rağmen çıkan yangına engel olamıyor ve kameranın önünde evin içinde yangın çıkıyor…

Kategori

Hayvanat bahçesine ölümden son anda kurtuldu

Hayvanat bahçesinde bir pumanın yaşam alanına düşen adam facianın eşiğinden döndü. Pumanın saldırısına uğramaktan son anda kurtulan adam daha sona duvara tırmanarak insanların da yardımıyla kafesten çıkarıldı.

Kategori
Brad Pitt hayranini ezilmekten kurtardi

Brad Pitt hayranını ezilmekten kurtardı

“2. Dünya Savaşı: Allied”in çekimleri için İspanya’da olan ünlü oyuncu Brad Pitt, hayranlarının arasında ezilme tehlikesi geçiren küçük bir kız çocuğunu kurtardı.

Kategori
Aracini otomatik pilota alan adam sofor koltugunda uyudu

Aracını otomatik pilota alan adam şoför koltuğunda uyudu

Tesla Model S aracını otomatik pilota alan bir kişi şoför koltuğunda uyurken böyle kaydedildi.Görüntüler amatör kameraya böyle yansıdı.