tatil – Sözcü TV

tatil

Kategori

Türkiye’deki en güzel 5 Mavi Yolculuk rotası

Akdeniz ve Ege’de eşsiz koylara sahip olan Türkiye, aynı zamanda Mavi Yolculuk’un vatanı. MaviYolculuk, 70 yıl kadar önce ‘Halikarnas Balıkçısı’ olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşlarınınküçük balıkçı teknelerine binerek denize açılması ile başladı. Geçen onca yıl içinde sürekli olarak gelişenMavi Yolculuk bugünkü halini aldı ve Türkiye’nin en önemli turizm gelirlerinden biri oldu. ÖzellikleBodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya dolaylarında yapılan Mavi Yolculuk turları, bugün hem yerli hemde yabancı turistlerin gözdesi. Bugünkü istikametimizde ise en güzel Mavi Yolculuk rotaları bulunuyor.

Kategori

İbiza’daki hayat lükste sınır tanımıyor

Akdeniz’de yer alan ve sosyetenin uğrak yerlerinden biri olan İbiza, sahilleriyle olduğu kadar lüks evleriyle de meşhur. Balear adalarında bulunan merkezindeki lüks evlerden biri hakkında çekilen reklam film, detaylarıyla İbiza’daki hayatı anlatıyor.

Kategori

Dünyanın en güzel plajları!

Tatil sezonunda farklı bir kültür tanımak ve farklı bir ülke keşfetmek isteyenler, rotalarını yabancı ülkelere çevirdi. Dünyanın birçok yerinde cennetten bir köşeymiş gibikonumlanmış olan plajlar, ziyaretçilerini bekliyor. Türkiye’de de çok güzel plajların olduğu bütün dünya tarafından biliniyor; fakat denizi, kumu ve kültürü ile ülkemizden farklı bir deneyim yaşatan bu rotalar, yeni deneyimler yaşamak isteyen turistlerin ilgisini çekiyor.

Kategori

Bayram tatilinde kaçabileceğiniz 5 yer

Tatil sezonu bu yıl geçen yıla nazaran çok daha hareketli geçiyor. İstanbul’un kalabalığından kısa süreli de olsa kaçmak isteyenler, rotalarını şehrin yakınlarındaki tatil beldelerine çeviriyor. Bu sene Kurban Bayramı tatilinin yalnızca 4 gün olması, bu yerlere olan ilgiyi daha da artıracak. 4 günlük bayram tatilinde daha yakın istikametlere gidecek olanlar, tercihlerini seçtiğimiz yerlerden yana kullanabilir.

1.ABANT GÖLÜ
Bolu’nun 34 kilometre güneybatısında yaklaşık 1.350 metre yükseklikte bulunan Abant Gölü, İstanbul yakınlarında huzurlu bir haftasonu geçirmek isteyenlerin adresi. Göl yakınlarındaki dağ evleri, bütün bir haftanın stresini atmanızı sağlıyor.

2.AĞVA – ŞİLE

Ağva; Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın geçiş yeri olmuş tarihi bir turizm beldesi. İstanbul’a otobandan 97 km kilometre uzaklıkta olan Ağva, mağara ve şelaleleri ile ünlü.

3.AVŞA ADASI
İstanbul’da yaşayanların haftasonu için tercih edebileceği Avşa adası, rahat ulaşımı ile en çok tercih edilen yerlerden. İstanbul’a deniz otobüsü ile 2.5 saat uzaklıkta olan ada, içinde bulunan birçok güzel koyla tatilcileri cezbediyor.

4.AYVACIK
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Türkiye’nin en önemli tatil yerlerinden biri. Çok önemli bir tarihi geçmişi olan bölge, hem tarihi hem de doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin. Truva Antik Kenti ve Assos Antik Kenti dikkat çekici tarihi unsurlarından.

5.ÇINARCIK
Yalova’nın Çınarcık ilçesi de, İstanbul’a yakın olması sebebiyle tercih edilen tatil yerlerinden bir tanesi. Kış aylarında 13 bin olan nüfus yazın 300 bine ulaşıyor. Çınarcık’a yakın gezip görülecek yerler arasında; Termal, Esenköy ve Erikli Yaylası bulunuyor.

Kategori

Türkiye’nin Saklı Kalmış Cennetleri

Türkiye, coğrafyasıyla ve barındırdığı saklı güzelliklerle bilinen bir ülke. Çoğu kişinin henüz keşfetmediği ve genelde o bölgede bulunan yerel halkın gittiği; ulaşımın genel anlamıyla zor olduğu koylar, birçok tatilcinin ve turistin ilgisini cezbediyor.

Bademli Koyu: İzmir’de yer alan Bademli Koyu, Dikili İlçesine on kilometre mesafede yer alıyor.  Sığ bir denize sahip olan koy, yılın her zamanı dalga olmayan bir bölgede bulunuyor.

756xauto-1426026985210742_1_bademlikoyudikilizmir

Çatı Koyları: Gökova Körfezi içerisinde yer alan bu koya maalesef kara yoluyla ulaşım yok. Doğa yürüyüşü yapanların uğrak yerlerinden olan bölgeye deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Yedi Adalar: “Halikarnas Balıkçısı”nın yaptığı ve kültürümüze kazandırdığı mavi turlar ile keşfedilen bir cennet olan Gökova’da yer alan Yedi Adalar’a kara yoluyla ulaşım bulunmuyor. Mercan kayalıkları ile ünlü olan bölge, özellikle serbest dalışçıların uğrak yeri.

Okluk Koyu: Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın da uğrak yerlerinden olan Okluk Koyu’nda az da olsa yerleşim mevcut. Marmaris’ten Karaca Söğüt bölgesine geçerek ulaşabileceğiniz koydaki lokantalarda taze balık bulabilirsiniz.

10-15

Kabak Koyu: Türkiye’nin ilk büyük yürüyüş rotası olan Likya Yolu ile ünlenen ve Fethiye, Faralya’da bulunan bu koya arazi araçları ve deniz yoluyla ulaşım sağlanıyor.

Kargı Koyu: Yeni açılan yürüyüş rotası olan Karya Yolu’nda bulunan bu koy, tepelerindeki makilerle birlikte güzel bir doğal alan. Birkaç lokanta bulabileceğiniz koy, serbest dalışçılar tarafından tercih ediliyor.

Torba Koyu: Bodrum’da yer alan bu koy doğal güzelliklerinin yanında tarihi eserleri de içerisinde barındırıyor. Koyun özellikle yerli turistler tarafından artık sıkça tercih edildiğini belirtelim

Gideros Koyu: Karadeniz’de yer alan Gideros Koyu, özellikle kampçılar tarafından tercih ediliyor. Konaklamak için fazla alternatifin bulunmadığı alan içerisinde geceleri ormanın içinden gelen hayvan seslerini dinleyebilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu: Muğla’da bulunan koy içerisinde yaz kış hizmet veren işletmeler mevcut. Yerel halkın turistler için organik ürünler sattığı koy, bölgedeki yat turizminin sık kullandığı bir rotanın üzerinde yer alıyor.

Bencik Koyu: Bir Tombolo şekline sahip olan koyda ana karaya bağlı bir ada bulunuyor. Datça ve Marmaris arasında bulunan bu saklı cennet, konaklama ve ulaşımın zorluğundan dolayı saklı cennet sıfatını sonuna kadar hak ediyor.

 

Kategori

Siz siz olun güneşte bu kadar kalmayın

Yaz gelince hemen sahillere koşmanın hayalini kurarız. İlk gittiğimizde de dikkat etmezsek kıpkırmızı olmak kaçınılmaz oluyor ve tatilin ilk günleri zehir olabiliyor. Tıpkı bu gencin başına gelenler gibi…

Kategori

Yaz gelirken içinizi açacak bir video

Yaz yaklaşıyor… Hepimiz tatil hazırlıkları için kolları sıvadık. Heyecanla ilk alacağımız izni ve dinlenmeyi bekliyoruz. Yurtdışı tatili tercih edenler için muhteşem bir öneri Bali…

Kategori

Ankara’da kar yağışı etkili oldu

Ankara’da günlerdir beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Yoğun kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oluyor. Bu arada Ankara Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların tatil edildiğini duyurdu.

Kategori

Erdoğan: 15 Temmuz tatil ilan edilecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından sarayda düzenlenen ilk muhtarlar toplantısında Erdoğan, 15 Temmuz’un şehit ve gazileri anma günü olarak tatil ilan edileceğini açıkladı.

Kategori

Kadın tatilcinin yamaç paraşütünde yaşadığı korku kamerada

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, yükseklik korkusuna rağmen pilot eşliğinde yamaç paraşütüyle atlayış yapan kadın tatilci, korkulu anlar yaşadı. Paraşüt kamerasına yansıyan o anlarda; kadın tatilcinin pilota “Kusuyorum, neremden nefes alacağım” diye bağırdığı ve yere inmesi için yalvardığı duyuldu.

Kategori

Tatilcilerin dönüş çilesi başladı

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Kocaeli geçişinde İstanbul istikametine doğru olan bölümde gece yarısından sonra araç yoğunluğu arttı.Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilciler akşam saatlerinde TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Kocaeli geçişinde İstanbul istikametine doğru yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Saatler gece yarısını geçtiğinde TEM otoyolu İstanbul istikametindeki yoğunluk Sapanca’ya kadar ulaştı. Tatillerini memleketlerinde geçirip İstanbul’a dönmek isteyen tatilciler, TEM otoyolunun Kurtköy ve Sultanbeyli mevkisiyle Çamlıca gişelerinde araç yoğunluğuna neden oldu. Araçların ilerlemekte zorlandığı yol boyunca zaman zaman yaşanan maddi hasarlı kazalar da trafiğin akışını olumsuz etkiledi.

Kategori

Tatilcilerin dönüş çilesi başladı

Çanakkale’de feribot iskelesinde Kurban Bayramı tatili nedeniyle Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişlerde yoğunluk yaşanıyor. Avrupa yakasına geçmek isteyen tatilciler Çanakkale’deki feribot iskelesinde araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturdu. Tatillerini Ege ve Akdeniz bölgelerinde geçirip, İstanbul ve Trakya yönüne gitmeye çalışan tatilciler, feribot iskelesinde araç yoğunluğuna neden oldu. Tedbirlerini alan Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, iskele meydanında trafik akışını düzenledi. Bazı caddeler ise yine feribot iskelesindeki yoğunluk nedeniyle şehir içi trafiğine kapatıldı.

Kategori

TEM’de bayram yoğunluğu sürüyor

9 gün sürecek Kurban Bayramı tatiline gitmek için sabahın ilk ışıkları ile birlikte yola çıkan tatilciler, TEM Otoyolu’nda trafiği durma noktasına getirdi. Toplam 9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte sabahın İstanbul’dan uzaklaşmak isteyen tatilciler sabahın ilk ışıkları ile birlikte yola çıkmaya başladı. Bir an önce İstanbul’dan uzaklaşarak memleketlerine ulaşmak isteyen tatilciler TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde trafiği durma noktasına getirdi. Tatilcilerin oluşturduğu trafik yoğunluğunun Kurban Bayramı’nın ilk gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Kategori

Yamaç paraşütü yapan tatilci sosyal medyanın gündeminde

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, yükseklik korkusuna rağmen yamaç paraşütü pilotu 33 yaşındaki Abu Alay ile Babadağ’dan uçan bir tatilci, havada 20 dakika boyunca bağırıp, pilota yere inmesi için yalvardı. Tatilcinin korku dolu anları paraşüt kamerasına yansırken, Abu Alay’ın sosyal paylaşım sitesinde 30 saniyelik bölümünü yayınladığı görüntüler, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Kategori

Hülya su üzerinde kaydı binlerce beğeni aldı

Başarılı oyuncu Hülya Avşar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yine binlerce beğeni aldı. Kendi hayatını anlatacağı Selfie adlı filminin çekimlerini 2017 yılının sonlarında tamamlamayı planlayan Hülya Avşar şimdilerde yaz sıcaklarının son demlerinin tadını çıkartıyor. Sosyal medya hesabından son zamanlarda yaptığı bikinili paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken 52 yaşındaki Hülya Avşar, yaptığı son paylaşımla yine dikkatleri üzerine çekti. Ciddi bir efor gerektiren wakeboard sporunu yapan Hülya Avşar suda bir tahtanın üzerinde giderken o anları da kameraya çektirip hesabından yayınlamış. Avşar’ın suda büyük bir başarıyla ilerlediği videosu 80 binin üzerinde beğeni almış.

Kategori
OHAL'de tatile çıkacakların dikkat etmesi gereken 6 Şey

OHAL’de tatile çıkacakların dikkat etmesi gereken 6 konu!

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Türkiye kabus yaşadı. Bu kanlı girişimin ardından dünkü MGK’da OHAL ilan edildi. OHAL’in ilan edilmesiyle birlikte birçok insan yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak ediyor.

Kategori

Başbakan’dan ’bayram tatili’ müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan Bayramı tatili gibi 9 güne çıkarılacağını söyledi. Yıldırım, Kurban Bayramı tatiline ilişkin konuşarak, “Kurban Bayramı’nda da bayramın evveli bayramla birleşiyor, böylece bir uzun tatil daha yapacaksınız. Dolayısıyla, milletvekillerimiz bayrama kadar sıkı çalışırsanız Meclis üzerine düşen görevi yapar, milletini beklediği müjdeli haberlerin gereğini yerine getirirse güzel bir bayramı da geçirme imkanı kendiliğinden gelmiş olur. Hepinize yapacağınız bu güzel çalışmalardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Kategori
Hakan Balta ailesi tatilde de durmuyor

Hakan Balta ailesi tatilde de durmuyor

Çeşme’de tatil yapan Balta ve Tosun ailesi keyifli zamanlar geçiriyorlar. Galatasaraylı futbolcu Hakan Balta, küçük oğlu Çağrı ve Beşiktaşlı Cenk Tosun ile birlikte top oynadı. Küçük Balta’nın yeteneği gözlerden kaçmadı.

Kategori

Rus turistlerin tatil sevinci

Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesinin ardından 7.5 ay sonra Moskova – Antalya seferini gerçekleştiren Rus yolcu uçağı, 189 turistle bugün Antalya Havalimanı’na indi. Rus turist kafilesi, çiçekle karşılandı. Mikrofona konuşan turist, “Türkiye’de 11 yıldır tatil yapıyoruz. Rusya ve Türkiye ayrılınca morelimiz bozuldu. Sonradan anlaşınca çok sevindik” dedi.

Kategori
Bayram tatili çileye döndü

Bayram tatili çileye döndü

Bolu’da, bayram tatili nedeniyle trafik yoğunluğunun devam ettiği TEM’de yanan TIR, 15 kilometre araç konvoyu oluşmasına yol açtı. Adım adım ilerleyen trafikte yorgun düşen tatilciler araçlarını emniyet şeridine park edip bagaj veya kamyonet kasalarında uyudu.

Kategori
Bavulunuzu en pratik şekilde nasıl hazırlarsınız?

Bavulunuzu en pratik şekilde nasıl hazırlarsınız?

Bavulunuzu hazırlarken nasıl sığdıracağım bunca eşyayı diye düşündüğünüz oldu mu? Ufak ipuçları için videoyu izleyin.Bavulunuzu hazırlamanın en pratik ve kullanışlı yöntemlerini öğrenmeden tatile çıkmayın!