tarım – Sözcü TV

tarım

Kategori

Avrupa’daki hava kirliliği kritik seviyeye ulaştı

Avrupa Çevre Ajansı (EEA), ‘Avrupa’da Hava Kalitesi-2017’ raporunu yayımladı. Raporda, hava kirliliğine en fazla ulaşım, tarım, enerji santralleri, endüstri ve evlerdeki günlük kullanımların sebep olduğu kaydedildi. Raporda görüşlerine yer verilen EEA Genel Direktörü Hans Bruyninckx, “Toplum olarak hava kirliliğinin yol açtığı maliyeti kabul etmemeliyiz. Temiz ulaşım, enerji ve tarım için kararlı ve akıllıca yatırımlar yaparsak, hava kirliliğiyle mücadele edebilir, yaşam kalitemizi yükseltebiliriz. Şehirlerde yaşayan insanlar da temiz hava soluma hakkına sahip.” ifadelerini kullandı. Avrupa şehirlerinde yaşayan birçok kişinin, hava kirliliğine maruz kaldığı, bunun her yıl yaklaşık 500 bin kişinin erken ölümüne yol açtığı bildirildi.

Kategori

Geleceğin yurdu: Ağaç Şehir

Teknolojinin gelişmesi insanların bilinçlerini de arttırdı ve aslında dünyaya ne kadar zarar verdiğimizi de gözler önüne serdi. Bu yüzden 2000’lerde tamamen doğal hayatlar, yapılar adeta moda oldu. Bunun son örneklerinden birisi ise Güney Kore’den geldi. Başkent Seul’de yapılması planlanan ‘Urban Skyfarm’ tamamen doğal yollarla çalışan dikey bir tarla şehir olacak…

Kategori

Tarım işçilerini taşıyan kamyonet devrildi

Şanlıurfa’da Suriyeli tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı. Kazada ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 21 kişi yaralındı.

Kategori

Domates hiç bu kadar hızlı toplanmamıştı

Gelişen teknolojinin tarıma da yansımasıyla birlikte her zamankinden kolay bir şekilde ürünler toplanabiliyor. İşte bunlardan birine örnek; Son teknoloji domates toplama makinesi…

Kategori

İzmir’de dolu yağışı tarım alanlarını harap etti

İzmir’in Kınık İlçesi’nde akşam saatlerinde başlayan sağanakla birlikte dolu yağışı, binlerce dönüm ekili araziye zarar verdi. Üreticinin zararının büyük olduğunu söyleyen Kınık Ziraat Odası Başkanı Murat Tosun, mahsulün neredeyse tamamen yok olduğunu ve Kınık Ovası’nın afet bölgesi ilan edilmesini istedi.