tahta – Sözcü TV

tahta

Kategori

Sakar oğlan’ın hazin sonu

Uzun bir tahtanın üzerinden topa basarak geçmek isteyen genç olacakları hesaplayamayınca ortaya bu görüntü çıkıyor. İşte o anlar…

Kategori

Oyuncak tren yolu çalışması izlenme rekoru kırdı

Sosyal medya platformu YouTube üzerinden 5MadMovieMakers isimli kullanıcı tarafından paylaşılan video özel olarak hazırlanmış tahtadan tren yolunu gösteriyor. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Dev mürekkep balığı sörf tahtasına çıktı

Dev mürekkep balığının sörf tahtasına çıktığı görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. Olay tamamiyle aksiyon kamerasıyla çekilirken; görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Dünyanın en eski ‘tahtadan’ tren yolu bulundu

Dünyanın en eski tren yolu, Newcastle’da devam eden kazılar sırasında bulundu. Araştırmacılar, tahtadan bir düzeneğe sahip yolun atlarla sağlanan kömür taşımacılığı için kullanıldığını belirtti. Tahtadan hattın 18. yüzyıla tarihlendiği açıklandı.

2000 tane bilyeyle müzik yaptı

Müziğin evrensel olduğu bir gerçektir. Wintergatan adlı müzisyen ise kendi çabalarıyla yapmış olduğu bu makineyle belki de 2017’nin en iyi şarkısını sadece bilye kullanarak yaptı.

Kategori

Kendinize orjinal bir tablet kılıfı tasarlamak ister misiniz?

Artık neredeyse herkesin elinde bir tablet var. Yanınızda rahatça taşıdığınız tabletlerinize kılıf da gerekiyor tabii. Kendinize hem hobi edinebileceğiniz, hem de işinize oldukça yarayacak olan kullanışlı tablet kılıflarınızı kendiniz yapabilirsiniz… Böylece kimsede olmayan, sadece size ait kılıflara sahip olabilirsiniz…

Tahta çubuklardan harikalar yaratmak…

Siz de kendinize hobi edinmek ve basit malzemelerle harikalar yaratmak isterseniz iş bu videodaki gibi bir örnekle başlayabilirsiniz…
Sadece bir yapıştırıcı ve tahta çubuk kullanarak yaratıcılığınızı konuşturabilir, kendinize güzel bir hobi edinebilirsiniz…

Tahta trenler harika!

Kendinize yeni bir hobi edinmek isterseniz bu tahta trenlere bayılacaksınız… Trenler yapıştırıcı kullanmadan birleştirilebiliyor ve zamanlayıcı kullanılarak 20 dakika boyunca kendi kendine çalışabiliyor…
Kategori

Testereyle kendini kesti

Tahta paleti kesmek isterken korkunç bir kaza yaşadı. Nerede çekildiği bilinmeyen görüntülerde bir adamın, eline aldığı testere ile tahta paleti kesmeye çalıştığı görülüyor. Talihsiz adam testerenin kontrolünü kaybedince kendini yaralıyor. Şahsın yerde yattığını görenler önce büyük bir panik yaşıyor, ardından yaralıyı hastaneye götürüyor.

Kategori

Okulda körebe faciası

Okulda arkadaşlarıyla körebe oynayan kızın başına gelenler kameraya böyle yansıdı. Körebe oynarken duvarları hesaplayamayan kız feci şekilde sınıf tahtasına çarptı.

Kategori

Tahtadan Death Star yapılırsa

Frank Howarth, Star Wars filminin efsane uzay gemisi Death Star’ı gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde tahtadan yaparak büyük bir emek harcadı.

Kategori

Tahtayı kağıttan daha ince kesti!

Japonlar öyle bir alet yaptı ki pes dedirtti, Japonya’da yapılan bu aletle kalın tahtanın üstünden geçilerek tahtadan kağıttan daha ince bir sayfa elde etmeyi başardı.

Kategori

Köprü kamyonu taşımadı

Yük dolu kamyon eski tahta köprüyü geçmek isteyince ortaya bu görüntüler çıktı. Köprünün sonlarına kadar gitmeyi başaran kamyon köprünün çökmesiyle aşağıya yuvarlandı.