sörf – Sözcü TV

sörf

Kategori
murekkep880

Dev mürekkep balığı sörf tahtasına çıktı

Dev mürekkep balığının sörf tahtasına çıktığı görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. Olay tamamiyle aksiyon kamerasıyla çekilirken; görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
tom880

Ünlü sörfçünün düşüşü izlenme rekoru kırıyor

Profesyonel sörfçü Tom Dosland’ın devasa bir dalganın üzerinden düştüğü bu görüntüler izlenme rekorları kırıyor. Dosland, Hawaii’de geçen yıl yaşadığı bu olay için Surfer Magazine’e konuşmuş ve yaşadığı olayın araba kazası geçirmek gibi bir şey olduğunu belirtmişti. Olay anında acımasız bir darbe alan Dosland, neyse ki kazayı yara almadan atlatmıştı.

Kategori
jetfoiler

Dalgaların üzerinde uçmak ister misiniz?

Makani Power şirketinin kurucusu ve eski bir sörfçü olan Don Montague, su sporlarına yönelik geliştirdiği ürün “Jetfoiler”ı tanıttı. Fiji Adaları’nda yapılan tanıtım çekimleri okyanus görüntüsüyle birlikte estetik dolu bir görsel içerik sunarken; Jetfoiler’ın da bilinmeyenlerini ortaya koydu.

Kategori
k56k7

Kasırga sonrası sörf yaptı

Dışarıda büyük bir fırtına varken okyanusta yükselen dalgaların üzerinde ölüme meydan okumak çokta sağlıklı bir karar olmasa gerek. Fakat bu sörfçü hiçbir tehlikeyi düşünmeden sörf tahtasıyla adeta şov yaptı.

Kategori
sorf

Nehirde bungee sörf

Bu görüntüler İsviçre’nin Zürih kentinde çekildi. Limmat Nehri’ne giren bir maceraseverin köprüye bağladığı bungee ipine tutunarak sörf yapması renkli görüntüler oluşturdu. Nehirde kano yarışı düzenleyen sporcular da karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu ilginç anlar ise bir amatör kameraya yansıdı.

 

Kategori
Su altında yapılan muhteşem sörf keyfi

Su altında yapılan muhteşem sörf keyfi

Belize’de suyun içinde sörf keyfi. Suyun üzerinde yapılan sörf görüntülerine hepimizin gözü aşina, peki ya su altında sörf yapılırsa?

Kategori
9

Mesaj atılabilen sörf tahtası

Dünya Şampiyonu Gabriel Medina eğitim sırasında gerçek zamanlı olarak çalıştırıcısından talimatı alır. Sörf tahtasına yerleştirilmiş olan akıllı telefon ile ona mesaj atan birinin mesajını tahtanın önünde görebilir. Bu maksimum performansını artırmak için yardımcı olur ve daha çok motive eder.

Kategori
7

Sörfçü köpek hünerlerini sergiledi

Sörf tahtası üzerinde hünerlerini sergileyen köpek, hem dalgaların üstesinden gelmeye çalıştı hem de sahiplerine unutulmayacak anlar yaşattı.

Kategori
fok

Fok balığı sörfçüye böyle saldırdı

Güney Afrika’da sörf yapan 47 yaşındaki Stuart Schouw’a fok balığı saldırdı. Kayakçı bir anda üzerine gelen fok balığını küreği ile engelledi. Anne fok balığının yeni doğan yavrularını korumak için saldırıyı gerçekleştirdiğini öğrenildi. İşte o anlar…

Kategori
sorf

Dev dalgalar sörfçüyü böyle yuttu

ABD’nin Hawaii eyaletinde, 12 metreyi aşan dev dalgayla boğuşan sörfçü Tom Dosland’ın yaklaşık 6 metre yükseklikten ters düşmesi kameraya yansıdı. Dünya Sörf Ligi (WSL)’nin 27 Ocak’taki Hawaii etabına, ‘El Nino’ okyanus ve atmosfer olaylarının güçlendirdiği ‘canavar’ dalgalar damga vurdu. Hawaii’nin Waimea Körfezi’nde, 10 – 15 metre yükseklikteki dalgalarda mücadele eden sörfçülerden Tom Dosland, dengesini kaybederek 6 metrelik serbest düşüşün ardından boynunun ve başının üstünden suya çarptı.

Kategori
sörf-kedi

Tek gözlü sörfçü kedi Kuli

Tek gözlü kedi Kuli, 1 seneden fazla bir süredir sahipleriyle Hawai’de sörf yapıyor. Sahipleri Alexandra Gomez ve Krista Littleton ile birlikte Hawai’de bir yılı aşkın bir süredir sörf yapan tek gözlü kedi Kuli, dalgalarla tanıştığında sadece 6 aylıktı. İsmi, ‘kör bakmak’ anlamına gelen Kuli, pek çok kedinin aksine suyu oldukça seviyor çünkü sahipleri geçirdiği göz ameliyatından sonraki iyileşme sürecinde Kuli’yi sık sık yıkamış. Sokaktan kurtarılan Kuli, ilk bulunduğunda yetersiz beslenme nedeniyle oldukça zayıf ve güçsüz durumdaymış. “Onu denize ilk bıraktığımızda kendi kendine sörf tahtasının üzerinde durmaya çalışmasına izin verdik. Biz de kıyıdan yanında kürek çekerek destek olduk” diyen Gomez, Kuli’nin dalgalarda sörf yapmayı çok sevdiğini belirtti.

Kategori
sörf

Motosikletle dalgalara meydan okudu!

Avustralyalı ünlü motosiklet akrobatı Robbie Maddison, tozda toprakta ve en çok da havada gerçekleştirdiği gösterilerine bir yenisini daha ekledi. Ancak bu seferki hepsinden daha olağandışı. Motosikleti suya özel modifiye edilen Maddison, Tahiti dalgalarına meydan okudu. Usta sörfçülerin board üzerinde yaptıklarını motosikletle gerçekleştiren çılgın sürücü, nefes kesici görüntülere imza attı.

Kategori
YAĞMUR-SÖRF

Yağmurda sokak sörfü

Manchester’da bir öğrenci şiddetli yağış sonrası yol kenarında oluşan su birikintisinde sörf yaptı. Yoldan geçen otomobillerin sıçrattığı su ile dalga sörfü yapıyormuş gibi poz veren genç adamın videosu sosyal medyada en çok seyredilen görüntüler arasında yer aldı.

Kategori
yunus3

Avustralya’da yunuslar sörf yapıyor

Yunuslar dost canlısı olmalarıyla bilinirler. Avustralya sahilinde sörf yapmaya hazırlanan genç bir sörfçü  sürü halinde sörf yapan yunusları görüntülendi.

Kategori
gözalıcı

Topuklularla sörf tahtasına çıktı

Fransız profesyonel sörfçü Maud Le Car yüksek topuklu ayakkabılarla sörf yapınca ortaya bu görüntüler çıktı.  Maud Le Car profesyonel kadın sörfçülerin yeteneklerini sergilerken ne kadar göz alıcı olabileceklerini göstermek istemiş.

Kategori
yanardağ

Yanardağın tepesinde sörf çılgınlığı

Aktif bir yanardağın tepesinden yaklaşık 725 metre aşağı aşağı 80 km hızla sörf yaptığınız düşünün. Özel koruyucu kıyafetlerle, dizlik ve başlıklarla donatılmış sporcular, özel kontrplaktan yapılmış sörf aletleriyle her yıl Orta Amerika ülkesi Nikaragua’nın en küçük yanardağı Cerro Negro’ya bunun için gidiyor. Her yıl düzenlenen organizasyonun başladığı 2005 yılından itibaren on binlerce seyirci, bu ilginç ve tehlikeli sporun tanığı oluyor.

Kategori
trens

Trenin üstünde böyle sörf yaptılar

Dünyanın en tuhaf sporlarından biri olarak anılır… Özellikle Güney Afrika’da ve Hindistan’da çok fazla yaygındır. Hareket halindeki trenin üzerine çıkan genç erkekler binlerce volt elektrik taşıyan kablolardan kaçmaya çalışır… Bu aksiyon dolu ‘eğlence’ nedeniyle her yıl onlarca genç hayatını kaybediyor… Hareketli trenin üzerinden sağlam şekilde inen gençler saygı duyulan kişiler haline geldiklerini düşünüyor.

Kategori
aslan

Deniz aslanından sörfçüye büyük sürpriz

Sörf tutkunu 2 arkadaş denize açıldıklarında hiç beklemedikleri bir olayla karşılaştılar. Sörfçüleri fark eden bir deniz arslanı sörf tahtasının davetsiz misafiri olmaya karar verince ortaya bu görüntüler çıktı.

Kategori
15

Bu nasıl sörf ?

Sürat teknesinenin sörfçileri aşırı hızla çekmesiyle göl düz bir zemin görevini yapmaya başlıyor ve bu sayede karada düz bir zemin üzerinde yapılan hareketler su üzerinde giderken yapılmaya başlanıyor iş o heyecan dolu anlar…

Kategori
suu

Ağır çekimde sörf keyfi

Profesyonel anlamda sörf yapan ve videolarını sosyal medyadaki hesaplarından paylaşan bu adam için sörf, tam anlamıyla bir tutku.

Kategori
fgfgggfdd

Motor üzerinde sörf yapan çılgın insanlar

Günlük hayatımızda motor sürmek isteyen ve süremeyenlere nispet olurcasına motor üzerinde sörf yaparak hünerlerini gösteren çılgın insanları izliyoruz.