Smile lazer – Sözcü TV

Smile lazer

‘Smile lazer’ lazer cerrahisinde tercih edilen bir yöntem

Smile lazer çok emniyetli olması, kuru göz oluşturmaması, hastanın tedavi sonrası yapacağı hatalı hareket ile gözüne zarar verememesi gibi önemli özellikleri ile tercih edilmelidir. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener cevapladı.

40 yaş sonrası görme bozukluğunda ‘Smile lazer’ uygulanabilir mi?

Smie lazer 40-45 yaşa kadar uygulanması tercih edilecek yöntemdir. Bu yaşlardan sonra yakın gözlüğü sorunu doğal olarak başlayacağı için tercih lens ameliyatı olmalıdır. Lens ameliyatlarında kullanılan trifocal lensler hem uzak hem yakın düzeltme özelliğine sahiptirler. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener cevapladı.

Smile lazer sonrası tekrar tedavi mümkün mü?

Smile lazer sonrası tekrar tedavi mümkündür. Smile lazer sonrası tekrar smile lazer,lasik ,transPRK ,LASEK ve PRK uygulanabilir. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener cevapladı.

Smile lazer sonrası göz kuruluğu olur mu?

Kornea tabakasına 1.2 milyon sinir ucu ulaşır. Kornea tabakasının kesilmesi halinde ( lasik flepi gibi) kornea da kuruluk oluşur. Smile lazerde kesi 2mm olduğu için kuruluk oluşmaz ve kuru gözlere de uygulanabilir. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener cevapladı.

Smile lazer sonrası iyileşme süreci

Smile lazerde dokunun iyileşme hızı çok yüksektir. Saatler içinde doku iyileşmiş olur. Hastalar çok iyi olduklarını birkaç saat ile birkaç gün içinde algılarlar. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener cevapladı.

Smile Lazer nedir?

Smile lazer (Small Incision Lenticule Extraction) yönteminde miyopi ve astigmatizma adını verdiğimiz göz kusurları daha önce kullandığımız tekniklere göre daha güvenli bir şekilde tedavi edilmektedir. Smile yöntemin en büyük avantajları kornea bütünlüğünün bozulmaması, büyük kesi yapılmaması, göz sinirlerinin etkilenmemesi, operasyon sonrasında ağrı batma hissinin en aza indirilmesi ve göz kuruluğu olanlarda uygulanabilmesi olarak sıralanabilir. Smile lazer ile miyopide -10 numaraya, astigmatizmada -5.0 numaraya kadar tedavi şansı bulunmaktadır. Göz Hastalıkları Doç. Dr. Volkan Hürmeriç cevapladı.