slogan – Sözcü TV

slogan

Kategori

Taksim Meydanı’nda demokrasi nöbeti sürüyor

15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkan vatandaşların, Taksim Meydanı’ndaki “Demokrasi nöbeti” devam ediyor. Meydanı dolduran binlerce vatandaş, hep bir ağızdan slogan atarak çalınan şarkılara eşlik ediyor.

Kategori

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda Cerrettepe için eylem

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan Artvin Sivil Toplum Kuruluşları’ndan oluşan bir grup, Cerettepe’de yapılması planlanan madencilik faaliyetlerini protesto etti. Horon tepen grup üyeleri sık sık ‘Cerettepe geçilmez. Artvin halkı yenilmez”,”Altınsız olur. Artvin’siz olmaz”, ‘Ölüler altın takmaz”, şeklinde slogan attı.

Kategori

Vodafone Arena’da laiklik sloganı atıldı

Beşiktaş-Kayserispor maçının oynandığı Beşiktaş Vodafone Arena’da tribünlerde “laiklik” sloganları yükseldi. Tribünler “Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları attı.

Kategori

Beyaz’a canlı yayında şok protesto!

Geçen hafta programa telefonla bağlanan kişi yüzünden hedef tahtasına oturtulan Beyaz Show’da bu hafta protesto gerçekleşti. Bir kadının slogan atmaya başladığı anda stüdyonun sesi kesildi ve VTR girdi.

Kategori
Adana'daki 'Kebap ve Şalgam Festivali'ne pompalı tüfekle baskın yapıldı.

Festivale silahlı protesto!

Adana Valisi Mustafa Büyük’ün izin vermeyeceklerini açıkladığı, Kazancılar Çarşısı’ndaki kebaplı-rakılı ve şalgamlı etkinlik herhangi bir müdahale olmadan gerçekleşti. Etkinlikte iddiaya göre bir grup, alkol karşıtı slogan attıktan sonra tabanca ve av tüfeği ile havaya ateş etti. Masalara sopa ve döner bıçağı ile vurarak kaçan 4 şüpheli ise sivil polisler tarafından yakalandı.

Kategori

Sıhhiye’deki anma töreninde AKP ve Erdoğan protestosu

Barış ve Demokrasi Mitingi öncesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için Ankara Tren Garı’nda yaşanan gerginliğe rağmen sabah karangil bırakıldı. Kalabalık ardından saat 11.30 sıralarında Sıhhiye Meydanı’nda anma etkinliği için toplandı. Ölenler anısına gerçekleştirilen törene katılanlar, alkışlar, ıslıklar ve sloganlarla AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti. Kalabalık, ‘Katil Erdoğan’ sloganları attı.

Kategori

Hastane önünde Erdoğan’a büyük protesto

Ankara’daki ‘barış’ mitingi kana bulandı… Miting öncesinde toplananların arasında patlatılan iki bomba sonucu, 86 kişi öldü, 186 kişi de yaralandı. Ankara Numune Hastanesi’nde yaralıları bekleyen yurttaşlar ‘Erdoğan istifa’ sloganları attı. O anlar kameraya böyle yansıdı.

Kategori

‘Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye’

CHP’nin yeni reklam filmi yayınlandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ adlı şiirini seslendirdi. “Önce Türkiye” sloganıyla meydanlara inmeye hazırlanan Kılıçdaroğlu, bayramda 6 ülkeyi ziyaret ederek partililerle buluşacak, 30 Eylül’de partisinin adaylarını tanıtıp, seçim bildirgesini kamuoyu ile paylaşacak.

Kategori

Berber ve kuaförler şehitler için yürüdü

Berber ve kuaförler akşam saatlerinde Odunpazarı Meydanı’nda toplandı. ‘Berberler ve Kuaförler Odası Şehitlerine Yürüyor’ yazılı pankart açan kalabalık Hava Şehitliği’ne doğru yürüyüşe geçti. Berber ve kuaförler sık sık ‘Her şey vatan için’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Her Türk asker doğar’ ve ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı attı.

Kategori

Erdoğan’ı protesto etti, cezaevine girdi

Bursa’da, ’17 Aralık Operasyonu’ için Tüm Gençlik Birliği (TGB) tarafından düzenlenen basın açıklamalarına katılarak, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, hakaret içeren slogan attıkları iddiasıyla 7 kişiye 17’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada karar verildi. Mahkeme hakimi suçunu sabit görüldüğü sanıklara 11’er ay 20’şer gün hapis cezası verdi. Mahkeme, 6 sanık hakkındaki cezayı ertelerken, hakkında suç kaydı bulunan Binali Yıldız’a verilen hapis cezasını ertelemedi. Bir taşımacılık şirketinde çalışan Yıldız, cezasını çekmek üzere Bursa E Tipi Cezaevi’ne konuldu.

Kategori

Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan’ın vurulmasının ikinci yılında, arkadaşları saat 10.00 sıralarında vurulduğu sokakta toplanarak, “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde sloganlar attı. Yüzlerinde Elvan’ın maskesi bulunan arkadaşları, yere ekmek ve karanfil koydu. Daha sonra Elvan’ın vurulduğu sokağa gelen anne Gülsüm ve baba Sami Elvan, oğullarının yerde bulunan fotoğrafı üzerine karanfil bıraktı. Elvan ailesiyle birlikte anmaya katılan yakınları ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Elvan’ın anısına yere karanfil bırakıp mum yaktı.

Kategori

Apple Watch’u deneyen insanların tepkileri

İşte Business Insider çalışanlarının ilk Apple Watch izlenimleri