siyaset – Sözcü TV

siyaset

Kategori

İstanbul’da Cuma hutbesinde siyaset

İstanbul Ümraniye’de bir camide yapılan cuma hutbesi neredeyse 24 Haziran seçim konuşmasına dönüştü. Konuşma cami hoparlörlerinden canlı yayınlandı. Cuma namazında konuşan hoca, usta bir siyasetçiyi aratmayacak şekilde konuştu. Konuşmanın cami dışından yapılan kaydı sosyal medyada binlence kez görüntülendi ve ‘camilerde siyaset yapılıyor’ tartışmasını alevlendirdi.

Kategori

Devletlerin tarihine mizahi bakış

Dünyaca ünlü masa üstü oyunu “Risk” oyunu eğer dünya devletleri tarafından oynansaydı ne olurdu? Sosyal medya platformu “Foil Arms and Hog” tarafından mizansen olarak canlandırılan bir video dünya devletlerinin tarihinde yer alan olayları oyunu oynayan kişilere uyarlayarak, oyun içerisinde anlattı. Orta Doğu’ya girmek isteyen ABD, tüm dünyayı ele geçirmek isteyen bir İngiltere ve bundan hoşnutsuzluğunu belirten Hindistan’ın yer aldığı kurgu çekim sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Kategori

Orta Doğu’nun yeni krizi: Katar

Orta Doğu siyasetine yeni bir kırılmayı yaşatan Katar krizi; Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin başını çektiği diplomatik ittifaka dayanıyor

Kategori

Başbuğ’dan siyasilere eleştiri

Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, milli konuların iç siyaset malzemesi yapılmasını önlemede asli görevin siyasal iktidarda olduğunu söyledi.

Kategori
2015'e damga vuran siyasi gaflar

2015’e damga vuran siyasi gaflar

2015’in sonlarına yaklaşırken bu sene Türk siyasi tarihine pek çok lider ve siyasetçi, ettikleri sözlerle ve gaflarla damga vurdu.

Kategori
2015 yılında hayatını kaybeden ünlü isimler

2015 yılında hayatını kaybeden ünlü isimler

2015 yılında sanat, spor, siyaset ve edebiyat dünyasına uzun yıllar emek veren, memleketimizin ender yetiştirdiği önemli değerlerinin yanı sıra dünyaca ünlü yıldızlar da hayata 2015 yılında hayata veda etti. İşte 2015 yılında aramızdan ayrılanlar..

Kategori

Abdullah Gül: Milletin huzura ve istikrara ihtiyacı var

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Beykoz’daki Çubuklu İlkokulu’na gelerek oyunu kullandı. Çıkışta gazetecilere konuşan Gül, “Hayırlısı olmuş olur inşallah. Şüphesiz ki bundan sonra milletin huzura, istikrara ihtiyacı var. İnşallah hayırlı olur her şey.” dedi.Abdullah Gül, Çubuklu İlkokulu’na gelerek 1137’nci sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanmasının ardından okul çıkışında gazetecilerin ‘koalisyon çıkar mı?’ sorusunu cevaplayan Gül, “Bilemem artık bir neticeler çıksın. Ondan sonra memleket için ne gerekirse herkes onu yapacaktır. Hayırlı olsun inşallah.” şeklinde konuştu.

Kategori

‘Mahşerin dört atlısı’ndan ikisi bakan

Siyasette ‘değişim ve dönüşüm’ dendiğinde akla gelen ilk dört isim kuşkusuz Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş, Bülent Arınç ve tabi ki Süleyman Soylu… İşte hayretler içinde izleyeceğiniz görüntüler ve çok sert U dönüşler… Bundan çıksa çıksa bir ‘Siyasi komedya’ çıkar!

Kategori

Uğur ile En Baba Sorular: Tape nedir?

Uğur Düşen’in hazırlayıp sunduğu ve Sözcü TV’de yayınlanan ‘Uğur ile En Baba Sorular’ programı her hafta sizlerle buluşuyor. Birbirinden farklı konularla vatandaşa mikrofon uzatan Uğur Düşen sokağın nabzını anbean tutacak. Bu haftaki konu ise; ”Tape nedir?” sorusu. Cevaplar ise bir hayli şaşırtıcı…

Kamera: Serdar TEMEL

Kategori

Uğur ile En Baba Sorular: Demokrasi nedir?

Uğur Düşen’in hazırlayıp sunduğu ve Sözcü TV’de yayınlanan ‘Uğur ile En Baba Sorular’ programı her hafta sizlerle buluşuyor. Birbirinden farklı konularla vatandaşa mikrofon uzatan Uğur Düşen sokağın nabzını anbean tutacak. Bu haftaki konu ise; ”Demokrasi nedir?” sorusu. Cevaplar ise bir hayli şaşırtıcı…

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

”CHP’den siyasete devam edebilirim”

CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu olan eski bakan Abdüllatif Şener, CHP’den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara cevap verdi. Şener, “Şu anda benim de bilgim dahilinde bir adaylık durumu yok ama bu olmaz diye bir şey yok. CHP’den siyasete devam edebilirim” dedi.

Kategori

Güner’den Hükümetle ilgili çarpıcı açıklama

Ünlü Astrolog Dinçer Güner Türkiye’nin yıldız haritasına baktı ve önümüzdeki 10 gün içinde bizi nelerin beklediğini anlattı. Sözcü TV mikrofonlarına konuşan Güner, bu hafta yengeç burcunda yeni ayın meydana geleceğini ve bu yeni ayın güzel etkilere sahip olmadığını söyledi. Türkiye’nin yangın yeri olma ihtimalinin bulunduğunu belirten Güner, hükümetle ilgili bir takım gizli konuşmaların ortaya çıkacağını ifade etti. Güner, önümüzdeki haftalarda doğal afet ve terör eylemlerinde artış olabileceğini de sözlerine ekledi.

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ