seyahat – Sayfa 2 – Sözcü TV

seyahat

Kategori

Ronaldo ve Quaresma’yı hiç böyle görmediniz

Ricardo Quaresma ve Cristiano Ronaldo çok yakından tanıdığımız iki isim. Portekiz maçı için bir araya gelen ikili, seyahatlerinde kullandıkları uçağın kokpitine geçerek böyle keyif yaptı.

Kategori

Yeni başlayanlar için Melen Çayı’nda rafting

Tatil ve sporu bir arada yaşamak isteyenler için kuşkusuz en güzel seçeneklerden biridir rafting… Dışarıdan bakıldığında her ne kadar bir miktar ürkütücü görünse de olay çok basit. En önemli ve tek kuralı komutları harfiyen yerine getirmek. Sol deyince sol, sağ deyince sağ kürekleri çekmek çok önemli. Bir kişinin yaptığı hata bütün grubu etkileyebilir. Komutları hızlı ve doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde en korkutucu nehirler bile aşılası hale gelir. Olur da bir aksilik yaşanırsa ve bottan düşerseniz de yine komutlara güvenin. Denileni yapmak rafting için hayati önem taşır. Haftasonu kaçamakları için en uygun rafting alanı Melen Çayı için pek çok organizasyon firması turlar düzenleniyor. Tur fiyatları da İstanbul’dan ulaşım, kahvaltı ve akşam yemeği de dahil olmak üzere 100 ile 200 arasında değişiyor.

Kategori

Tatile çıkmadan önce izleyin: Köpekbalığı senfonisi

Denizlerin korkunç balıklarına farklı bir bakış açısı… Yüzerken yakalanmak istemediğiniz köpekbalıklarına bir de bu açıdan bakın… Seyahate çıkmadan önce mutlaka bu videoyu izleyin, izleyin ki köpekbalığı türleri hakkında bilginiz olsun…

Kategori

Haziran’da Abant zamanı

Bolu’nun yemyeşil ve şirin ilçesi Abant gölü, kaynak suları, tarihi mekanları ve yöresel lezzetleri ile tam bir turizm merkezi. Özellikle gölü ile meşhur olan Abant Milli Parklar kapsamında 1988 yılında koruma altına alınmasından itibaren doğal dokusunun bozulmamasına gayret edilen bir bölge. Göl çevresindeki otelleri ve konaklama tesisleri ile yıllardır misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.  Göl çevresinde 1400-1700 metrelere varan tepeler yer alıyor. Gölden çıkan fazla sular Abant Deresi ile Bolu Çayı’na dökülüyor. Göl birkaç kaynak suyu, iki-üç kısmen devamlı olan akarsu ve özellikle de kar ve yağmur suları ile besleniyor. Çevrede yabandomuzu, tavşan, karaca, ayı, tilki, yaban ördeği, keklik ve yaban güvercini görebilirsiniz. Göl çevresinde yayla olarak kullanılan açık alanlarda olsa da, gür ormanlar da yer alıyor. Göl kıyılarda sarı ve beyaz nilüferler su yüzeyini kaplıyor. Kısa süreli tatiller için doğaseverlerin hayran olacağı bir yer. Üstelik Haziran ayınde giderseniz nilüferlerin açtığını da görebilirsiniz…

Kategori

Bir Dünya Mirası: Pamukkale

UNESCO tarafından belirlenen Dünya Mirası Listesinde yer alan Pamukkale, kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat mineralleri terasları, travertenleri ile ünlü. Ege bölgesinde, ılıman bir iklimi olan Menderes Nehri vadisinde yer alan Pamukkale ya da eski Hierapolis kenti, toplam 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğindeki beyaz “kalenin” üzerine inşa edilmişti. 5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunan ilçedeki travertenler görsel zenginliğin yanı sıra kalp rahatsızlıkları romatizma göz ve deri rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Kategori

Bir gülümsemedir Bozcaada

Turizm merkezi Bozcaada’da trafik devrimi yapıldı. Bozcaada’da Trafik Komisyonu ‘devrim’ niteliğinde kararlar aldı. Trafik kargaşasını önlemek, yöre insanı ve turistlerin ‘huzuru’ için, ada merkezi, turizm sezonu boyunca araç trafiğine kapatıldı. Adadan dönüşlerde feribot için randevu sistemi başlatıldı. DHA’nın haberine göre 30 kişiden fazla yolcu kapasiteli araçların da süre boyunca adaya girişi yasaklandı. 8 Haziran’da başlayan uygulamanın, turizm sezonunun sonuna denk gelen 14 Eylül’e kadar geçerli olacağı, kışın ise eski sisteme dönüleceği belirtildi.

Kategori

Çizmesi işte böyle çıkartılmak istendi

Ankara’nın Kazan İlçesi’nde temeli atılan binanın kanalizasyon bağlantısı için deliciyle çalışırken göçük altında kalan işçi 65 yaşındaki Şahin Temel, kaldırıldığı hastanede 3 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Temel, ambulansa alınırken hemşire çamurlu çizmenin çıkarılmasını istemiş, polis ise işçinin ayağında kırık olabileceğini belirterek buna karşı çıkmıştı.