şehir – Sözcü TV

şehir

Kategori
basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Dünya Ticaret Merkezi’nin tepesine çıktı

9/11 saldırılarından sonra tekrardan yapılan Dünya Ticaret Merkezi’nin tepesine çıkan kişilerin çektiği görüntüler sosyal medyada viral hâle geldi. Modern şehir dağcılarına ait görüntüler içerisinde New York manzarası da yer alıyor.

Kategori
basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

New York görüntülerini sanat çalışmasına dönüştürdü

Profesyonel bir fotoğrafçı olan Julian Tryba’nın çektiği New York şehrinin görüntüleri üzerine yaptığı ritmik çalışma büyük beğeni topladı.

Kategori
koopenhag880

‘Geleceğe en hazır 10 şehir’ sıralaması yapıldı

Trafik, kirlilik seviyesi ve enerji kullanımı gibi birçok kriter sayesinde akıllı şehir statüsüne erişen şehirler arasında geleceğe en hazır 10 şehir sıralaması yapıldı

 

Kategori
anestezi880

Hastalarına ameliyat sırasında sanal gerçeklik gözlüğü taktırıyor

Great Big Story kanalının aktardığı video haber, ameliyatları ayrıntılarıyla izleyicilere sunarken; Vazquez sanal gerçeklik gözlüğünü ‘ağrı kesici’ olarak kullandığını belirtiyor. Uyguladığı yöntem hakkında konuşan Vazquez, ulaşılması oldukça zor olan bir bölgede genel anestezik ilaçların tedariğinde zorlanıldığı için böyle bir yöntem uyguladığını belirtti. Sanal gerçeklik gözlüğü ve lokal yapılan anestezi ile uygulanan ameliyat yöntemi hastalara ağrısız bir ameliyat deneyimi sunuyor. Belgesel içeriğinde tümör ve kistlere yönelik yaptığı ameliyatlar ile bölgede tanınan bir doktor olan Vazquez’in hastalarının ameliyatlar hakkındaki yorumlarına da yer verildi. Ameliyat geçiren hastalar, uygulanan operasyon süresince herhangi bir ağrı hissetmediklerini ve operasyon süresince gözlük içerisinde gördükleri animasyonların kendilerini rahatlattıklarını söyledi. Great Big Story kanalına ait görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
kule880

Şehrin ‘modern’ dağcılarından gökyüzü yürüyüşü

Çin’in sanayi kenti Shenzhen’de bulunan 400 metrelik gökdelene ‘Skywalking’ olarak bilinen akımı başlatan ‘ontheroofs’ ekibi tırmandı. Kendilerini modern dağcı olarak niteleyen kişiler tırmanma serüvenlerini görüntüleriyle sosyal medyada paylaştı.

Kategori
paris880

İzleyenleri şehrin içinde hissettiren kısa film

Robbe De Koninck isimli kişi Paris seyahati boyunca çektiği videoları derleme hâline getirerek sosyal medya platformlarında paylaştı. Şehrin dokusunu doğal yollarla gösteren ve herhangi bir işleme yapılmayan video viral hâle geldi.

Kategori
izmir9eylul

İzmir’in özgürlüğe giden süreci

Her 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu kutlanıyor. Ülkemizin kuruluş tarihindeki en önemli günlerden olan ve Kurtuluş Savaşı’nda bir dönüm noktası olan İzmir’in Kurtuluşu süreci işte böyle gerçekleşti

Kategori
ucak880

En net kokpit görüntüleri Nice uçağında çekildi

Kokpite yerleştirilmiş olan ve 4K görüntü elde edebilen aksiyon kamerasıyla çekilen video; Nice şehrine gece vaktinde inecek bir uçağın iniş görüntülerini içeriyor. Sosyal medya içerisinde “gece uçağında çekilen en net görüntüler” başlığıyla paylaşılan çekim, sosyal medya içerisinde viral hâle geldi.

Kategori
cover

Geleceğin yurdu: Ağaç Şehir

Teknolojinin gelişmesi insanların bilinçlerini de arttırdı ve aslında dünyaya ne kadar zarar verdiğimizi de gözler önüne serdi. Bu yüzden 2000’lerde tamamen doğal hayatlar, yapılar adeta moda oldu. Bunun son örneklerinden birisi ise Güney Kore’den geldi. Başkent Seul’de yapılması planlanan ‘Urban Skyfarm’ tamamen doğal yollarla çalışan dikey bir tarla şehir olacak…

Kategori
Cover Fotosu

En mutlu şehir orası seçildi!

Dünyanın en mutlu şehirleri listesinde hiç beklenmeyen şehirler var. Listede Avrupa’dan kaç kent var? Dünya mutsuzluk listelerinde zirvelere oynayan Türkiye’den bir şehir elbette yok. İşte insanların yaşamaktan en mutlu olduğu 5 şehir.

Kategori
6

Şehit cenazesinde Ala ve Gökçek’e tepki

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sürdürülen operasyonlar sırasında PKK’lılar tarafından tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memurları Zafer Kurt, Salih Taç ve Erkan Başpehlivan, Ankara’da düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandı. Törende şehit Emniyet Amiri Kurt’un ailesi Efkan Ala ve Melih Gökçek’e tepki gösterdi.

Kategori
Bagaja-bantlanıp-şehir-turu-attı

Bagaja bantlanıp şehir turu attı

Rusya’da adrenalin tutkunu bir genç kendini araca bantlatarak şehir turu attı. Genci görenler şaşkına döndü. İşte o komik anlar…
Kategori
Şırnakkk

Şırnak’tan son görüntüler

Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu’na bağlı askerler ile köy korucuları, sabah yol kontrolü yaptıkları sırada, yola önceden teröristlerce döşenen mayının patlatılması sonucu, 2 er ile 1 köy korucusu şehit oldu, 1 korucu ile 1 asker de yaralandı.

Kategori
Bir-tomar-para-çıkarıp...

Bir tomar para çıkarıp…

Brezilya’nın Rio şehrinde yapılan uyuşturucu baskınında yakalanan 2 gencin üzerinden 86 gr kokain ve yüklü miktarda para çıktı. Gençleri tutuklayarak polis otosuna alan polislerin yanında tam bu sırada genç bir kadın geldi. Polis memurunun kamerasından saniye saniye kaydedilen görüntüde genç kızın polislere rüşvet vermesi böyle görüntülendi.