seçim 2015 – Sözcü TV

seçim 2015

Kategori
333

Denizli’de Bakan Zeybekci ve partililer zeybek oynadı

Sonuçların açıklanmasının ardından AKP İl Başkanlığı’nda büyük sevinç yaşanırken, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve partililer Delikliçınar Meydanı’nda  zeybek oynadı.

Kategori
kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu istifa sorusuna yanıt verdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinde çıkan taployu değerlendirmek için bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Ortaya çıkan tablo CHP’nin sorumluluğunu çok daha ileriye taşımıştır. Bunun bilincindeyiz. Ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden ötürü bizim sorumluluğumuz parlamentoda da dışında da artmıştır. Türkiye bu seçimlere olağan üstü koşullarda gitmistir. 7 Haziran 1 Kasım arasında olağanüstü gelişmeler yaşanmıştır. 7 Haziran’da nasıl milli iradeye saygılı olduysak şimdi de saygılız. Hiç kimsenin bundan en ufak bir endişe duymamasını istiyorum. CHP, seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ortaya koyduğu tablodan ötürü hiçbir vatandaşımızdan olumsuz bir tepki almamıştır. Güç ve hukuk bu iki kavramın özenle korunması gerekiyor” dedi.

Kategori
15

Şanlıurfa’da tehlikeli kutlama

Şanlıurfa’da, AKP’nin elde ettiği seçim zaferi aralarında çocuk ve gençlerin de bulunduğu onlarca kişi, bir kamyonet kasasında şehir turu atarak tehlikeli şekilde kutlama yaptı.

Kategori
d23df43f

YSK barajı aşan partileri açıkladı!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 1 Kasım seçimleriyle ilgili açıklama yaptı. Güven, barajı aşan 4 parti olduğunu söyledi ve bunları AKP, Cumhuriyet Halk Partisi, MHP ve HDP olarak sıraladı. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, HDP’nin barajın altında kalacağı yönünde iddialar vardı. Güven, açıklamasıyla bu iddialara son noktayı koydu.

Kategori
bana-4-yıllık-yetki-kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu konuşuyor – Canlı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim 2015 değerlendirme sözcü tv canlı yayında..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim 2015 değerlendirme sözcü tv canlı yayında..

 

Kategori
15

‘HDP hiç kampanya yürütemedi’

1 Kasım genel seçimlerinin ardından HDP eş genel başkanı Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’tan açıklama geldi Demirtaş: ‘Bütün halkımıza ülkeye hayırlı uğurlu olsun diyorum, yüksek bir katılım olması elbetteki çok sevindirici, Türkiye toplumunun sandıklara giderek geleceğini belirleme konusunda ortaya koyduğu irade son derece saygındır bütün seçmenlere hangi partiye oy vermiş olursa olsun sandığa gittikleri için bende HDP adına teşekkür ediyorum ancak ortada özgür adil bir seçim yoktur’ dedi.

Kategori
6

Davutoğlu AKP’ye oy vermeyen seçmenlere seslendi

1 Kasım seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre birinci parti olan AKP başkanı Ahmet Davutoğlu seçim otobüsünün üstünde AKP’ye oy vermeyen seçmenlere seslendi, Davutoğlu: ‘Belki bugün AKP’ye oy vermemiş olan ama inşallah ilerde oy verecek olan değerli seçmenlerimize vatandaşlarımıza, sakın olaki hiç kim kimse yenilgi psikolojisine kapılmamalıdır, bugün yenilen yoktur bugün kazanan vardır oda milletimizdir’ dedi.

Kategori
4

‘Milletin başkanı’ diye slogan attılar!

Seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla birlikte ellerinde AKP bayrağı bulunan çok sayıda kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin yakınında toplanmaya başladı.

Kategori
4f3f5

İzmir’de seçmen oyunu kullandı

İzmir’de, 1 Kasım Genel Seçimleri için oy verme işleminin başlamasının ardından, kentte yaşayanlar sandıklara koştu. Bazı sandıkların önleri ve okulların koridorlarında kalabalıklar oluştu. Bazı kişiler çocuklarıyla oy kullanmaya gelirken, yaşlı ve engelliler de erken saatlerden itibaren oylarını kullanmaya başladı.

Kategori
pazarr copy

Oy kullanmaya gidecek misiniz?

Seçime sayılı günler kala Yeşilköy pazarına giden Sözcü TV ekibi vatandaşlara bir dokundu bin ah işitti. Oy kullanmaya gidecek misiniz diye soran ekibimize vatandaşların bazıları pahalılıktan, bazıları işsizlikten, bazıları da istikrarsızlıktan yakındı. Tabi her şeyden memnun olanlar da vardı. Onlara tepki de yine diğer vatandaşlardan geldi. İşte pazardan kameralarımıza yansıyan ilginç ayrıntılar…

Kamera: Serdar TEMEL

Kategori
Still1028_00000

Pazar günü ne var?

Sözcü TV sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Yeşilköy pazarına giden ekibimiz vatandaşların gündeminde seçim olup olmadığını araştırdı. Sandığa gitmeye gayet hevesli görünen vatandaşlar bakın mikrofonlarımıza neler söyledi.

Kamera: Serdar TEMEL

Kategori
Still1024_00000

AKP’ye gökyüzünden de kötü haber

 

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala anketlerden beklediği sonuçları alamayan AKP’ye bir kötü haber de gökyüzünden. Yıldız haritasına göre tek başına iktidar olması mümkün görünmeyen AKP için ektiğini biçme zamanı geldi çattı.  Sözcü Gazetesi yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, kuruluş tarihleri ve saatlerine göre partilerin yıldız haritasına baktı ve onları, dolayısıyla bizleri nelerin beklediğini açıkladı. 1 Kasım günü yıldızların 7 Haziran seçimlerine benzer konumda olduğunu belirten Güner, ”Bu seçimde de bir partinin tek başına iktidar olması pek mümkün görünmüyor. Seçim günü için gökyüzünde AKP’yi destekleyici hiçbir gösterge yok. Oylarını en çok yüzde 41’e çıkarabilecekler. Parti kuruluş tarihi ve saatine yarı Satürn döngüsünden geçiyor. Onlar için bu dönem ektiğini biçme zamanı. Evrenin kozmik yasalarına göre, ne yaptıysa iyi ya da kötü, karşılığını alma zamanı” şeklinde konuştu.

Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori
dha-ankara-erdogan-3-donem-kuralinin-sarsilma-6378668_o

Erdoğan Nobel’i daha önce de eleştirmişti

Birkaç ay önce Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nobel’i yine eleştirmişti. Erdoğan, “Nobel diyoruz değil mi? Nobel kararlarını objektif mi veriyor? Asla… Bunları görüyoruz” dedi.

Kategori
Demirtaş'tan-olağanüstü-çağrı

Demirtaş konuşuyor – canlı

HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP Genel Merkezi’nde açıklama yapıyor. Sözcü TV canlı yayından bildiriyor..

Kategori
bb

”Her türlü koalisyon çözümüne açık bir halde”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Baykal, ”Erken seçim seçenek değil” derken, ”Erdoğan’ın her türlü koalisyon ihtimaline açık bir halde” olduğunu söyledi. Baykal görüşmeyle ilgili Kılıçdaroğlu’na bilgi vermeye gittiğinin de altını çizdi.

Kategori
Still0610_00001

”AKP koalisyon kurmak için çok acı çekecek”

ANTALYA’da partisinin 2’nci sıra adayı olarak yeniden milletvekili seçilen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’de dayatmacı siyasi anlayışın toplum tarafından reddedildiğini belirterek, “AKP’nin bir koalisyon oluşturmak için çok ciddi sancılar çekmek zorunda kalacağı açıktır. O sancıları yaşamadan kurulacak bir koalisyon güven vermez” dedi.

Kategori
Still0610_00000

HBO sunucusu Erdoğan’ı böyle ti’ye aldı

HBO sunucusu John Oliver seçim günü yaptığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yerden yere vurdu. Programda Kılıçdaroğlu’nun altın klozet suçlamalarına değinen Oliver, Erdoğan’ın bu konudaki cevabını Taht Oyunlarına benzetti.

Kategori
erdoganfena

Erdoğan’ın kabusu gerçek oldu

Seçim döneminde mitingler yaparak her fırsatta halktan 400 milletvekili isteyen, koalisyon hükümeti istemediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arzusu sandıktan koalisyon çıkınca gerçekleşmemiş oldu.

Kategori
Still0608_00004

Arınç’ın bu halleri sosyal medyayı salladı

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte balkona çıkan isimlerden biri olan Bülent Arınç, duruşu ve bakışlarıyla sosyal medyanın ilgi odağı oldu. İşte Arınç’ın ‘o halleri’…

Kategori
Still0608_00003

Oktay Vural’dan İzmir’e teşekkür

İzmir’deki seçimlerin ardından milletvekili sayasını 4’e çıkarma ihtimali doğan MHP’nin Grup Başkanı Vekili Oktay Vural İzmirlilere teşekkür etti, “Yeni bir siyaset penceresi 8’inden itibaren nasıl gelişecek bunu bilemem. Tüm bunları partimizin yetkili organları değerlendirecektir” dedi. MHP İl Başkanlığı’nda seçim sonuçlarını takip eden MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ”Sonuçları itibariyle İzmir’deki milletvekili sayısını birer milletvekili arttırdık. Bizim açımızdan olumlu. MHP olarak biz İzmir’den daha büyük beklenti içerisindeydik. Bizim arkamızda kalan değerli adayları taşıyamadık ama değerli İzmirliler, teşekkür ediyorum. Seçimlerde birer milletvekili arttırdık. Hayırlı uğurlu olsun. İzmir için çalışmaya devam edeceğiz artık” dedi.

Kategori
Still0608_00002

”Milletin verdiği mesajı alacağız”

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 7 düvelin Ak Parti’ye saldırdığını ve hizmetlerini yeterince izah edemediklerini ifade ederek, “Milletin verdiği mesajı alacağız” dedi.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kesin olmayan seçim sonuçlarının ardından partisinin Sivas il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Bakan Yılmaz, “Milletin verdiği mesajı alacağız, nerede eksik yaptık, nerede hizmetlerimizi anlatamadık. Biz 80 yılda yapılan hizmetlerden çok daha fazlasını yaptık, öncelikle bunu çok net olarak söyleyelim. Ama vatandaşa izah edemedik. Türkiye genelinde hizmetlerimizi anlatamadık” dedi.