saygı – Sözcü TV

saygı

Kategori
ataturk

10 Kasım Belgeseli: ‘Atatürk vatandır bölünmez!’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Türk milletine akıl, bilim ve çağdaşlığı miras olarak bıraktı. Hayatının son günlerinde dahi son enerjisini ülkesi için veren Atatürk 57 yıllık yaşamına sayısız zafer sığdırdı.

Kategori
ataturk

Dış politikada nezaket: Atatürk’ün 1934’te İran Şahı Pehlevi ile Sohbeti

1934 yılında İran Şahı Pehlevi, Türkiye’yi ziyaret ediyor. İzmir’de kaydedilen bu görüntüler, özlediğimiz zerafeti ve nezaketi bize gösteriyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kullandığı kelimeler ve vücut dili ‘doğru politik’ iletişimi anlatıyor. İki doğu lideri konuşurken Atatürk’ün gösterdiği sonsuz saygı, bize unuttuğumuz değerleri hatırlatıyor…

Konuşmadan sonra Atatürk’ün, misafiri için sahneye koyulmasını istediği operayı izlemek üzere harekete geçiyorlar… Atatürk, İran Şahı Pehlevi’ye ‘Buyrun’ diyerek yol gösteriyor. Fakat İran Şahı, Atatürk’e yol gösterir ve şöyle der: “Hayır, ben erim, sense büyük komutansın.”

İkili arasındaki diyaloglar, vücut dili ve saygın sohbet 1930’lardaki Türkiye ve İran hakkında bizlere ipucu sunuyor. Ve ister istemez günümüzle karşılaştırmamıza yol açıyor…

Kategori
312e3

Erdoğan’dan Erol Evgin’e sert yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Erol Evgin’e tepki göstererek, “Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur. Önce millete saygı duyacaksın” dedi.

Kategori
Zuhal Topal

Evlilik programında ‘şehide saygı’ tartışması

Zuhal Topal’ıl sunduğu evlendirme programına damat adayı olarak katılan Zekeriya Bey, daha önceki yayınlarda şehit haberlerinin olduğu gün gelin adayının göbek atmasına tepki gösterdi ve Zuhal Topal’ı eleştirdi. Topal da ‘O zaman sen de buraya gelmeseydin mi diyelim biz’ diyerek damat adayına tepki gösterdi.

Kategori
Hadi-Salihoğlu

“60 yaşındayım savaşmaya hazırım”

İstanbul Adalet Sarayı’nda hakim ve savcılar, şehitler için saygı duruşunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kimse Türk milletini korkutacağını zannetmesin. Şahsen ben 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız. Büyük Türk milleti her zaman sağolsun” dedi.

Kategori
sah

Süleyman Şah türbesi böyle imha edilmişti

Şah Fırat operasyonunda eski karakol ve türbe alanının imha edildiği sırada çekilen görüntüler yayınlandı.Süleyman Şah yeni yerine götürüldü.