savaş – Sayfa 2 – Sözcü TV

savaş

Kategori

Cizre’de ikinci bodrum katı böyle görüntülendi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağı sürerken, onlarca kişinin sığındığı ve ülke gündemine yerleşen bodrumlar ilk kez görüntülendi. Onlarca cenazenin çıktığı Cudi Mahallesi Narin Sokak’taki ikinci bodrum adeta yerle bir olmuş durumda. Çevrede bulunan evler de enkaza dönüşmüş.Şırnak’ın Cizre ilçesinde, 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İlçede 11 Şubat itibariyle operasyonlar son bulmasına rağmen, vatandaşlar hala evlerine gidemiyor. Yaklaşık 2 ay boyunca şiddetli çatışmaların yaşandığı Nur, Sur, Cudi ve Yafes mahallelerinde bulunan evlerin büyük bölümü kullanılamaz hale geldi. Yardım bekleyen yaklaşık 150 kişinin bulunduğu Cudi Mahallesi’nde 2 ve Sur Mahallesi’nde 1 bodrum katıyla ilgili bilgiler netleşmeye başladı.

Kategori

Erdoğan: “Bu kanıtlanırsa savaş suçudur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray’da kaymakamlara seslendi. Erdoğan ABD ve BM’nin Türkiye’ye yaptıkları “Suriye’ye yönelik top atışlarına son ver” çağrısına yanıt verdi. “Kusura bakmayın bizim böyle bir düşüncemiz yok…”

Kategori

İşte 1 dakikada savaşın tüm tarihi!

Ubisoft’un heyecanla beklenen oyunu Far Cry: Primal‘in yeni tanıtımı oyunseverlerden tam not aldı. Yakın gelecekten geçmişe doğru ilerleyen öyküde savaşın tarih boyunca nasıl değişime uğradığını görüyoruz. Yayınlanan videoda kahramanımızın yakın gelecekte modern ekipmanlarla donanmış bir askerken sırasıyla 2. Dünya Savaşı’nda bir askere, 18. yüzyılda bir piyadeye, orta çağda bir şövalyeye ve en sonunda ilk çağda bir savaşçıya dönüşmesini izliyoruz.

Kategori

Adana’da sözün bittiği o an…

İnsanlığın bittiği anın fotoğrafı Adana’da çekildi. 1 yaşındaki bir bebek “açlıktan ve soğuktan” öldü.Bebeğini ülkelerindeki savaştan kaçırmayı başardı ama Türkiye’de ‘açlıktan ve soğuktan’ koruyamadı. Gören herkesin ciğerini yakan haber Adana’dan geldi…  Suriye’nin Halep kentindeki iç savaştan kaçıp yürüyerek Hatay’a, oradan da İstanbul’a gitmek üzere Adana otogarında otobüs bekleyen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş’un 1 yaşındaki bebeği Garam, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdi.

Kategori

Suriye’de yaşana yıkım havadan görüntülendi

Suriye’nin üçüncü en büyük kenti Humus’ta gerçekleştirilen bir drone çekimi, şehri gökyüzünden kaydederek geldiği içler acısı duruma ayna tutuyor. Rus devlet kanalı VGTRK’ye bağlı bir web sitesinde yayınlanan görüntü, daha önce on binlerce kişiye ev sahipliği yapan şehrin nasıl terkedildiğini ve boşaltıldığını gözler önüne seriyor.

Kategori

Ruslar boşuna korkmuş

Rusya’nın Lokomotif Kuban basketbol takımı Euroleague maçında Pınar Karşıyaka ile karlı karşıya geldi. Lokomotif Kuban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda çevik kuvvet ekibi ile karşılanırken, maç öncesinde de Karşıyaka Arena çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Rus takımı maçın oynanacağı spor salonuna tedirgin gelirken, SÖZCÜ mikrofonuna konuşan Karşıyakalılar çok anlamlı mesajlar verdi.

Haber: Gökmen ULU
Kamera: Kerim UĞUR

Kategori
ahmet davutoglu

Sosyal medya Davutoğlu’nun formülünü konuşuyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1997 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doçent doktor olarak görev yaptığı dönemde Yeni Şafak gazetesinde kaleme aldığı bir makalesi son yaşanan siyasi gelişmelerle birlikte yeniden gündeme geldi. Davutoğlu’nun “Uluslararası ilişkileri formüle ettiği” makalesi sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

Kategori

Rusya gıdada savaş açtı!

Rusya Tarım Bakanlığı Türkiye’den ithal edilen tarım ve gıda ürünlerine yönelik denetimi sıkılaştırdığını açıkladı.Yapılan yazılı açıklamada bakanlığın araştırmalarına göre Türkiye’den ithal edilen gıda ürünlerinin yüzde 15′inin Rus düzenlemelerine uymadığına dikkat çekilerek, hükümetin gıda güvenliği kurumu Rosselkhoznadzor’a denetimin sıkılaştırılması için talimat verdiği ifade edildi.

Kategori

Davutoğlu: ”Rusya’yla ilişkilerimizi…”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya uçağının sınır ihlali sebebiyle düşürüldüğünü bir kez daha tekrarladı. Davutoğlu, “Önümüzdeki dönemde, enerji ve ticaret başta olmak üzere Rusya’yla ilişkilerimizi karşılıklı hassasiyetlere saygı içerisinde ve müşterek menfaatler doğrultusunda güçlendirmeye gayret göstereceğiz.” dedi.

Kategori

Türkmen dağında yoğun top atışları

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından bölge sessizliğe bürünmüştü. Daha önceleri yoğun bir şekilde bombalamaların yaşadığı Türkmen Dağı bölgesinde iki gündür zaman zaman bombalar atılmasına rağmen genel olarak bir sessizlik hakimdi. Ancak bu sabah Esed ordusu Türmen Dağı bölgesini top atışlarına tuttu.

Kategori

IŞİD hedeflerini Paris mesajlı bombayla vuruyor

Mısır’da bir Rus uçağının IŞİD tarafından düşürüldüğünün kesinleşmesinin ve Paris’teki terör saldırılarının ardından Suriye’deki IŞİD hedeflerine yönelik saldırılarını artıran Rusya, teröristleri “Paris mesajlı” bombalarla vuruyor. Rus Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı görüntülerde Rus pilotların, IŞİD hefeflerine bırakılan bombaların üzerine “Halkımız ve Paris için” yazdıkları görüldü.

Kategori
kedi ile farenin süt kavgasi

Kedi ile farenin süt kavgasi

Fareyle kedinin aynı kaptan süt içerken farenin sürekli süt kabını çekmesi izleyenleri güldürüyor. İşte fare ve kedinin süt savaşı…

Kategori

Anonymous IŞİD’e savaş ilan etti

Hacker grubu Anonymous YouTube kanalına yükledikleri video ile IŞİD’e savaş ilan edip insanlığı birleştireceğini duyurdu. Fransa’nın başkenti Paris’te Cuma gecesi yaşanan ve 132 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının ardından, hacker grubu Anonymous terör örgütü IŞİD’e savaş ilan etti. Grubun YouTube kanalına yüklediği videoda, “Bizden korkun çünkü sizi ele geçireceğiz” mesajı verildi. Hacker grubu yüzlerindeki maskelerle Paris’teki anma töenlerine de katılmıştı. Mesajda; “Dünyanın her yerindeki ANonymous üyeleri, sizi yakalamak için harekete geçiyor. Bilmelisiniz ki hepinizi bulacağız ve kaçmanıza izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar size karşı yapılmış en büyük operasyonu başlatacağız. Şimdiden duyuruyoruz: Çok büyük siber ataklara başlayacağız. Size karşı açıkça savaş işan ediyoruz. Hazırlanın.” ifadeleri yer aldı.

Kategori

Suriyeli çocukların oyuncakları dikkat çekti

Suriye’de iç savaşın başlamasının ardından Türkiye’de 10’uncu bayramını geçiren sığınmacıların çocukları, Kurban bayramını sokakta oyuncak silahlarla savaş oyunu oynayarak geçiriyor. Çocukların savaş oyunu görenleri üzerken, aileleri ise çocuklarının bozulan psikolojileri için uzman desteği bekliyor.

Kategori

Giden ölüyor kalan aç kalıyor

Aylan bebeğin cansız bedeninin Bodrum sahiline vurması dünyayı gözyaşına boğdu. Bodrum’daki Suriyelilerin büyük kısmı bu ölüm üzerine Yunanistan’a geçmekten vazgeçti. Ancak durum pek de iç açıcı değil. Çünkü giden ölüyor kalan aç kalıyor.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

İngiltere’de Suriye deneyi

İngiltere merkezli uluslararası sivil toplum kuruluşu Save The Children, Suriye’de savaş koşullarında yaşayan çocukların durumuna dikkat çekmek amacıyla sıra dışı bir sosyal deneye imza attı. ‘Surrey Suriye olsaydı’ adlı deney kapsamında İngiltere’nin Surrey ilçesinde, Suriye’deki yaşam koşullarının ufak bir bölümü uygulandı ve insanların tepkileri kameraya alındı. Oyuncularla gerçekleştirilen deney için bir okul kapatıldı, bir marketteki ürünlerin neredeyse tamamı kaldırıldı ve oyuncuları taşıyan bir ambulansın hastaneye gitmesine izin verilmedi. Videoda bölge sakinlerinin büyük şaşkınlık yaşadığı ve zaman zaman sinirlendiği görüldü.

Kategori

“Murat ve Merve çok savaştı”

Magazin dünyasının yakından takip ettiği düğünlerden olan Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur evliliği her ne kadar geride kalmış olsa da düğünle ilgili tebrikler ve paylaşımlar sürüyor. Düğüne ilgili paylaşım yapan son isimse düğünde nikah şahitliği yapan Eliz Sakuçoğlu oldu. Paylaşımında düğünden bir video da paylaşan Sakuçoğlu, Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur evliliği hakkında bakın neler demiş: “Söylenecek çok şey var aslında … İlişkinizin ilk şahitlerinden biriyim, aşkınız uğruna nelerden vazgeçip birbiriniz için ne kadar savaştığınızı en iyi bilenlerdenim, birçok şeyin beraber üstesinden geldik ve sonunda birbirinize olan sonsuz aşkınız kazandı! Bu devirde ‘aşk’a inanmayan tüm insanlara gelsin. İkinizi birbirinize emanet ediyorum , kalpleriniz hep Merve&Murat çarpsın.

Kategori

Savaşta çocuk olmak: Fırat’tan hüzünlendiren görüntüler

Kilis’in Suriye sınırındaki Dağ Hudut Karakolu’na açılan ateş sonucu 1 jandarma astsubay şehit olmuştu. Sözcü TV ekibi Karkamış’taki Fırat Nehri kenarında sınıra yakın çocukların hayatlarını nasıl sürdürdüklerini sordu. İşte savaşın ortasındaki çocukların hayalleri…

Haber: Turgut Erat
Kamera: Ömer Uluhan

Kategori

Maltepe sahil savaş alanına döndü

Aşırı hızlı olduğu öne sürülen sürücü aracının direksiyon hakimiyetini kaybetti. Refüje çarpıp havalanan otomobil, kırmızı ışıkta bekleyen araçların üzerine uçtu.

Kategori

Suriye’den dumanlar yükseliyor…

İç karışıklığın sürdüğü Suriye’de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda çatışmayı sürdürüyor. Patlamaların ardından oluşan yoğun duman, Türkiye tarafından da görüldü.

Kategori

Robot ile Samuray ustasının dövüşü!

Kırmızı köşede uzman kılıçadamı ve iaido ustası Machii Isao var. Yaşayan ninja olarak bilinen internet fenomeni Isao, elinde 5 Guinness rekoru bulunduruyor. Mavi köşede ise, MOTOMAN-MH24 var. 24 kilo ağırlık taşıyabilen, yüksek hassasiyete sahip bu robot, hız operasyonu performansında sınıfının en iyisi ve verimliliği geliştirmek üzere optimize edilmiş. Bu robota bir kılıç verilirse ne olur ve bu savaşı kim kazanır? Aslında tam olarak birbirleriyle savaştıkları söylenemez, her ikisi de kılıç kullanma ustalıklarını sergiliyor ve objeleri en hızlı kesme yarışına giriyorlar.