savaş – Sözcü TV

savaş

Kategori

Polonya kendisini ‘yenilmeyen’ ülke olarak tanıttı

Polonya’nın 2. Dünya Savaşı’nda yaşadıklarını anlatan bir kısa fim çekildi. Nazi Almanyası ve Sovyet Rusya tarafından toprakları işgal edilen ülkenin tarihine göndermeler yapan animasyon filmin seslendirmesini ünlü Hollywood oyuncusu olan Sean Bean yaptı. “The Unconquered” (Yenilmemiş) ismini taşıyan filmin yapım ekibi basına yaptığı açıklamada, animasyon filmdeki kahramanların sembolik anlamları olduğunu açıkladı.

Filmin içeriği tarihi nitelik taşıyor

Animasyon filmin içeriğinde Polonya’nın Yahudi soykırımına yönelik ABD’yi uyarması da yer alırken; Stalin’in emriyle binlerce Polonyalı subayın Katyn Ormanı’nda katledilmesi de filmin içeriğinde kendisine yer buluyor.

Kategori

Tarihi savaş uçağını tek başına yeniden yarattı

Alet dükkanı sahibi bir İngiliz, kafasına koyduğu projeyi başarıyla gerçekleştirdi. İkinci Dünya Savaşı dönemine ait kült haline gelen İngiliz savaş uçağı Spitfire’ı tek başına yaptı ve uçurdu.

Kategori

Bu savaş hayat mücadelesinin ta kendisi!

Ağına sıkıştırdığı arıyı zehirleyerek yemeye çalışan örümceğe karşı yaşam mücadelesi veren ve kazanan arının çabası görülmeye değer.

Kategori

Havai fişeklerle savaştılar!

Çin’de yeni yıl kutlamaları devam ederken, kameralara böyle bir şey takıldı. İki genç Çin Yeni Yılı’nı kutlamak için ünlü büyücü kitap ve film serisi olan Harry Potter’a özendi. Sopalara bağladıkları havai fişeklerle birbirlerinin karşısına geçen gençler, büyücü savaşlarına benzeyen bir oyun oynadı. İşte o görüntüler…

Kategori

Iron Man gerçek oluyor!

Amerikan Ordusu cephelerde daha güçlü olmak ve az kayıp vermek için geliştirdiği zırha TALOS adını verdi. Zırhta yok yok… Giyeni tam anlamıyla bir bilim-kurgu filminden fırlamışa döndüren zırh hem hafif hem de dayanıklı. TALOS bir ekzoiskelet olduğundan, giyene insan üstü güç verirken eklemlerini destekleyerek kondisyonunu da yükseltiyor.

Kategori
1945 yılında Berlin

İkinci Dünya Savaşı’ndan hemen sonra Berlin

İkinci Dünya Savaşı sonrası Berlin… Sessizlik hakim. İnsanlar çalışıyor. İngiliz ve Ruslara ait bölgeler var. Savaş sonrası şehirlerini temizleyen, yıkık binalardaki molozları dışarıya taşıyan, gündelik yaşamına dönmeye çalışan Almanları görüyoruz.

Kategori

Trump destekçileri şimdi de ona savaş açtı!

Star Wars’ın gelecek hafta çıkacak filmi Rogue One’ın yazarlarından Chris Weitz’ın paylaşmış olduğu bir tweet üzerine, Trump destekçisi bir kullanıcı onu Trump’a hakaretle suçladı. DumpStarWars(Star Wars’u Çöpe At) başlığıyla paylaşılan tweet’in üzerine çıkan tartışmaya binlerce insan katıldı. Başlık altında 120 bin’in üzerinde paylaşım yapıldı ama sonuç olarak kimse birbiriyle anlaşamadı…

Kategori

Zor şartlara rağmen hayata gülerek bakıyorlar

Yıllardır ülkelerinde devam eden savaş nedeniyle evlerinden göç eden Suriyeli çocuklar, yaşamlarını zor da olsa sürdürmeye çalışıyor. Kendi imkanları ile kırsal alanlarda çamur içinde kurdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli çocuklar, her şeye rağmen hayata gülümseyerek bakıyor.

Kategori

Cilvegözü TIR çıkışlarına kapatıldı

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi?ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı, Suriye’nin Halep kentinden beklenen göç ya da yaralıların getirilecek olması nedeniyle ikinci bir emre kadar TIR çıkışlarına kapatıldı. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda, sınırının karşısında bulunan ÖSO’nun kontrolündeki Suriye?nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı?nda güvenlik önlemlerinin arttırılması çalışması nedeniyle bu sabahtan itibaren ikinci bir emre kadar TIR çıkışlarına izin verilmedi. Suriye?den, hasta, yaralı ve tüccarlar ile aile birleşimi kapsamındaki gelenlerin ise giriş işlemleri yapılıyor.

Kategori

Halep’te savaşın öncesi ve sonrası

Dört yıldır süren savaşın yerle bir ettiği Halep’in dünü ve bugünü fotoğraf kareleriyle bir araya getirildi. İşte o kentin savaştan önceki ve sonraki hali…

Kategori

Rusya Büyükelçiliği önünde Halep protestosu

Rusya Büyükelçiliği önünde protesto gerçekleştiren Eksen Eğitim Sendikası’nın Genel Başkanı İsmail Yıldız, “Dün gece dünya, tarihinin en kanlı gecelerinden birini daha yaşadı. Dün gece Halepli babalar, Rusya’nın rejim güçlerinin eline bırakmamak için kendi çocuklarını katletmek için alimlerden fetvalar istedi” dedi.

Kategori

Vahşetin resmi

Suriye’nin Halep kentinde muhaliflerin kontrolündeki doğu bölgelerine yönelik hava saldırılarının ardından kan donduran görüntüler ortaya çıktı. İngiliz Independent internet gazetesinde yer alan habere göre, prematüre bebekler, bombaların hedefi olan bir hastaneden çıkarıyor. Görüntülere, kuvözlerden alınan minik bebekler ile gözyaşlarına boğulan hemşireler yansıyor.

Kategori

Halep’teki yıkım havadan görüntülendi

Suriye’de 5 yıldır yaşanan iç savaşın ticaret ve üretim merkezlerinden Halep’te meydana getirdiği büyük tahribat havadan görüntülendi. Suriye’de 5 yıldır devam eden iç savaş, birçok kentin yanı sıra Halep’te büyük bir yıkıma neden oldu. Binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve birçok kenti hayalet şehre çeviren iç savaş, ülkenin ticaret ve üretim merkezi olan Halep’te de onarılması mümkün olmayan bir yıkıma neden oldu. Rusya ve rejim tarafından gerçekleştirilen bombardıman nedeniyle yaşantının can çekiştiği Halep’teki yıkım havadan görüntülendi. Savaş öncesinde kalabalığın ve çocuk seslerinin hakim odluğu Halep sokaklarının ıssızlaştığı anlaşılan görüntülerde, binaların kullanılamaz hale gelmesi dikkat çekti. Enkaz yığınları ile dolu olan sokaklar ise 5 yılda kentte yaşanan iç savaşı gözler önüne serdi.

Kategori

İsviçre nasıl 200 yıldır tarafsız kalabildi?

Orta Avrupa’nın gıpta ile bakılan bu dağlık ülkesi İsviçre, 200 yıldır hiç bir savaşa girmedi. Peki bu nasıl oldu? İşte İsviçre’yi işgal etmeye kalkışacak bir ülkenin karşılaşacağı en büyük sorunlar…

Kategori

Halep’teki yıkımın resmi

Halep üzerinde çekilmiş olan drone görüntüleri 5 yıllık Suriye iç savaşının yarattığı yıkımı gözler önüne seriyor. Rusya ve Esad rejiminin, muhaliflere karşı düzenlediği hava saldırılarından nasibi alan yine masum halk oldu.

Kategori

Suriyelilerin olduğu kamptaki sapık İngilizleri gönderemiyorlar, çünkü…

Fransa’nın Calais şehrinde her geçen gün büyüyen mülteci kampında ilginç bir olay yaşanıyor. Kampa gelen İngiliz kadınlar mültecilerle cinsel ilişkiye giriyorlar. Ancak Calais’de bulunan kamp resmi olarak mülteci kampı olarak tanınmadığından dolayı bu insanları oradan gönderecek bir güç de yok.

Kategori

Gaziantep’te Suriyeli gerginliği: 4 yaralı

Gaziantep’te, Suriyeli 4 kişinin bir kadını taciz ettiği iddiası üzerine kavga çıktı. Çevik kuvvetin müdahale ettiği kavgada 4 Suriyeli darp edilirken, mahallede yaşayan 8 kişilik Suriyeli aile, polis eşliğinde evlerinden tahliye edildi. Olay, akşam saatlerinde Gazikent Mahallesi’nde meydana geldi. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep’e yerleşen Suriyeli 4 kişi, aynı sokakta yaşayan bir kadına iddiaya göre tacizde bulundu. Olayın duyulmasının ardından toplanan mahalleli, Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı sokağa geldi. Burada, taciz iddiasına karıştığı iddia edilen 4 Suriyeliyi darp eden kalabalık, aynı sokakta oturan Suriyelilerin yaşadıkları evlere taş ve sopalarla saldırdı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralanan 4 kişi, çağırılan ambulanslarla Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Kategori

Rusya terminatör üretti!

Rusya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Sanayi Bakanı Dmitry Rogozin sosyal medya hesabından zırhlı kıyafet testini paylaştı. Rusya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Sanayi Bakanı Dmitry Rogozin’in Facebook’tan paylaştığı video herkesi hayrete düşürdü. Rus ordusunda görev yapan bir kadın asker zırhlı kıyafetle birlikte mayınlı bir arazide yürüyor. Art arda patlayan bombalardan sağ salim çıkmayı başaran kadın yere bile düşmeden yürümeye devam ediyor.

Kategori

İş makineleri böyle savaştı

Çin’in Hebei eyaletine bağlı Xingtang kasabasında bir hafriyat ihalesi için kapışan iki müteahhidin mücadelesi iki şirketin buldozer olarak adlandırılan iş makineleri  arasında bir savaşa dönüştü. İki şirkete ait toplam altı buldozer birbirine girince ortaya ilginç görüntüler çıktı.
Olay yerinden geçen bir kişinin cep telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntüler de, iki şirketin buldozer operatörleri araçlarının kepçeleriyle birbirine girdi. İki buldozerle başlayan savaşa kısa zamanda dört buldozerin daha katılmasıyla Transformers filmini aratmadı.

Kategori

Öğrencilerden Azerbaycan ordusuna destek

Azerbaycan-Ermenistan Cephe hattında yaşanan çatışmaların ardından, Azerbaycan’daki birçok üniversitede, Azerbaycan Ordusuna destek gösterileri düzenlendi.

Kategori

Kara Sevda 22. bölüm 2. fragmanı

Kara Sevda 22. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Kara Sevda yeni bölümde Kemal’in, Kozcuoğlu ailesinin sırrını öğrenmesi ile savaş iyice kızışıyor.