Saray – Sözcü TV

Saray

Kategori
cin880

Çin’in uzay istasyonu dünyaya çarpacak

Çin’in geniş kapsamlı bir uzay istasyonu platformu yaratabilme amacıyla 2011 yılında uzaya yollanan 8,5 tonluk Tiangong-1 yeryüzüne çarpacak. Pekin yönetiminin istasyon hakkında kontrolün kaybedildiğine dair açıklamasıyla basında yer edinen istasyon, Çin’in uzay çalışmalarında önemli bir adım olarak görülüyordu. İstasyonun henüz ne zaman ve nereye düşeceği tam olarak bilinmezken; uzmanlar birkaç ay içinde “Gök Saray” anlamına gelen istasyonun dünyaya çarpacağını tahmin ediyor. Astrofizikçiler istasyonun tam olarak düşeceği yerin tespitinin ancak birkaç gün öncesinde tespit edilebileceğini belirtti.

Kategori
erdogan-karsılama

Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı’nı böyle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’i Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmi törenle karşıladı. İki liderin başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Kategori
erdoganmuhtar

Erdoğan: “Muhtar da olsanız, Belediye başkanı da, başbakan da…”

25. Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 45 dakika gecikmeli geldi ve kürsüye geldiğinde “Yukarıdaki bazı çalışmalar nedeniyle biraz geciktim. Hakkınızı helal edin” dedi. Erdoğan: “Muhtar da olsanız, belediye başkanı da, bakan da, başbakan da, cumhurbaşkanı da olsanız kalbiniz ve zihniniz millete hizmet için çalışmalıdır” dedi.

Kategori
vekill

Vekillerin canlı yayında Saray kavgası!

Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek ile CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş arasında sert tartışma yaşandı. Programda 1 Kasım erken seçimleri ve AKP kongresi tartışıldı. CHP’li Barış Yarkadaş, konuşmaları sırasında “Saray” ifadesini sıkça kullanınca Reşat Petek tepki gösterdi. Katılımcılar arasındaki sert tartışmayı yatıştımak için çok uğraşan sunucu Didem Aslan Yılmaz sinirlenerek, “Ya Allah aşkına bir dinler misiniz? Bağırmaktan programı yapamayacağım. Böyle yayın mı olur Allah aşkına ya” diyerek konuklara tepki gösterdi.

Kategori
ıhsan-ozkes

İhsan Özkes’ten kesin dönüş!

CHP milletvekili olduğu sırada Erdoğan ve AK Saray için çok sert sözler söyleyen CHP eski milletvekili İhsan Özkes tarihi bir dönüş gerçekleştirdi. Erdoğan için inşa edilen Ak Saray için “Saray’da israf var” diyen Özkes, Cumhurbaşkanı’nın 30 Ağustos töreni için kendisine yaptığı daveti kabul ederek Ak Saray’a gitti. İhsan Özkes Ocak ayında TBMM’de dört bakan ile ilgili yüvce Divan görüşmelerinde üzerınde “HZ. Muhammed’in sözü olan “hırsızlık yapan kızım Fatima da olsa mutlaka cezalandırırım” yazılı dövizi kaldırarak Genel Kurul’da tartışma çıkmasına neden olmuştu. Özkes’in bu pankartından sonra Erdoğan kendisine ‘müftü müsveddesi’ demiş ve İhsan Özkes de bu sözlere sert tepki göstermişti.

Kategori
haluk-koç

“Yere batsın senin sarayın”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’yi kastederek ‘Beştepe’nin yerini bilmeyenlerle işimiz olmaz’ dediği açıklamanın ardından CHP Sözcüsü Haluk Koç bir açıklama yaptı. Haluk Koç’un yaptığı açıklamada “Yok sarayın adresini biliyormuş. Yere batsın senin Saray’ın” dedi.

Kategori
8

‘Yeni katliamlar istemiyorsak…’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldiği iftar programında konuştu. Erdoğan, “20 yıl önce kendine sığınan sivilleri, Sırp kasabı Ratko Mladiç liderliğindeki o askerlerin insafına teslim eden anlayış bugün de milyonlarca sivil Suriye kasabı Esed’e teslim ediliyor” dedi.

Kategori
33333

”3 defa aradım ulaşamadım”

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saray’daki görüşmesini anlattı. Baykal, eleştirilere de yanıt vererek, “Görüşme daveti geldiğinde Kılıçdaroğlu’nu 3 kez aradım, cevap alamayınca rahatsız etmemek için kapattım” dedi.

Kategori
saray

Saray yine mahkemelik oluyor

Cumhurbaşkanlığı Sarayı için tahsis değişikliğini Mimarlar Odası Ankara Şubesi yargıya taşıyor.Meclis kararı ile daha önce Başbakanlık’a tahsis edilen 8 dönümlük arazi mimarların dava açması ile şimdi de Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Cumhurbaşkanlığı’na tahsis olarak karar değişikliği çıktı.

Kategori
İlk-Safiye-Sultan-Gözde-Türker'di

İlk Safiye Sultan Gözde Türker’di

Muhteşem Yüzyıl’da Safiye Sultan’ı Gözde Türker canlandırmıştı. Dizide Safiye Sultan Şehzade Murad ile saraya böyle gelmişti.

Kategori
onder

Sırrı Süreyya Önder: “Saray Düştü Düştü”

Sırrı Süreyya Önder, Kanal D’de katıldığı programda AKPli Yalçın Akdoğan’ın çözüm süreciyle ilgili sözlerini değerlendirdi. Akdoğan’ın “Çözüm sürecinin ancak filmini çekerler” sözlerine “Yav he he” diyorum sözleriyle cevap veren Önder, AKP’nin seçim sonrası büyük bir şok yaşadığını söyleyerek 7 Haziran seçim sonuçlarını Gezi Parkı’nın bir faturası olarak nitelendirdi.

Kategori
1m

Polis müdüründen önce küfür sonra yumruk!

Aksaray’da 1 Mayıs kutlaması yapan bir grup HDP’li ile onlara tepki gösterenler arasında olay çıktı. Bu sırada görüntü alan gazeteciler, polis şiddetiyle karşılaştı.Kutlama yapan HDP’lilerin meydanda halay çektiği sırada çevre toplananlar ‘Ne Mutlu Türküm’ diye slogan atıp tepki gösterdi. İki grup arasındaki olayı görüntülemek isteyen gazetecileri polis sert müdahale ile engelledi. Olay yerinde bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı’ya gazeteciler, neden görüntü alınmasının engellendiğini sordu. Buna sinirlenen polis müdürü Ömer Parıltı, önündeki gazetecinin kamerasının objektifini eliyle kapatıp, yumruk atmaya kalkıştı. Basın mensuplarının tepkisi artınca polis müdürü Ömer Parıltı, alandan ayrıldı.