sandık – Sözcü TV

sandık

Kategori

Bakırköy’de ‘çuval’ gerginliği

Bakırköy İlçe Seçim Kurulu’na çuvalla gelen sivil bir görevliyle vatandaşlar arasında tartışma çıktı. O anlar kameralara böyle yansıdı.

Kategori

Sandık başkanı tutanağı göstermedi!

Seçim güvenliği hakkında bir tartışma da Marmaris’te yaşandı. Sandık kurulu başkanı, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’ye sonuç tutanağını göstermedi.

Kategori

Muharrem İnce: ‘Sandıkları sakın terk etmeyin’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, daha önce açıkladığı gibi saatler tam 17:00’yi gösterdiğinde Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) önüne geldi.  Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan İnce “Sandık görevlileri yerini terk etmesin. Milletin iradesi için buradayız” dedi.

Kategori

Erzurum’da sandıkta şok görüntüler!

Whatsapp ihbar hattımıza Erzurum’dan gönderildiği iddia edilen görüntülerde boş oy pusulalarına Erdoğan ve AKP lehine oy kullanıldığı görülüyor. Vatandaş tarafından kayda alınan vahim iddiayla ilgili ise henüz resmi bir makamdan açıklama yapılmadı.

Kategori

Sandık başındaki usulsüzlükler!

Sandık başında görüntüleri çekilmesine rağmen usulsüzlük ve hile yapmaya devam edenlere müdahale bile edilmedi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen usulsüzlük videoları ve haberlerinden sadece bir kaç tanesini gördünüz…

Kategori

“Böyle adalet mi olur?”

Sivas’ta oy verme işleminin 16.00’da sona ermesiyle birlikte sandıklar kapatılarak sayıma geçildi. Saatler 16.00’yı geçtikten birkaç dakika sonra sandığa gelen bazı kişiler oy kullanmak istedi ancak sandık görevlileri izin vermedi. Oy kullanmaya birkaç dakika geç kalan dedeyi polisler sınıftan çıkardı.

Kategori

Başbakanın sandığından AKP çıktı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun memleketi ve seçim bölgesinde oy kullandığı sandıktan AKP birinci parti olarak çıktı.Konya’da açılan ilk sandıklardan biri AKP Konya 1’inci sıra milletvekili Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun merkez Meram İlçesi Şükrü Doruk Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde oy kullandığı 2248 numaralı sandık oldu.

Kategori

Sandıklar açıldı, oy sayımı başladı

Ülke genelinde kayıtlı 54 milyon 49 bin 851 seçmenden büyük bölümü, 175 bin sandıkta oylarını kullanırken, Türkiye’nin Doğu bölgesindeki 32 ilde seçmenler 07.00- 16.00 saatleri arasında oylarını kullandı. İstanbul’da saat 17.00’den itibaren sandıklar açıldı ve oy sayım işlemlerini başlandı.

Kategori

Ünlü komedyen Cem Yılmaz oyunu kullandı

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, 26. dönem milletvekillerinin belirleneceği seçim için oyunu kullanmak için sandık başına gitti. Levent’te bulunan Lütfi Banat İlkokulu’na sabah saatlerinde gelen Cem Yılmaz, 1243 No’lu sandıkta oyunu kullandı. Yılmaz, kendisine “Hoşgeldin” diyen sandık görevlileriyle tokalaştı. Kabine oy atmak için giden Cem Yılmaz kendisini görüntüleyen bir muhabir ile karşı karşıya kalınca, “Buyurun belki bir bildiğiniz vardır” diyerek espri yaptı.  Oyunu kullanan Cem Yılmaz çıkışta ise gazetecilerin sorularını yanıtlamadan okuldan ayrıldı.

Kategori

Demirtaş konuşuyor – canlı

HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP Genel Merkezi’nde açıklama yapıyor. Sözcü TV canlı yayından bildiriyor..

Kategori

Erdoğan bayram mesajında seçime değindi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını Emirgan Camii’nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışı açıklamalarda bulundu.  Erdoğan’ın gündeminse seçim ve Cizre’de sandıkların taşınması konusu vardı.

Kategori

Engellilerin oy çilesi

İzmir’de oy verme işlemi sürecinde bazı okullarda engelli seçmenin ikinci ve üçüncü katlarda sandıklarda oy kullanmak zorunda kalması kriz çıkardı. Karşıyaka ilçesinde yeralan Cemil Akyüz İlköğretim Okulu’nda iddiaya göre zemin katta olması gereken engellilerin yoğun olduğu sandık üçüncü kata kurulduğu için pek çok engelli ve yaşlı yakınlarını ve vatandaşlarının kolları arasında merdivenlerden taşındı.

Kategori

“Sandığa ne girmişse o çıksın istiyoruz”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, oyunu Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu’nda oy kullandı. Zor ve zahmetli bir dönem geçirdiklerini belirten Demirtaş, “Bugün herkesin sandık başlarında olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.Demirtaş ,”Sandığa ne girmişse o çıksın istiyoruz” dedi.

Kategori

Cem Yılmaz’dan o kampanyaya destek

Ünlü şovmen Cem Yılmaz, Oy ve Ötesi’nin 7 Haziran Genel Seçimleri’nde, Türkiye genelinde sandıklarda görev alacak gönüllülere ulaşmak için hayata geçirdiği kampanyaya destek verdi.

Kategori

Dünyanın en küçük Chihuahua cinsi köpeği

Dünyanın en küçük Chihuahua cinsi köpeği Polonya’nın başkenti Varşova’da yaşıyor. Toudi isimli Chihuahua cinsi köpek 300 gram ağırlığında ve sadece 7 santim boyunda.  3 aylık Chihuahua’nın sağlığının yerinde olduğu belirtiliyor. Varşova’da bulunan devlet hayvanat bahçesi yetkilileri köpeği kuruluşlarına almak için çeşitli yollar denerken isminin açıklanmasını istemeyen sahibi ise köpeğini ne pahasına olursa olsun hiçbir şekilde vermiyeceğini açıkladı.