sağlık bakanı – Sözcü TV

sağlık bakanı

Kategori

Sağlık Bakanı yaralılarla ilgili son bilgileri paylaştı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında yaralananlarla ilgili son durumu açıkladı. Kosovalı mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Bakan Akdağ, “Halen 25’i yoğun bakımda 83 kardeşimizin tedavilerine hastanelerde devam ediliyor. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin, şehitlerimizin toplam sayısı da 44. Şu anda 12 hastanede yaralılarımız var. Bunlar özellikle Şişli Etfal ve Okmeydanında. 33 kişi Şişli Etfal’de, Okmeydanı’nda da 13 kişi. Ümraniye’de de 11 kişi. Onun dışında diğer hastanelerde, bazı özel hastanelerde birer, üçer, beşer kişi şeklinde de yaralılarımız var. Hepsine Allah’tan şifalar diliyoruz” dedi.

Kategori

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Şehit sayısı 44’e yükseldi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların sayısının 44’e yükseldiğini açıkladı. Bakan Akdağ, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde bir soru üzerine yaptığı açıklamada, şehitlerin 36’sının polis, 8’inin ise sivil olduğunu belirtti. Akdağ, HDP’yi de eleştirerek, “Hepimizin yüreğini yakan olayların müsebbibi belli. Meclis kürsüsünden “Alçak terör örgütü PKK’yı ve destekçilerini lanetliyorum” cümlesini bir kez ifade eder misiniz. Bir kere bile yapmadınız” dedi.

Kategori

Recep Akdağ’dan yaralıların durumuyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ İstanbul Beşiktaş Stadyumu önünde meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Recep Akdağ:”Olayın sağlık tarafıyla ilgili bilgi vermek istiyorum. Olay mahalline ilk 4 dakika içerisinde ilk ambulansımız ulaşmıştır. 166 yaralıdan 17’si ameliyatta, yaralılardan 6’sının durumu ağır” dedi.

Kategori

Recep Akdağ: “2 bin kişi daha ihraç edilebilir”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlıktan bugüne kadar 2 bin kadar kişinin kurumla ilişiğinin kesildiğini, 2 bine yakın sağlık personelinin daha ihraç edilebileceğini açıkladı.

Kategori

Bakan Akdağ’ın mesajı büyük ilgi gördü

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Uluslararası İşitme Engelliler Haftası dolayısıyla Twitter hesabından bir video paylaştı.  Paylaştığı videoda, işaret dili ile “Sizin hayatınızı kolaylaştırmak bizim en önemli görevimizdir. Sizleri seviyoruz” mesajı veren Bakan Akdağ’ın paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Kategori

FETÖ’nün hastaneleri vatandaşlara ücretsiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. Hazine’ye devredilen hastanelerden biri ağız diş sağlığı merkezi olmak üzere 13’ünün hizmete sokulduğunu belirten Akdağ, ”Bu hastaneler vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde hizmet verecek” dedi.

Kategori

Sağlık Bakanı ‘Acil Servis’e gülmedi!

Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısında yaptığı konuşmasında gündemi sarsan ‘Acil servis’ hikayesine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın tepkisiz kalması dikkat çekti.

Kategori
İstifa sorusuna bu yanıtı verdi

İstifa sorusuna bu yanıtı verdi

Ankara’da hain terör saldırısından sonra açıklama yapan 3 bakan gazetecilerin kendisine “İstifa etmeyi düşünüyormusunuz sorusuna” cevap vermeden geçiştirdi.

Kategori

Bursa patlamasıyla ilgili Müezzinoğlu açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da akşam saatlerinde meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin, “Ayaktan gelen kulak çınlaması gibi vakalarla birlikte şu anda yaklaşık 20 civarında. Şu anda ciddi, ağır vaka, hayati risk taşıyan bir vaka söz konusu değil çok şükür. İnşallah bu olaylarla tekrar karşı karşıya kalmayız” dedi.

Kategori

Müezzinoğlu: ’34 ölü, 125 yaralı var’

Başkent Ankara’da yine terör saldırısı yaşandı ve Gar ve Merasim Sokak patlamalarının ardından bu kez de Kızılay’da bombalı bir araç ile saldırı yapıldı. Saldırının ardından Sağlık Bakanı Müezzinoğlu basın açıklaması yaptı.

Kategori

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu sanal doğuma katıldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan, Uludağ Üniversitesi İyi Hekimlik ve Simülasyon Merkezi’nde (USİM) incelemeler de bulundu. Burada similasyon sistemiyle yapılan sanal doğuma katılan Bakan Müezzinoğlu burada açılacak olan üç ayrı laboratuvar için 2 milyon 700 bin dolar destek sözü verdi.

Kategori

Uğur ile En Baba Sorular: Domuz gribi nedir?

Uğur Düşen’in hazırlayıp sunduğu ve Sözcü TV’de yayınlanan ‘Uğur ile En Baba Sorular’ programı her hafta sizlerle buluşuyor. Birbirinden farklı konularla vatandaşa mikrofon uzatan Uğur Düşen sokağın nabzını anbean tutacak. Bu haftaki konu ise; ”Domuz gribi nedir?” sorusu. Cevaplar ise bir hayli şaşırtıcı…

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

İstifa sorusuna bu yanıtı verdi

Ankara’da hain terör saldırısından sonra açıklama yapan 3 bakan gazetecilerin kendisine “İstifa etmeyi düşünüyormusunuz sorusuna” cevap vermeden geçiştirdi.

Kategori

”Ambulanstaki iki görevli kaçarak kurtuldu”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çıkan çatışmada yaralananları almaya giderken terör örgütü PKK’lılar tarafından şehit edilen ambulans şoförünün Beytüşşebap doğumlu Şeyhmus Dursun olduğu açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, ambulanstaki diğer iki görevlinin de kaçarak kurtulduğunu söyledi.

Kategori

‘Kaosun nedeni başkanlık sisteminin olmaması’

SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’dan sonra Edirne’de yaptığı konuşmada da “Bugün yaşanan kaosların sebebi bu ülkede başkanlık sistemi olmadığı içindir” dedi.

Kategori

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun villası yıkıldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Avcılar’ın Ambarlı Mahallesi’nde bulunan evi, Bakanlar Kurulu tarafından 2005’te heyelan tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle ‘Afet Risk Alanı’ olarak ilan edilen bölgede yer aldığı için yıkıldı.