sağanak yağmur – Sözcü TV

sağanak yağmur

Kategori

Balıkesir yağmura teslim

Balıkesir’de bugün saat 14.30’da başlayan ve yaklaşık 15 dakika etkili olan gökgürültülü sağanak yağmur sonrası, caddeler dereye döndü. Yağmur suları yollarla birlikte kaldırımları kapladı, rögarlar taştı. Balıkesir’in kalbi konumundaki Alihikmetpaşa Meydanı göle döndü, trafik aksadı. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar; zor anlar yaşadı. Acelesi olan bazı Balıkesirliler ayakkabılarını çıkarıp, suların içinden karşıya geçti. Bazı vatandaşlar ise çocuklarını kucağına ya da sırtına aldı. Balıkesirliler, sığındıkları yerlerde yağmurun dinmesini bekledi.

Kategori
27 Ağustos hava durumu

27 Ağustos hava durumu

Haftasonunda özellikle Marmara bölgesi, İç Anadolu ve Ege bölgesinde aralıklar ile sağanak yağış olacak. Karadeniz bölgesinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağmur var ve yıldırım düşmelerine karşı tedbirli olun.

Kategori
26 Agustos hava durumu

26 Agustos hava durumu

Ege’nin iç ve güney kesimleriyle Marmara’nın orta ve doğusunda yağışlar var. Akdeniz güneş alıyor. İç Anadolu’da kesintilerle gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Karadeniz’de gökgürültülü sağanak yağmur var, Güneydoğu’da ise güneş var. İstanbul’da bugün özellikle Anadolu yakasında yağmur etkili olacak. Hafta başında sıcaklıkların artması bekleniyor.

Kategori

Sürücülerin sağanak yağmurla imtihanı

Eskişehir’de etkili olan ani sağanak yağmur nedeniyle trafik felç olurken, bazı araçlar suların ortasında kaldı. Eskişehir kent merkezinde akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur birçok yerde ciddi su birikintilerine neden oldu. Bunaltan sıcaklığın ardından zaman zaman gök gürültüsü ile şimşeklerin eşlik ettiği sağanak yağmur, çoğu vatandaşı hazırlıksız yakaladı. Uzun süre aralıksız devam eden yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda oluşan su birikintileri vatandaşların yanı sıra özellikle araç sürücülerine zor anlar yaşattı.

Kategori
Tuzla'da yollar dereye döndü; araçlar mahsur kaldı

Tuzla’da yollar dereye döndü; araçlar mahsur kaldı

İstanbul’da aniden bastıran sağanak yağmur nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı. Tuzla’da yollarda biriken suda mahsur kalan araçlar itfaiye tarafından kurtarıldı.

Kategori

Yağmur merdivenleri şelaleye çevirdi

Amerika Birleşik Devletler’nin Colorado eyaletinde yağan yağmur hayatı felç etti. Bir okulda çekilen görüntülerde yağmur öyle bir yağdı ki merdivenleri adeta akarsuya çevirdi.

Kategori

Gaziantep’te sağanak yağmur etkili oldu

Gaziantep’te, öğleden sonra aniden etkisini gösteren sağanak yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığının 26 derece olduğu kentte öğleden sonra aniden başlayan sağanak yağmura hazırlıksız yakalananlar, zor anlar yaşadı. Yağış nedeniyle bazı yollarda su birikintileri oluşurken, sürücüler zorluk çekti. Hasarlı kazaların meydana geldiği kentteki yağmur yağışı aralıklarla sürüyor.

Kategori

Zonguldak’ta yağmur hayatı felç etti

Zonguldak’ta, akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur etkili oldu. Kentte öğle saatlerinde başlayan yağmur akşam saatlerinde sağanak yağmura dönüştü. Gök gürültülü sağanak yağmur ulaşımı da etkiledi.

Kategori

Bursa’da caddeler göle döndü

Bursa’da akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar otobüs durakları ve işyerlerinin saçaklarına sığındı.

Kategori

Caddeler göle döndü

Kentte akşam saatlerinde dolu yağışıyla başlayan ve ardından yaklaşık 30 dakika etkili olan sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi.

Kategori

İstanbul’da sağanak yağmur

Meteoroloji’nin günler öncesinden uyarılarda bulunduğu yağışlı hava İstanbul’da etkisini gösterdi. İstanbul’da beklenen yağmur sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlarken, saat 10:00 sıralarında Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Maslak, Sarıyer ve Levent bölgelerinde sağanak şeklinde görüldü.

Kategori

Ereğli’de yağmur sele yol açtı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde etkili olan sağanak yağmurda derenin taşması sonucu ev ve işyerlerini su bastı, araçlar sel sularına kapıldı. Evlerinde mahsur kalanları itfaiye kurtardı.

Kategori

İstanbul’da sağanak yağış

İstanbul’da akşam saatlerine doğru başlayan sağanak yağış saat 20.00 sıralarında etkisini artırdı. Gök gürültülü sağanak yağış sırasında zaman zaman gökyüzünde şimşekler çakarken, trafikte de yoğunluk yaşandı.

Kategori

Selin ardından Bodrum’da son durum

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde dün akşam üç saat süren sağanak yağmur bayram önesi kabus yaşattı. 12 saatte 230 kilogram yağmurun düştüğü Bodrum dağlardan gelen sel sularıyla savaş alanına döndü. Geçmişte dere olan ancak yapılaşmayla cadde ve sokağa dönüşen kent merkezinde sel suları önündeki onlarca otomobili kibrit kutusu gibi sürükledi.

Kategori

Bodrum’da sağanak yağmur su baskınlarına neden oldu

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde rüzgarla birlikte gök gürültülü sağanak yağmur olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Sahil kesimine yakın yerlerde caddeler sularla kaplanırken bazı işyerlerini su bastı, araçlar yollarda kaldı, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Kategori

Edirne’de ağustos ayında sağanak süprizi

Edirne’de 36 dereceyi bulan sıcakların yaşandığı Ağustos ayı ortasında bir anda bastıran sağanak yağmur, sokakları göle çevirdi. Çok sayıda araç yolda kalırken, çöp konteynırları yağmur sularının etkisiyle yolların kapanmasına neden oldu.
Akşam saatlerinde aniden bastıran ve yaklaşık yarım saat süren sağanak yağmur Edirne’de günlük hayatı felç etti.

Kategori

İstanbul’da yağmur sürprizi

İstanbul Anadolu yakasında öğle saatlerinde sağanak yağmur etkili oldu. Sağanak şeklinde etkisini hissettiren yağmur sürücülere ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kadıköy’de kısa sürede bazı noktalarda su birikintileri oluştu. Aniden bastıran yağmur nedeniyle Kadıköy Uzunçayır Metrobüs durağında vatandaşlar duraklara sığındı. Aynı dakikalarda Üsküdar ise bazı vatandaşlar sıcak hava nedeniyle denize girip güneşli havanın tadını çıkardı.

Kategori

Sağanak yağmur Kartal’ı göle çevirdi

Kartal’da  öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağış sonrası bir çok cadde ve sokak göle döndü. Alt geçitler su ile doldu. E-5 karayolunda biriken su nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Ekipler kapanan cadde ve alt geçitleri açmak için uzun süre uğraştı. Vatandaşlar yağmurdan korunmak için kapalı alanlar ve otobüs duraklarına sığındı.