risk – Sözcü TV

risk

Kategori
İstanbul'un bazı semtlerinden haber alınamıyor

İstanbul’un bazı semtlerinden haber alınamıyor

Yetkililer günler öncesinden yoğun kar yağışı nedeniyle istanbulluları uyardı. Ancak o uyarılara bizzat yetkililer uymadı. Ana arterleri temizleyen belediyeler ara sokaklarda sınıfta kaldı. Mahallesinden çıkamayan vatandaşlar işlerine gidemedi. İstanbul’un pek çok semtine belediye ekipleri hiç uğramadı.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
Belediyelerin hazırladığı tuzak

Belediyelerin hazırladığı tuzak

İstanbul kar esareti altında. Ancak kar deyince hep akla sürücüler gelir. Ekranlara da hep sürücülerin isyanı yansır. Oysa gözardı edilen bir gerçek var o da yayalar. Kaldırımların temizlenmemesi ve tuzlanmaması sonucu her kış binlerce insan yaralanıyor veya sakat kalıyor. Peki bunu sorumlusu kim? Elbette ki yerel yöneticiler. Kaldırımlar temizlenmediği gibi bir de gösteriş düşkünü belediyelerin yaya yollarını granit ile kaplaması düşüp sakat kalma riskini daha da arttırıyor. Sözcü Tv’den Turgut Erat kar botu ile yaya yollarında yürüdü ve bakın ortaya nasıl görüntüler çıktı.

HABER:Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
Hava kış lastikler yaz

Hava kış lastikler yaz

İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu. Bazı bölgelerde yetersiz çalışmalar yüzünden sürücüler yollarda kaldı. Ancak kış lastiği takmayan sürücüler nedeniyle kapanan yol sayısı da bir hayli fazla. Özellikle mecburi olmasına rağmen kış lastiği takmayan ticari araç sürücülerinin çokluğu dikkat çekiyor.

HABER:Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Boyun fıtığı ameliyatında risk var mı?

Boyun fıtığı ameliyatları eskiden oldukça riskliydi özellikle açık standart ameliyat yapıldığı dönemlerde giriş yerine bağlı olarak çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalabiliyorduk. Giriş yeri soluk borusu, yanında yemek borusu, diğer tarafta atardamar ve toplardamar arasındaydı ve ameliyat buradan girilerek yapılıyordu. Şu anda mikrocerrahi sayesinde çok küçük bir açılımla, parmak diseksiyonu yani parmakla oraya belli bir alan açma yöntemi ile oraya bir mikroskop yerleştiriyoruz. Mikrocerrahi sayesinde bu tür risklerden arınmış oluyoruz yani yemek borusu ve soluk borusunu bir tarafta, atar ve toplardamarları ve hatta bir sürü sinir paketlerini diğer tarafta tutuyoruz ve guatr dediğimiz bezin kenarından girerek direkt omurilikteki işlemimizi yapıyoruz. Bu mikrocerrahinin girişi ile ilgilidir. Mikrocerrahi sayesinde omurilikte en ufak basıyı bile oluşturan fıtığı aldığımızda omuriliğe hiç dokunmadan bu işi yaptığımız için omurilikte herhangi bir zedelenme, herhangi felç ya da kusur yaratma riskimiz sıfıra inmektedir. Doç. Dr. Mehmet Aydoğan cevapladı.

Estetik burun ameliyatında nefes alma problemi giderilir mi?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya cevaplıyor; Estetik burun ameliyatı yapılan hastalarda nefes alma problemi giderilir mi? Estetik burun ameliyatları sırasında eğer nefes almayı engelleyen orta hatta bulunan kıkırdakta yada bunun diğer yapılarıyla ilgili herhangi bir problem varsa buna dönük müdahale de yapılabilir. www.denizkucukkaya.com

Meme küçültme ameliyatında meme kanseri riski azalır mı?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya cevaplıyor; Meme küçültme ameliyatı yapılan hastalarda meme kanseri riski azalır mı? Meme kanseri günümüzde kadınların en büyük korkulu rüyasıdır. Meme küçültme ameliyatlarıyla ilişkisi ise yapılan çalışmalarla birlikte araştırılmaktadır. Bu çalışmalarda meme küçültme uygulanan hastalarda meme kanseri riskinin azaldığı gösterilmiştir. İri memeleri olan bir kadında meme dokunsundan kaynaklanmakta olan meme kanseri, ameliyatla birlikte meme dokusu uzaklaştığından dolayı riski azaltmış olur. www.denizkucukkaya.com

Kategori

TEM Otoyolu’nda şok görüntüler!

TEM Otoyolu’nun  Adapazarı- Sapanca arasında hareket halindeki son model otomobilde, sürücünün direksiyonu bırakıp yan koltuğa geçerek Demet Akalın’ın şarkısıyla oynadığı cep telefonu görütüleri izleyenleri şok etti.
Sosyal medyada  paylaşılan görüntüler TEM Otoyolu’nun Adapazarı-Sapanca arasında hareket halindeki lüks otomobilde  kimliği bilinmeyen sürücü  Demet Akalın’ın ‘Gidenlerin kalanları’ şarkısı eşliğinde oynarken, sürücü koltuğundan kalkarak aracın sağ tarafına geçip  aynı parçanın ritmiyle oynamaya devam ediyor.

Kategori

Tekrar burun ameliyatı olmanın riski var mı?

Eğer bir problem varsa ve tekrar ameliyat olacaksanız gerekiyorsa bilmeniz gereken çok önemli bir şey var. Bu ameliyatta dünya standartlarında ikinci kez ameliyat olmanız son derece normal kabul edilir. Burun ameliyatlarında en iyi ellerde bile civarında tekrar bir ameliyathaneye girme riskiniz var.