recep tayyip erdoğan – Sözcü TV

recep tayyip erdoğan

Kategori

Muharrem ince: ‘Eski defterleri açarsam altında kalırsın’

Tunceli mitinginin ardından Elazığ’a geçen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, halka seslendi. İnce, “Erdoğan eski defterleri açma, bak açarım altında kalırsın. İstersen gel bir de Sevim Tanürek cinayetini araştıralım” diye konuştu.

Kategori

Berat Albayrak’tan ‘Erdoğan’ paylaşımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük bir köpeğe yiyecek verdiği anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethi Sekin’in ailesini aradı

İzmir şehidi Fethi Sekin’in eşi Rabia Sekin ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit polisin felaketi önleyerek, ikinci bir Ömer Halisdemir olduğunu söyledi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni yıl mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıl mesajında 2016’nın pek çok üzüntü verici hadisenin üst üste yaşadığımız bir yıl olduğunu belirterek,”2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyamıza güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum” dedi. Erdoğan’ın mesajı tüm haber kanallarında aynı anda yayınlandı.

Kategori

Erdoğan: Zeybekçi’yi biraz daha fazla koşturacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişli Marriott Hotel’de yapılacak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu toplantısına katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada ekonomide durgunluğa dikkat çekerek, “herkesin bekleme durumuna geçmesi en büyük sıkıntıdır. Bu yüzden milli seferberlik diyorum. Benim dediğim milli seferberlik eline silah al çık değil” dedi.

Kategori

Erdoğan: “Bu milletin milli içkisi ayrandır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan SÜTAŞ’ın süt üretim tesisinin açılışını yaptı. Erdoğan, ayranı içmeden önce “Bu milletin milli içkisi ayrandır” dedi.

Kategori

Erdoğan açıkladı: Vatandaş ne kadar dolar bozdurdu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de konuşma yaptı. Erdoğan, vatandaşın bugüne kadar toplam 2 milyar doları TL’ye çevirdiğini açıkladı. Erdoğan, ”Yastığınızın altında ne kadar dolar varsa Türk lirasına çevirin dedik. Sağ olsun milletimiz 2 milyar doları Türk lirasına çevirdi” dedi.

Kategori

Erdoğan’ın konvoyunda motosikletli paniği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’ya gitmek için bugün saat 10:45’de Üsküdar Kısıklı’daki evinden çıktı. Erdoğan’ın geçişi nedeniyle Atatürk Havalimanı’na kadar yol boyunca güvenlik önlemi alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerken ters yönden gelen bir motosiklet heyecan yarattı. Asya-Avrupa istikametindeki en sağ şeriti kullanarak gelen motosiklete güzergahta önlem alan polis ekipleri anında müdahale etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 11:10’da Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nden uçakla Ankara’ya hareket etti. Motosiklet ve sürücüsü polislerin kontrolünde inceleme için aynı istikamette köprü çıkışına yönlendirildi.

Kategori

Erdoğan: Onlar bitecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bunlar istedikleri kadar şu veya bu şekilde bomba olsunlar. Onlar bitecekler” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile yarın Trabzon’da yapacağı Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite İkinci Toplantısı’na katılmak ve yapımı tamamlanan Akyazı Spor Kompleksi’nin açılışına katılmak üzere Trabzon’a geldi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Halep mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan paylaştığı mesajında, tüm tarafları ateşkese riayet etmeye ve tahliye sürecine destek olmaya davet ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Halep ile ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Erdoğan mesajında, “Türkiye’nin yoğun çabalarıyla Halep’te varılan ateşkesin ve tahliyelerin devamı, Halep’teki masumlar için belki de son umuttur. Bütün tarafları ve uluslararası toplumu bu ateşkese riayet etmeye ve tahliye sürecine destek olmaya davet ediyorum. Türkiye Halep halkını yalnız bırakmadı, bırakmayacak. Ne pahasına olursa olsun tek bir canı kurtarmak için bile elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kategori

Erdoğan’ı görebilmek için çatılara çıktılar

İstanbul Esenyurt’ta 111 eserin açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek isteyen vatandaşlar çatılara çıktı. Tehlikeye aldırış etmeyen vatandaşlar, çatıda selfie çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenyurt Belediyesi tarafından 2016 yılı içerisinde planlanan ve yapımı tamamlanan 111 eserin açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmek isteyen vatandaşlar tehlikeye aldırış etmeden çatılara çıktı. Bazı vatandaşlar töreni evlerinin balkonlarından takip ederken binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla alanı doldurdu. Çatıya çıkan vatandaşların selfie çektiği görüldü.

Kategori

Dolar yakıp Erdoğan’a destek verdiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dolarlarınızı bozdurun, altına ve Türk Lirası’na çevirin’ çağrısına vatandaş desteği sürüyor. Mersin’in Erdemli ilçesinde düğün salonu sahipleri düğünlerde artık dolarla jest yapılmasını istemiyor. Salon sahipleri ne sahtesinin ne de gerçeğinin salonlarında kullanılmasına izin vermeyeceklerine dair yaptıkları açıklama sonrası, salonda sahte 1 dolar banknotları yaktılar.

Kategori

Erdoğan’dan flaş faiz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Cevahir Alış Veriş merkezinin açılışına katıldı. Konuşmasında vatandaşlara yine “doları bozdurun altına, liraya yatırın” çağrısı yapan Erdoğan ” Faizle sorunumuzu çözmemiz gerekiyor. Mücadelede yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim” dedi.

Kategori

Erdoğan klasik otomobil kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da şehir içinde faaliyet gösteren ikinci el oto galerilerinin taşınması için Akyurt’ta kurulan ve Büyükşehir Belediyesi’nin de altyapı, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla destek verdiği OTONOMİ’nin açılışındaki konuşmasının ardından klasik otomobil kullandı.

Kategori

Erdoğan’dan AVM kirası açıklaması

Yerli para birimiyle borçlanma çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AVM’lerde patronların döviz yoluyla kiralama yolunu seçtiğini belirterek ” Bu kiralamanın da ülkemizin bu süreci başarıyla atlatabilmesi için ben buna inanıyorum. Biz de diyoruz ki burada yeni bazı adımlar atmak gerek” dedi.

Kategori

Erdoğan’dan şehit ailesine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi şehit olan Muhammed Damar’ın ailesine ziyarette bulundu. İstanbul’da gün boyu çeşitli programlara katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam saatlerinde, 15 Temmuz darbe girişiminde Sancaktepe’de şehit olan Muhammed Demir’in ailesini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti yaklaşık 45 dakika sürdü.

Kategori

Sahneye atlayıp Erdoğan’a böyle sarıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen Kadın ve Adalet zirvesinin açılış programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan programda yaptığı konuşmasının ardından fotoğraf çekimi için beklediği sırada bir gencin sevgi gösterisiyle karşılaştı. Koşarak sahneye çıkan genç Cumhurbaşkanının boynuna sarıldı. İlk etapta şaşıran Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gence sarıldı ve fotoğraf çektirdi.

Kategori

Erdoğan: “Tokadı yiyen benim sefayı o sürsün”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merkez bankacılığına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, “Benim resmen müdahale şansım var mı yok? Çünkü halkının karşısında tokadı yiyen benim. Öyleyse çözüm yollarını bulsun. Tokadı ben yiyeyim sefayı o sürsün” ifadelerini kullandı.

Kategori

Erdoğan: DEAŞ’ın elindeki silahlar batı menşeili

Geçtiğimiz günlerde Pakistan Meclisi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, batıyı terör örgütlerine destek vermekle suçlamıştı. Erdoğan, ”Batı, DEAŞ’ın yanındadır. Şu anda bunların elindeki silahlar batı menşeilidir” dedi.

Kategori

Pakistanlı vekiller 2.06 saniyede 21 kez Erdoğan için masaya vurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Pakistan’da, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda konuştu. Erdoğan yaklaşık 40 dakika süren konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi ve Pakistan’a FETÖ uyarısında bulundu. Erdoğan konuşurken Pakistanlı vekiller, (onların kültüründe ‘alkışlama’ yerine geçiyor) sık sık masaya vurdular. Erdoğan için vekiller toplamda 2 dakika 6 saniye boyunca 21 kez masaya vurdu. O anlar…

 

Kategori

Başbakan Yıldırım STK temsilcileriyle buluştu

Başbakan Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Burada konuşan Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz’da milletin hem darbecilere darbeyi vurduğunu, hem de ekonomiye gereken katkıyı sağladığını belirtti. Yıldırım ayrıca; ”Teröristleri yok edeceğiz, tünelleri ve yolları yapacağız” dedi.