Recep Akdağ – Sözcü TV

Recep Akdağ

Kategori

Tuncay Özkan’dan sosyal medyayı sallayan Recep Akdağ videosu!

CHP’li Tuncay Özkan, 2011 yılında da Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’ın Fethullah Gülen’e övgü dolu sözlerinin yer aldığı videoyu paylaştı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin hükümeti ve Fethullah Gülen’i eleştirmesi üzerine Recep Akdağ, “Fethullah Gülen her dönem tertemiz kalmıştır. Onunla iftihar ediyoruz” demişti.

Kategori

Sağlık Bakanı Recep Akdağ açık oy kullandı

Anayasa görüşmelerinin sürdüğü Meclis’te teklifin maddelerinin görüşülmesi üzerine yapılan gizli oylamada AKP’liler açık oy kullandı.Anayasaya aykırı olmasına rağmen kabinlere girmeden kullandıkları oyları göstererek gizli oylamayı ihlal eden AKP’lilere Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı. Gizli oy kullanmayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Suç işliyorsun” diyen CHP’lilere, “Hadi lan. Suç işliyorum sana mı sorucam” diye yanıt verince gündeme oturdu.

Kategori

Sağlık Bakanı yaralılarla ilgili son bilgileri paylaştı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında yaralananlarla ilgili son durumu açıkladı. Kosovalı mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Bakan Akdağ, “Halen 25’i yoğun bakımda 83 kardeşimizin tedavilerine hastanelerde devam ediliyor. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin, şehitlerimizin toplam sayısı da 44. Şu anda 12 hastanede yaralılarımız var. Bunlar özellikle Şişli Etfal ve Okmeydanında. 33 kişi Şişli Etfal’de, Okmeydanı’nda da 13 kişi. Ümraniye’de de 11 kişi. Onun dışında diğer hastanelerde, bazı özel hastanelerde birer, üçer, beşer kişi şeklinde de yaralılarımız var. Hepsine Allah’tan şifalar diliyoruz” dedi.

Kategori

Meclis’te yumruklu kavga!

TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın konuşması sırasında HDP’ye yönelik sert eleştirileri tansiyonu yükseltti. HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ile HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan da Recep Akdağ’a cevap verince ortam gerildi. HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ile AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ arasında yumruklu kavga yaşandı.

Kategori

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Şehit sayısı 44’e yükseldi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olanların sayısının 44’e yükseldiğini açıkladı. Bakan Akdağ, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde bir soru üzerine yaptığı açıklamada, şehitlerin 36’sının polis, 8’inin ise sivil olduğunu belirtti. Akdağ, HDP’yi de eleştirerek, “Hepimizin yüreğini yakan olayların müsebbibi belli. Meclis kürsüsünden “Alçak terör örgütü PKK’yı ve destekçilerini lanetliyorum” cümlesini bir kez ifade eder misiniz. Bir kere bile yapmadınız” dedi.

Kategori

Recep Akdağ’dan yaralıların durumuyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ İstanbul Beşiktaş Stadyumu önünde meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Recep Akdağ:”Olayın sağlık tarafıyla ilgili bilgi vermek istiyorum. Olay mahalline ilk 4 dakika içerisinde ilk ambulansımız ulaşmıştır. 166 yaralıdan 17’si ameliyatta, yaralılardan 6’sının durumu ağır” dedi.

Kategori

Recep Akdağ: “2 bin kişi daha ihraç edilebilir”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlıktan bugüne kadar 2 bin kadar kişinin kurumla ilişiğinin kesildiğini, 2 bine yakın sağlık personelinin daha ihraç edilebileceğini açıkladı.

Kategori

Bakan Akdağ’ın mesajı büyük ilgi gördü

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Uluslararası İşitme Engelliler Haftası dolayısıyla Twitter hesabından bir video paylaştı.  Paylaştığı videoda, işaret dili ile “Sizin hayatınızı kolaylaştırmak bizim en önemli görevimizdir. Sizleri seviyoruz” mesajı veren Bakan Akdağ’ın paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Kategori

FETÖ’nün hastaneleri vatandaşlara ücretsiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. Hazine’ye devredilen hastanelerden biri ağız diş sağlığı merkezi olmak üzere 13’ünün hizmete sokulduğunu belirten Akdağ, ”Bu hastaneler vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde hizmet verecek” dedi.

Kategori

Recep Akdağ: 34 sağlık kuruşundan 13’ünü hizmete soktuk

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CNN Türk canlı yayınında konuştu. 34 sağlık kuruluşunun Hazine’ye devredildiğini belirten Akdağ, bu kuruluşlardan 13’ünün hizmete sokulduğunu belirtti. Akdağ bu hastanelerde çalışanların ne olacağına dair de bilgi verdi.

Kategori

Sağlık Bakanı ‘Acil Servis’e gülmedi!

Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısında yaptığı konuşmasında gündemi sarsan ‘Acil servis’ hikayesine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın tepkisiz kalması dikkat çekti.