proje – Sözcü TV

proje

Kategori

Doğayı insandan koruyacak yürüyüş yolu

Danimarka’nın Haslev bölgesinde yer alacak proje ile ormanlık alanın yüzeyinden yüksekte yer alan platform aracılığıyla 600 metrelik doğa yürüyüş rotası oluşturmayı planlanıyor.

Kategori

Bu evin manzarası sizin seçiminize bağlı!

Bir mühendislik firmasının geliştirdiği “gezgin ev”, sizin belirleyeceğiniz ve istediğiniz yere kurabileceğiniz konut olma özelliği taşıyor.

Kategori

Dostu sayesinde yürüyebiliyor

Yürüme zorluğu çeken kız,”George” isimli köpek sayesinde yürüme engelini tamamiyle aşabiliyor. George ve diğer köpekler yürüme engeli olan hastalar için, “Service Dog Project” kapsamında yetiştirildi.

Kategori

Bu reklam çığır açan bir teknikle çekildi!

Gatorade” firmasının “sıvı yazıcı” ile çektiği bu reklam, hiçbir özel efekt barındırmıyor. Vaktinizi bilgisayar ile oluşturulmuş özel efekt aramaya değil; bu tekniğin ileride film sektörüne kayabileceğini düşünerek geçirmenizi öneriyoruz.

Kategori

İşaret Dili ile Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi

2 yıl önce çekilen ve tekrar göndeme gelen videoda Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin Türkiye’de ilk kez toplu olarak işaret diliyle okunduğu ve aynı zamanda seslendirildiği projede 30 gönüllü isim kamera karşısına geçmişti.

Kategori

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri oturma eylemi yaptı

Okulların açılmasıyla birlikte başlayan ve proje okullarında sekiz yıl görev yapan öğretmenlerin başka bir okula atanmasını sağlayan yönetmeliğe öğrencilerden tepkiler sürüyor. Son olarak Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, 71 öğretmenlerinin gidişini oturma eylemi yaparak protesto etti.

Kategori
Oğlumla bizi ayırmayın!

Oğlumla bizi ayırmayın!

Otizmli bir çocuk annesi Gevher Kara, sesini duyurmak için imza kampanyası başlattı. Devletten tek isteği annelerin evlatlarıyla birlikte kalabileceği ‘huzur evlerini’ projesinin hayata geçmesi…

Kategori

Sözcü CannesLions’da: Yarışılan alanlar

Sözcü CannesLions’da: Birleşmiş Milletler’in kız çocukları için yaptığı kampanyaya 43 bin proje katılıyor. İşte yarışılan alanlar…

Kategori

Bu ikizler takdir topluyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) işaret dili eğitmenliği yapan ikizler 27 yaşındaki Özge Gökbel ve Müge Gökbel, birçok sosyal sorumluluk projesiyle takdir topladı. İşitme engellileri dansla da buluşturan ikizler, amaçlarının engelsiz bir dünya yaratmak olduğunu söyledi.

Kategori

Üsküdar-Kabataş arası deniz altında yaya tüneli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar ile Kabataş arasına yayalar için bir tüp tünel yapmayı planladıklarını açıkladı.

Kategori
Drone avcısı kartal

Drone’lara kartallı önlem

Hollanda polisi, izinsiz drone (insansız hava aracı) kullanımına karşı önlem olarak kartal yetiştiriyor. Kuşların avcı içgüdülerini kullanarak drone’ları etkisiz hâle getirmeyi planlayan proje, şimdilik başarılı görünüyor.

Kategori

Seabin projesi okyanusları temizleyecek

Seabin (Deniz Çöp Kutusu) projesi okyanusları temizleyecek. Pete Ceglinski ve Andrew Turton tarafından tasarlanan Seabin adlı cihaz yerleştirildiği su kaynağındaki çöpleri ve atıkları 7 gün 24 saat boyunca toplayıp suyu temizleyecek şekilde tasarlandı.

Kategori

Yeşil Yol’da ateş açıldı!

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Topluca Köyü ile Ardeşen İlçesi Aşağı Durak köyü sakinleri arasında 70 yıldan bu yana sınır anlaşmazlığı yaşanan Eğrisu ve Golezana yaylaları arasında Yeşil Yol Projesi kapsamında yapılmak istenen bağlantı yolunda çalışan iş makinesine uzaktan ateş açıldı.

Kategori

Uzaya asansörle çıkacağız

Kanada asıllı Thoth Technology adlı şirket, 20 kilometre uzunluğundaki ‘uzay asansörü’ projesinin patentini satın aldı. Asansör, ‘uzay manzarası’ görmek isteyen turistleri ağırlayacak. 20 kilometre uzunluğunda olması planlanan ‘uzay asansörü’nün, roket kullanımını azaltacağı öngörülüyor. Ancak dünyanın alçak yörüngesine ulaşılabilmesi için, en az 200 kilometre uzunluğunda bir asansör olması gerekiyor. Uzay asansörü’nün 10 yılda inşa edileceği ve 5 milyar dolara malolacağı tahmin ediliyor.

Kategori

“Benimle Çıkar mısın” projesine ilgi büyük

Türkiye Omurilik Felçliler Derneğinin başlattığı haftada bir Gün engellileri dışarıya çıkarıp, isteklerini gerçekleştirmeyi ve sosyal yaşama daha fazla katılmalarını amaçlayan “Benimle Çıkar mısın” gönüllü projesi büyük destek görüyor

Kategori

Yeşil Yol’da ağaç katliamı

Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak ve uzunluğu 2 bin 600 kilometreyi bulacak Yeşil Yol Projesi kapsamında, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Ausor, Haczane ve Husor yaylalarında ağaç katliamı oldu.