Prof. Dr. Nurettin Lüleci – Sözcü TV

Prof. Dr. Nurettin Lüleci

Diz kireçlenmelerinde ameliyatsız tedavi yöntemleri

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Diz kireçlenmelerinde ameliyatsız tedavi yöntemleri. Bugün diz kireçlenmeleri gerçekten günlük yaşam kalitemizi bozan hastalıkların başında gelmektedir. 50 , 60 yaşını geçtikten sonra herhangi bir şekilde herhangi bir nedenden dolayı  ağrı çekeriz. Genç yaşlarda  daha ziyade dizin içerisindeki kıkırdak problemlerinden kaynaklanan ağrılar yaş ilerledikçe kireçlenme ağrıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Boyun fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Boyun fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi ‘Lazer ve Ozon mikrodiskektomi’ nüfusumuzun aktif kesiminde yani 20 ile 50 yaşları arasındaki kesimimizde özellikle masa başı çalışanlarda ayakta çok duranlarda gördüğümüz boyun fıtıklarının tedavisinde ameliyatsız, narkozsuz, neştersiz yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Bel fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Bel fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi ‘Ozon’ bugün dünyada vücudumuzu etkileyecek ameliyatlardan kaçınma noktasındadır, bu  durumda bel fıtığını ameliyatsız yani minimal invazif yöntemlerle tedaviler uygulamaktayız, ancak bunların hepsi gerek maliyet açısında gerekse uygulama açısından bazı külfetler getirmektedir.

Ozon tedavisi nedir? Hangi ağrı türlerinde uygulanır?

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Ozon tedavisi nedir? Hangi ağrı türlerinde uygulanır? Ozon tedavisini ağrı tedavilerinin yanında diğer sistemik rahatsızlıklarlada özellikle nörolojik hastalıklarda, enfeksiyon hastalıkların da örneğin; kapanmayan yaraların tedavisinde noropatik ağrılarda ve diyabete bağlı ayak ağrılarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ağrı tedavisinde “Hacamat” yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor,  Ağrı tedavisinde “Hacamat” bugünlerde sık  kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Binlerce yıldır uygulanan ve batı da  kopik terapi olarak bilinen bu tedavi yani ıslak kupa tedavisi özellikle ingiltere’nin başını çektiği , Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmış ve klinik uygulamalara girmiş bir tedavi yöntemidir.