PKK – Sayfa 23 – Sözcü TV

PKK

Kategori

Kadıköy’de ”Savaşa karşı ses çıkar” protestosu!

Kadıköy’de bir grup kadın “Savaşa karşı ses çıkar” adlı eylem gerçekleştirdi. Barış İçin Kadın Girişimi üyesi yüzlerce kadın, Suruç’taki bombalı saldırıyı protesto etmek için, akşam saatlerinde Kadıköy Eminönü İskelesi önünde bir araya geldi. Kadınlar saldırıya karşı tepkilerini burada tencere, tava ve düdük çalarak gösterdi.

Kategori

Şehit polis cenazesinde AKP’ye protesto!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca evlerinde şehit edilen polis memurlarından Okan Acar’ın cenazesi memleketi Niğde’de, Feyyaz Yumuşak’ın cenazesi, memleketi Kırşehir’de toprağa verildi. Okan Acar’ın cenazesinde ise AKP’ye karşı vatandaşların söylediği sözler ve gösterdiği tepkiler dikkat çekti.

Kategori

Miroğlu: “IŞİD terör örgütü değildir”

Ülke tv ekranlarında konuşan Star gazetesi yazarı Orhan Miroğlu, PKK’yı ve IŞİD’i terör örgütü olarak görmediğini söylemişti.

Kategori

”PKK bir an önce silah bırakmalı”

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş katıldığı canlı yayında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayarak PKK’ya silah bırakma çağrısında bulundu.

Kategori

‘Artık zor günler bekliyor terör örgütünü’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm süreci ve terör eylemleri konusunda değerlendirmede bulundu. Arınç, “Seçimlerden önce silahlı terör örgütü kitlesel terör olaylarına yönelmedi. Askerle kimse oyun oynayamaz. Artık zor günler bekliyor terör örgütünü. Ya silahı bırakacaklar bu iş devam edecek, yoksa elinde silah bulunan terör örgütüyle hiçbir sürecin devam etmeyeceğini anlayacaklar” dedi.

Kategori

Teröristler yol kesip iş makinesi yaktı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde PKK mensubu teröristler Doğubayazıt-Iğdır karayolunda gece saatlerinde Van’a hazır beton almaya giden bir firmaya ait beton mikserini durdurdu. Sürücüsünü araçtan indiren teröristler, daha sonra benzin dökerek iş makinesini ateşe verdi.

Kategori

Ağrı Dağı’nda PKK ile asker arasında çatışma çıktı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Topçatan köyü ile Gülyüzü köyü arasında PKK ile asker arasında çatışma çıktı.Olay, saat 16.00 sıralarında Ağrı Dağı eteklerinde bulunan Topçatan ile Gülyüzü köyü arasında meydana geldi. Operasyon için Ağrı Dağı’na gitmek üzere hazırlıklarını yapan asker ile canlı kalkan olarak operasyon bölgesine gitmek isteyen köylüler arasında gerginlik yaşandı.

Kategori

İstanbul’da PKK operasyonu

Genel seçimler öncesi ve sonrası, toplumsal baskı oluşturmak için eylem düzenleyen bölücü örgüt PKK’ya İstanbul’da darbe indirildi. Art arda 4 operasyon düzenleyen TEM Özel Tim, 32 militanı gözaltına alındı. Hücrelerden çıkan silah mühimmat korkuttu. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi’nin İstihbarat Şube’yle koordineli olarak yürüttüğü operasyonlar serisi 11 Haziran’da başkadı. Terör örgütü PKK ve şehir yapılanması KCK’nın faaliyetlerini yoğunlaşması üzerine İstanbul’un çok sayıda ilçesinde 4 ayrı operasyon düzenleyen TEM Özel Tim, eylem düzenleyen ve yeni saldırı hazırlığı yapan 32 şehir eşkıyasını gözaltına aldı.

Kategori

Okmeydanı’nda molotoflu gece!

Okmeydanı’nda, yüzleri maskeli bir grup, yola barikat kurup yaktıktan sonra, polise molotof kokteylleri ve havai fişek attı.

Kategori

ABD’de olağanüstü hal ilan edildi

ABD’nin Baltimore kentinde gözaltındayken hastanelik olup, hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray’in cenaze töreni sonrası başlayan olaylar büyürken, kentte olağanüstü hal ilan edildi.