piyano – Sözcü TV

piyano

Kategori

Gökçe Bahadır yıllar sonra tekrar piyano başında

Oyuncu Gökçe Bahadır, sosyal medya hesabından piyano çalarken çekilmiş bir videosunu paylaştı. Bahadır, “Küçükken yaptığınız bir şeyden vazgeçmeyin” notunu düştü.

Kategori

Hem çaldı hem söyledi

Sıra dışı görüntüler bir müzisyenin evinde çekildi. Piyano tuşlarına erişmek için ayağa kalkan köpek, armoni dizilimine uygun olarak bastığı piyano tuşlarına sesiyle eşlik etti.

Kategori

Evsiz adamın inanılmaz yeteneği!

Evsiz adamın piyano çalması sizi hayrete düşürecek. Evsiz adam o kadar güzel piyano çalıyor ki, ünlü müzisyenlere taş çıkartıyor…

Kategori

Trakyalı piyanistin canlı yayın kazası güldürdü

Trakya ve Balkanlara yönelik yayın yapan bölgesel bir televizyonda yaşanan canlı yayın kazası, eğlenceli anlara sahne oldu. Bir bölgesel televizyonun İstanbul’da bulunan stüdyolarında yayınlanan müzik ve eğlence programında yaşanan canlı yayın kazası, ilginç görüntülere sahne oldu. ‘Recep Dural ile Trakya Havası’ isimli canlı yayın programında, yerel bir sanatçının seslendirdiği Rumeli türküsünde, orkestra arasında yer alan piyanistin orgu, bir anda yere düştü. Trakyalı piyanistin canlı yayında oldukları için yere düşen orgunda şarkıyı çalmaya devam etme refleksi, komik ve eğlenceli anlara sahne oldu.

Kategori

Dünyanın en zor eserlerinden birini çaldı

5 yaşındaki küçük Japon piyanist ufaklık dünyanın en zor eserlerinden biri kabul edilen Clementi Sonatı Opus XXVI No:1’i çalıyor. İşte o küçük yeteneğin harika performansı.

5 yaşındaki piyano dehası

ABD’de yaşayan Evan Le 3 buçuk yaşındayken piyano çalmaya başladı ve onlarca sonatı ezbere çalabiliyor. Ailesi Evan’ın yeteneğini, abisinin çaldığı besteyi piyanoda tekrarlayınca fark etti. Le büyüyünce besteci ve kimyager olmak istiyor.

'Kuzey Kutbu için ağıt'

İtalyan besteciden ‘Kuzey Kutbu için Ağıt’

Ünlü İtalyan besteci ve piyanist Ludovico Einaudi Kuzey Kutbu’nda küresel ısınmaya karşı ses vermek için piyano çaldı.

Kategori

Animasyon karakterlerinin piyanoyla uyumu

Dijital ortamda oluşturulan insan ve hayvan figürleri, projeksiyonla piyanoya yansıtılarak animasyon karakterlerin yürüyerek piyanoyu çalıyormuş hissini verdi.

Kategori

Ünlü telefon melodilerini piyanistten dinleyin

Piyanist Tony Ahn, her gün duyduğumuz ve artık hayatımızın bir parçası olan telefon melodilerini piyanosu ile yeniden yorumlarak farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Kategori
Böylesini ilk kez gördüler!

Böylesini ilk kez gördüler!

İngiltere’de yayınlanan yetenek yarışmasına katılan 68 yaşındaki Henry Colin ilginç bir gösteriye imza attı. Colin, piyanonun başına geçti bir süre normal çaldıktan sonra, baş aşağı durarak piyanoyu öyle çalmaya başladı.Colin’in bu performansı büyük şaşkınlık yarattı.

Kategori
Bebeğini piyano ile uyutan muhteşem baba

Bebeğini piyano ile uyutan muhteşem baba

Amerika’nın Utah eyaletinin başkenti Salt Lake City’de yaşayan David Motola isimli baba, kulak enfeksiyonu rahatsızlığı bulunan ve uyumakta güçlük çeken 5 aylık oğlu Samuel’i müzikle anında uyutuyor.

Kategori
Kanadalı çocuklar Suriyeli mültecileri ilâhiyle karşıladı

Kanadalı çocuklar Suriyeli mültecileri ilâhiyle karşıladı

Kanada’da bir çocuk korosu, ülkeye gelen ilk Suriyeli mülteci kafilesini, Medine’ye daha önce hicret eden Müslümanların Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (sas) karşılamak için söylediği ‘Tala’ al Badru ‘Alayna’ ilâhisi ile karşıladı. Onlarca çocuktan oluşan koro, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun da katıldığı bir törenle karşılanan mültecilere ilahiyi piyano ve dabruka eşliğinde Arapça seslendirdi.

Kategori

Gezi’de çalmıştı şimdi de Paris’te çaldı

Gezi Parkı protestoları sırasında Taksim Meydanı’nda piyano çalan Davide Martello, bu kez silahlı ve bombalı saldırılarla tarihinin en trajik günlerinden birini yaşayan Paris’te ortaya çıktı. Piyanist Martello, saldırılarda en çok can kaybının yaşandığı Bataclan konser salonunun yakınlarına piyanosuyla gelerek, John Lennon’un meşhur şarkısı Imagine’ı çaldı.

Kategori

Böyle klavye çalan görmediniz!

Adam çalıp söylerken kendinden geçiyor nasıl bir sevgi ile icra ediyor İçinde ,ruhunda sevgi taşıyan insanlardan kime ne zarar gelirki, izliyoruz…

Kategori

Fazıl Say’dan konser öncesi şovu

Gerçekleştireceği konser öncesinde piyanosunun başına geçen ve sevenleri için sosyal medyadan paylaşmak üzere bir mini şov gerçekleştiren ünlü piyanist Fazıl Say, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

Kategori

İşte küçük Fazıl Say

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, 8,5 yaşında çaldığı ilk bestesinin video kaydını yayınladı. Fazıl Say, Twitter hesabından TRT’de 8,5 yaşındayken çıktığı programın arşiv görüntülerini paylaştı. TRT’nin arşiv görüntülerini paylaşan Fazıl Say, Zuhal Olcay’ın sunduğu programda henüz 8,5 yaşında piyano çalarken programın konukları arasında ise Sezen Aksu, Müjdat Gezen ve Erol Evgin bulunuyor. İşte küçük Fazıl Say…

Kategori

Antalya’da dev hortum dehşete düşürdü!

Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde dün şiddetli rüzgar ve dolu yağışı etkili oldu. Tarım alanlarının zarar gördüğü olay öncesi ortaya çıkan dev hortum ise cep telefonuyla kaydedildi.