piyanist – Sözcü TV

piyanist

Piyanist kadın piyano ile harikalar yarattı

Sosyal medyada paylaşılan piyanist kadının görüntüleri izlenme rekorları kırdı. Genç kadın piyano çalışıyla insanı adeta büyüleyen bir performans ortaya koyuyor.

Kategori

Dünyanın en zor eserlerinden birini çaldı

5 yaşındaki küçük Japon piyanist ufaklık dünyanın en zor eserlerinden biri kabul edilen Clementi Sonatı Opus XXVI No:1’i çalıyor. İşte o küçük yeteneğin harika performansı.

'Kuzey Kutbu için ağıt'

İtalyan besteciden ‘Kuzey Kutbu için Ağıt’

Ünlü İtalyan besteci ve piyanist Ludovico Einaudi Kuzey Kutbu’nda küresel ısınmaya karşı ses vermek için piyano çaldı.

Kategori

Ünlü telefon melodilerini piyanistten dinleyin

Piyanist Tony Ahn, her gün duyduğumuz ve artık hayatımızın bir parçası olan telefon melodilerini piyanosu ile yeniden yorumlarak farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Kategori

Gezi’de çalmıştı şimdi de Paris’te çaldı

Gezi Parkı protestoları sırasında Taksim Meydanı’nda piyano çalan Davide Martello, bu kez silahlı ve bombalı saldırılarla tarihinin en trajik günlerinden birini yaşayan Paris’te ortaya çıktı. Piyanist Martello, saldırılarda en çok can kaybının yaşandığı Bataclan konser salonunun yakınlarına piyanosuyla gelerek, John Lennon’un meşhur şarkısı Imagine’ı çaldı.

Kategori

Ani Harabeleri’nde Tigran Hamasyan konseri

Ödüllü caz piyanisti Tigran Hamasyan, Türkiye- Ermenistan sınırındaki tarihi Ani Harabeleri’nde konser verdi. Hamasyan’a Erivan Devlet Oda Müziği Korosu eşlik etti.