penguen – Sözcü TV

penguen

Kategori

Penguen sahili görenleri hayrete düşürüyor

Avustralya’da yer alan ‘Penguen Sahili’nin görüntüsü sosyal medyada gündeme geldi. Sahildeki penguenlerin görüntülendiği alan kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Antarktika’nın simgesi tehdit altında

The Guardian’ın haberine göre Fransız bilim insanları Antarktika kökenli olan ve bölgenin simgesi hâline gelen Adelie pengueni kolonilerinin yaşanan iklim değişiklikleri sebebiyle zarara uğradığını gözlemledi. Petrels Adası’nda sadece 2 adet penguen yavrusunun kaldığı duyuran bilim insanları; koloni üyelerindeki ölümlerin yaşanan kıtlık sebebiyle olduğunu açıkladı.

Kategori

Penguenin bu haline çok güleceksiniz

Havuzda diğer arkadaşları yüzerken kendisi camdan dolayı yanlarına gidemeyen penguen böyle görüntülendi. Arkadaşlarını yüzerken görünce şaşkına dönen sevimli penguen ne yapacağını şaşırınca ortaya bu manzara çıktı.

 

 

 

 

 

Kategori

‘Vefalı penguen’ onun görmek için 8 bin kilometre yüzüyor!

Penguen Dindim, hayatını kurtaran 71 yaşındaki Joao Pereira de Souza’yı görebilmek için 2011’den beri her yıl 8 bin kilometre yüzüyor. Brezilya’da yaşayan 71 yaşındaki emekli inşaat ustası Joao Pereira de Souza, Dindim adını verdiği Güney Amerika Macellan penguenini 2011 yılında üzeri zift kaplanmış olarak bulmuş. Sahile vuran ve ölmek üzere olan bu güzel canlıyı, özverili çabalarıyla hayata döndüren altın kalpli de Souza, Dindim ile çok iyi arkadaş olmuş. Birlikte tam 11 ay geçiren ikili, bir gün Dindim’in ortadan kaybolmasıyla ayrılmış. Ancak De Souza, Dindim’in kendisini sonsuza dek terkettiğine hiç inanmamış ve herkesin aksini söylemesine rağmen ‘çocuğu gibi’ sevdiğini söylediği pengueni beklemeye başlamış. Tam bir yıl sonra, hayatını kurtaran güzel yürekli De Souza’ya geri dönen Dindim, bu ziyaretlerini her yıl tekrarlamış.