osmanlı – Sözcü TV

osmanlı

Kategori

Dünyanın en büyük 5 imparatorluğu… Şok olacaksınız!

Dünyanın en büyük imparatorluğu hangisi? Roma veya Osmanlı diyenler yanıldı. Dünyanın en büyük 5 imparatorluğunu görünce şok olacaksınız.

Kategori

Osmanlı’dan gelen nine TRT muhabirini yemeye çalıştı

Filistin’de program yapan TRT Türk muhabirinin 110 yaşındaki Alemmiye Hammude isimli nine ile konuştuğu sırada, yaşlı kadının muhabirin kolunu ısırmaya çalışması dikkat çekti.

Kategori

Filinta 51. bölüm 2. fragmanı

TRT ekranlarının vazgeçilmez Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinde bu hafta Osmanlı, ülkeler arası düzenlenecek Barış Konferansının tam ortasına düşeceği haber verilen bomba tehdidi ile sallanacak.

Kategori

Filinta 48. bölüm fragmanı

Osmanlı’da Şehzade Mehmet dönemi yani II. Abdülhamid devri başlıyor. Şehzade, tahtta çıkmak için kendisine söylenen tüm şartları kabul etmek zorunda kalıyor. Büyük Efendi, Leyla’ya ihanetin bedelini ödeyeceksin diyerek boğazına sarılır. Leyla ölüyor mu?

 

Kategori

İlber Ortaylı: “Türkler şiir konusunda güdükleşmeye başladı”

İlber Ortaylı, Osmanlı batılılaşmasını anlattığı “Osmanlı’ya Bakmak” kitabı için Afiş’e konuk oldu. Ortaylı, kimleri okuduğunu, hangi yönetmenleri takip ettiğini Nefise Karatay’a anlattı.

Kategori

Binanın yıkımında çöken zeminin altından tarih çıktı

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde, bir ilkokulun eski binasının yıkımı sırasında kamyonun ağırlığına dayanamayarak çöken zeminde Osmanlı dönemine ait olduğu sanılan tarihi duvarlar ortaya çıktı.