oslo – Sözcü TV

oslo

Kubbe yapılı sinema salonunda Star Wars izlediler

Norveç’in başkenti Oslo’da bulunan ve kubbe yapısıyla bilinen Colosseum Kino’da Star Wars serisinin yeni filmi “The Last Jedi”ın ilk gösterimi yapıldı. Yayına dair çekilen görüntüler sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori

Hızı 170 km ulaşan ‘Urd’ fırtınası Norveç’i vurdu

Pazar gününden itibaren Norveç’in batı ve güney kesimlerini etkisi altına alan ‘Urd’ fırtınası Pazartesi akşamı Oslo’ya ulaşmasının ardından gücünü yitirdi. Zaman zaman hızı saatte 170 kilometreye ulaşarak kasırgaya dönüşen fırtına nedeniyle Norveç’in bir çok kentinde yaşam felce uğradı. Fırtınada yüzlerce evin çatılarında hasar meydana gelirken yüzlerce ağaçta fırtına nedeniyle yıkıldı. E-18 karayolundaki 2 ton ağırlığındaki çelik trafik levhası da fırtınanın şiddetine dayanamayarak yıkıldı. Enerji nakil hatlarında meydana gelen hasar nedeniyle yaklaşık 60 bin’e yakın konuta elektrik verilemedi. Salı sabah saatlerinde sadece başkent Oslo’da elektrik verilemeyen konut sayısı 3300 dolayında bulunuyor. Urd fırtınası nedeniyle Norveç’in ana karası ile bir çok ada arasındaki feribot seferleri de yapılamıyor. Yüksek yerlerdeki karayollarında da bir çok dağ geçişi trafiğe kapatıldı.

Kategori

THY uçağında bomba ihbarı!

Türk Hava Yolları’nın Oslo-İstanbul seferini yapan TK 1752 sefer sayılı uçağına havadayken bomba ihbarı yapıldı. Atatürk Havalimanı’na inen ve güvenli bir bölgede arama yapılan uçakta herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı. TC-JMH kuyruk tescilli Airbus A-321 tipi uçağın Atatürk Havalimanı’na inmesine kısa bir süre kala, Atatürk Havalimanı santralini arayan kimliği belirsiz bir kişi uçakta bomba olduğunu söyledi.