orman – Sayfa 2 – Sözcü TV

orman

Kategori

Yandaş RES için ormanı katletti!

AKP’li işadamı Ethem Sancak’ın kardeşi Haydar Sancak’ın sahibi olduğu Hassas Teknik Elektrik Şirketi, Rüzgar Enerji Santrali kurmak için İzmir’in Urla İlçesi’ne bağlı Ovacık Köyü’ndeki orman alanını EPDK’dan 49 yıllığına kiraladı. Yöre halkı ve çevreciler, ormanın içinde RES kurulmasının ekolojik yapıya ağır zararlar vereceği ve köy yerleşim alanındaki yaşamı olumsuz etkileyeceği gerekçesi ile itiraz ederek yargıya başvurdu. Yargı süreci devam ederken işçiler ve iş makineleri ormana sokuldu, bin 500 ağaç katledildi.

Haber: Gökmen Ulu / Kamera: Kerim Uğur

Kategori
Uçakta yaşayan adam

Uçakta yaşayan adam

Portland yakınlarında bulunan bir ormandaki terk edilmiş bir Boeing 727 uçağını kendine göre dizayn edip içinde yaşamaya başlayan adamın sıra dışı videosu. Uçak evin içinde her türlü konfor düşünülmüş. Duş, tuvalet, yatak odası, bilgisayar odası, mutfak gibi bölümler oldukça işlevsel.

Kategori

Alevlerin içinden arabasıyla böyle geçti

ABD’nin Kalifornia eyaletinde 3 gündür süren orman yangınlarında 1 kadın hayatını kaybetti, 400’den fazla ev küle döndü. Yangının boyutu, alevlerin içinde aracıyla ilerleyen bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.
Kategori

Manavgat’ta orman yangını

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Karakaya Mahallesi’nde saat 14.30 sıralarında arazide çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Yangına, 4 helikopter, 10 arazöz, itfaiye ve yangın söndürme ekiplerinin de bulunduğu 100 personel müdahale ediyor.

Kategori

Kırıkhan’da orman yangını

Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’ne bağlı Amanos Dağı eteğindeki Bahçelievler Mahallesi mevkiinde orman yangını çıktı. Yaklaşık 2 saat süren söndürme çalışmasının ardından yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

Kategori

Akrep nasıl sokar?

Ağır çekimde görüntülenen akrebin insanı sokma anı tüylerinizi diken diken edecek. Doğanın en korkulan hayvanlarından biri olan akrepler, tahrik edildiğinde ya da agresifleştirildiğinde hiç acımadan silahlarını kullanıyorlar.

Kategori

Özgürlüğüne böyle kavuştu

Ormanda gezinirken boynuzları ağaca takılmış bir koç gören sporcular, onun özgürlüğünü tekrar kazandırmak için yardım ettiler ve sonunda takıldığı ağaçtan kurtuldu.

Kategori

10 kilo patlayıcının patlama anı!

10 kilo patlayıcıyı kesilmiş bir ağacın üstüne koyan, fitilini ateşleyen ve daha sonra yaşananları anbean kaydeden bu adam çılgın bir deney yaptı. Bakın nasıl bir sonuç ortaya çıktı…

Kategori

Geleceğin stadı şekilleniyor!

2022 Dünya Kupası’nın yapılacağı Katar’da hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor. Birbirinden güzel stadyum projeleri ise yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Al Rayyan Stadı ise fütüristik mimarisi ile göz kamaştırıyor. Stadyumun yapımında kullanılan malzemelerin %90’ı ise geri dönüştürülen malzemelerden oluşuyor. Stadı çevreleyen dış yapıda ise Katar kültürünü simgeleyen 7 desenden oluşuyor. Al Rayyan Kulübüne ev sahipliği yapacak olan stat içerisinde cami, spor merkezi, tenis kortu, fitness merkesi gibi özellikler bulunuyor.