Op. Dr. Güncel Öztürk – Sözcü TV

Op. Dr. Güncel Öztürk

Ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu nedir?

Ameliyatsız meme dikleştirme operasyonu ameliyatsız bir çeşit meme büyütme tekniğidir. Meme implantları kullanarak meme büyütme operasyonu yaptırmaya vakit bulamayan uygun kadınlar için yapılabilen bir tekniktir. Memelerinin boyutundan memnun olan ancak göğüsler arasındaki oluğun daha belirgin olmasını veya memelerin üst kısmının biraz daha dolgun olmasını isteyen kadınlar bu işlem ile ameliyat gerektirmeden  arzu ettikleri meme şekline kavuşabilirler. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Göğüslerinizin büyüklüğünü yeterince büyük bulmuyorsanız bu yeterli bir sebeptir aslında. Estetiğin asıl amacı sizin aynaya baktığınızda mutlu olabilmenizi sağlamaktır. Ama bazen istediğiniz göğüs büyüklüğü doktorunuzun kabul edemeyeceği yapaylıkta ya da vücudunuzun taşıyamayacağı ağırlıkta olursa doktorunuz tarafından bu isteğiniz reddedilebilir. Doğallık ve vücut özellikleri estetik ameliyatlarda göz önünde bulundurulan bir kıstastır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatında hangi protezler kullanılır?

Göğüs büyütme ameliyatlarında göğsün içerisine anatomik yapıya uygun bir şekilde protez yerleştirilmesi gerekir. Bu protezler, sağlık piyasasında birçok markada, birçok şekilde bulunabilmektedir ve elbette göğüs büyütme estetiğinde esas olan, bir sürü protez içerisinde size en uygun şekli seçebilen ve sizin için en iyi kalitedeki protezi kullanacak doktoru bulmaktır. Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan iki tip protez vardır. Bunlardan birincisi içi tuzlu su dolu olan su bazlı protezlerdir. Diğeri ise silikon jelle dolu olan protezdir. İkisi de belli bir şekilde durmaları için dış kısımları silikon… Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Kalıtsal ya da hormonal nedenlerle, göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınlar için estetik en uygun çözümlerden biri. Gitgide daha çok kadına hitap eden bu estetik operasyonu nasıl gerçekleştiğini merak ediyor musunuz? Tam teşekküllü bir hastane tercih etmeniz gereken bu ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Göğüs ucundan, altından ya da koltuk altından yerleştirilecek proteze göre bir kesi atılır ve ardından bu kesi genişletilerek protez göğsün içine yerleştirilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı kimlere yapılır?

Göğüsler, ergenliğin sonuna kadar gelişen, sonrasında gelişimi duran, doğum, kilo alma ya da hormonal değişimlerle zaman içerisinde büyüyen ya da küçülen yumuşak dokulardır. Estetikte bu kadar büyük bir yer kaplamasının sebebi ise doğurganlığı temsil etmesi ve cinsellikte önemli bir yer tutmasıdır. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, 18 yaşından küçükseniz (tıbbi bir zorunluluk olmadığı takdirde), yakın zamanda aşırı kilo verme gibi bir planınız varsa (mide kelepçesi, mide küçültme işlemleri vb.) ya da hamile kalma planınız varsa, ya da hali hazırda bir bebek emziriyorsanız göğüs büyütme ameliyatı için uygun bir aday değilsiniz. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun, yüzümüzdeki en önemli bölgelerden biridir. Bu nedenle dünya genelinde, cinsiyet ayrımı yapmadan en çok uygulanan estetik operasyon burun estetiğidir. Yüzün tam odak noktasında bulunan ve kişinin ifadesini doğrudan etkileyen burun estetiği için artık ameliyatsız bir estetik yöntemi de mümkün. Ameliyatsız burun estetiği aslen bir dolgu uygulamasıdır. Nefes alıp vermede herhangi bir sorun hissetmeyen ve operasyona ihtiyaç duymayan, burnunun büyüklüğüyle fazla sorun yaşamayan, genelde kemerli burunlar için kullanılan bu yöntem, travma sonucu bozulan, ya da önceden yapılan estetiği beğenmeyen kişilerde rötuş olarak da uygulanır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Estetik operasyonlara başlama yaşı, herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece 18dir. 18 yaşına kadar velisinden izin alan kişi de estetik operasyon için uygun bir aday olabilir fakat birçok doktor zorunlu olmadığı sürece reşit olmadan önce estetik operasyona sıcak bakmamaktadır. Dudak dolgusunda da durum aynen böyledir. 18 yaşından itibaren dudak dolgusu işlemi için uygun bir adaysınız. Ancak yine de dudak dolgusunu yaptırabilecek kişiler kesin çizgilerle belirlenmiştir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Yüz kırışıklıkları hangi operasyonlarla giderilir?

Her yaşın bir güzelliği var, evet doğru. Ama zaman geçtikçe yüzümüze iyice yerleşen bu kırışıklıkların da bir güzelliği var mı? Yaşanmış iyi kötü tüm anılarımızı bize her sabah aynada hatırlatan bu kırışıklıklar pek çok kadın için sevilmeyen bir ayrıntı. Estetik operasyon denince akla ilk gelen alanlardan biridir gençleşme operasyonları. Estetiği, gençliğe dönmek için iyi bir araç olarak görür kimi kadınlar. Haklılar mı? Hem de sonuna kadar… Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Kırışıklıklar neden ve nasıl oluşur?

Geçen yılların en büyük kanıtı yüzümüzdeki çizgilerdir. Gençliğimizde bile inceden inceye kendini belli eden, mimiklerimizde ortaya çıkıp sonradan kaybolan bu çizgiler yaş ilerledikçe iyice yüzümüze yerleşirler. Bu kırışıklıkların yerleşmesini ertelemek mümkündür ama engellemek tam olarak mümkün değildir. Kırışıkların oluşmasının en büyük sebebi cildimizin elastikiyetini kaybetmesidir. Gençliğimizde esnek olan cildimiz her mimikten sonra kendini toparlar ve kalıcı çizgiler yaşlılığımıza kalır. Ancak cilt yaşlandıkça elastikiyetini kaybeder. Bu da mimik çizgilerinin gün geçtikçe daha çok cildimize yerleşmesine neden olur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak botoksu nasıl uygulanır?

Botoks, yıllardan beri tıpta çeşitli hastalıkların tedavisinde aktif olarak kullanılan bir yöntem olup, artık tedavi yöntemindense kırışıklık karşıtı, yaşlılık karşıtı bir yöntem olarak akla gelmektedir. Kırışıklıklarla ilgili yapılabilecek en kolay operasyonlardan biri olan botoks kadınların en çok talep ettiği estetik müdahaleler arasındadır. Yaşlanma belirtilerimiz ilk olarak göz çevremizde başlar. Kıstığımız, gün içerisinde defalarca açıp kapattığımız göz kapaklarımız bu hareketliliği çok kısa bir sürede çizgilerle, kaz ayaklarıyla ve sarkmalarla göstermeye başlar. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Burun estetiğinde kapalı teknik nasıl yapılır?

Kapalı teknik burun estetiği operasyonu genellikle burun delikleri içinden girilerek yapılır. Burun ucunda herhangi bir kesi yapılmadığı için dışarıdan görülen bir iz yoktur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Burun estetiği ameliyatı ile hangi sorunlar düzeltilir?

Burun estetiği operasyonuyla öncelikle burnunuzda daha görsel ve doğal bir görüntü sağlanabilir. Öncelikle yüz bölgeniz analiz edilmelidir, ayrıca nefes almakla ilgili problemleriniz varsa aynı seansla bu durumlarda düzeltilebilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Botoks ve dolgu uygulamaları aynı anda yapılır mı?

Botoks ile dolgu uygulamaları aynı anda yapılabilir. Her bölgeye olmamakla birlikte bazı bölgelerin kırışıklık tedavileri yapılırken aynı seanta dolgu işlemi de uygulanabilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Botoks uygulaması yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki kırışıklıkları enjeksiyonla geçici tedavi eder. Botoks uygulamasıyla özellikle alın bölgesindeki yatay çizgileri yada iki kaş arasındaki dikey çizgileri ortadan kaldırılır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Botoksun kullanım alanları nerelerdir?

Yaşlılığa savaş açan estetik operasyonlar denince aklımıza ilk gelen uygulamalardan biri botoks oluyor. Hakkında birçok spekülasyona sahip olsa da botoks hala birçok kadının estetik alanında en sevdiği ve sık sık tekrarlattığı bir uygulama. Botoks, deri altına bir sıvının enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir işlemdir. Enjekte edilen sıvı, en çok spekülasyona maruz kalan bölümdür, genelde bu sıvının yılan zehri ya da domuz yağı olduğu düşünülür. Aslında botoksla beraber cilt altına enjekte edilen sıvı bir bakteri ve bu bakterinin oluşturduğu toksinlerdir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak çizgilerine botoks nasıl uygulanır?

Yanaklarımız, ellerimiz, gözlerimiz yaşlanırken dudaklarımız da boş durmaz elbette. Onlar da geçen yıllardan nasiplerini alırlar ve yüzümüzün bu bölümünde de yaşlılık izlerini görmeye başlarız. Özellikle sigara içen kişilerde bu yaşlılık daha belirgin olur. Dudakların üzerinde gençliğimizde görülmeyen ve yalnızca mimiklerimizde, ya da sigara içerken ortaya çıkan dikey çizgiler vardır. Bu çizgiler zaman içerisinde dudaklarımızla gerçekleştirdiğimiz mimiklere bağlı olarak derinleşir ve belirginleşir. Özellikle sigara içen kişiler dudaklarını daha sık kullandığı için onlarda bu yaşlanma ve çizgilenme daha belirgin olur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Burun ucu estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci rahat geçmektedir, çünkü kemik dokusuna müdahale edilmemiş sadece kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilmiştir. İkinci gün şişlik oranı en yükseğe ulaşır ama sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme başlamaktadır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak dolgusu yaptıracaklar nelere dikkat etmeli?

Dolgun dudaklar artık bir öğle tatilinize sığacak kadar kısa süren, kolay gerçekleşen ve muazzam etkili bir dolgu operasyonuyla mümkün. Çekici ve belirgin dudaklar için artık genetiğimize muhtaç değiliz. Yalnızca iyi bir estetik cerraha ihtiyacımız var! Dudak dolgusu işlemini düşünenlerdenseniz bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Bu önemli noktalar genel olarak işlem sonrasını kapsıyor. Küçük bir operasyon olsa da dudak dolgusu işlemi de sonrasında büyük bir özeni hak eden tıbbi bir müdahaledir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Kimler botoks yaptırabilir?

Botoks, popülaritesi gün geçtikçe daha da artan, birçok kadını mutlu eden cerrahi bir girişimdir. Yan etkilerin ve öncesinde görülen korkutucu kötü sonuçların günden güne azaldığı bu yöntem uzun zamandan beri tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. Ancak şu an botoks dediğimizde birçok kişinin aklına gelen şey kırışıklık karşıtı bir uygulama olan ve terlemeyi engelleyen mucizevi bir müdahale olan botokstur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Burun ucu estetiği ile hangi şekil bozuklukları düzeltilir?

Burun yapımız kemik kıkırdak ve yumuşak dokudan oluşur. Burun ucu estetiğinde sadece kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilir, asla kemiğe müdahale edilmez. Burun ucu estetiği ile burunun genişliği, burun ucundaki asimetriler deformasyonlar, burun deliklerinin farklılıkları düzeltile bilinir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.