önlem – Sözcü TV

önlem

Kategori

Devrilen ağaç az daha polisleri öldürüyordu

Tayland’da yolda önlem alan polislerin üzerine dev ağaç devrildi, son anda kurtuldular. Polisler, toprak kayması sonucu  sürücüleri uyarı amaçlı yolda önlem aldılar. Önlem sırasında yerinden çıkan ağaç bir anda polislerin üzerine doğru düşmeye başladı. Bunu fark eden polisler olay yerinden koşarak uzaklaştılar ve canlarını zor kurtardılar.

Kategori

İETT’de kabinler değişiyor

İETT İşletmeleri Genel Müdürü Arif Emecen, metrobüs şoförüne yönelik gerçekleştirilen şemsiyeli saldırı sonrası yapılacak olan yeni kabinlerin canlandırmalı testini yaptı, testte kabinleri saldırıya karşı yeterli bir şekilde koruma sağlamadığını ifade etti.

Kategori

Tankları bozup darbeyi önlediler

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Komutanlığı’nda bazı askerlerin tankları bozarak darbeyi önledikleri ortaya çıktı. Etimesgut’taki bu hareketlilik sonucu komutanlığa operasyon gerçekleştiren bazı emniyet mensuplarının darbeci komutanların sorgularını komutanlıkta yaptığı ve darbeyi engelleyen askerlerle yüzleştirdiği ortaya çıktı.

Kategori

Mete Yarar, Erdoğan’ın nasıl getirildiğini anlattı

NTV canlı yayınına katılan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar darbe girişimin nasıl önlendiğini anlattı. Yarar, “Uçakların havada olduklarında tanıtma işaretleri vardır ancak kapattığında hayalet olursunuz. O gece havadaki bütün uçakları vuracaklarmıydı. Hangisi olduğunu bilmeden. Cumhurbaşkanı’nı uçuran uçak hayalet uçaktı” dedi.

Kategori

O saldırı böyle önlendi

Hayati önem taşıyan operasyon önceki gün, öğlen saatlerinde Muradiye İlçesi’nde gerçekleşti. MİT Van Bölge Başkanlığı’ndan gönderilen istihbaratı değerlendiren Van İl Emniyet Müdürlüğü’ne (VEM) bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Muradiye’de bir menfeze patlayıcı yüklü miktarda patlayıcı yerleştirildiğini belirledi. Zamanla yarışan ekipler, Jandarma ekipleriyle Muradiye’deki menfezleri kontrol etti. Kısa bir süre sonra, sonuca ulaşıldı. Patlayıcının yerleştirildiği menfezde inceleme yapan VEM’e bağlı Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürlüğü, ekipleri, 6 varille karşılaştı. Varilleri inceleyen uzmanlar, 20 dakikalık çalışmanın ardından, amonyum nitrat, mutfak tüpü ve mazotla güçlendirilmiş patlayıcının ateşleme düzeneğini devre dışı bıraktı. İmha operasyonun ardından, şüphelilerin yakalanmasına yönelik takip başlatıldı.

Haber: Şenol GEZER

Kategori

Almanya’da benzeri görülmemiş önlem

Almanya’da trafik kazalarını önlemek için benzeri görülmemiş bir önlem alındı. Telefondan başını kaldıramayanlar için yere döşenen ışıklar sayesinde yayalar karşıdan karşıya geçerken başını kaldırmadan arabaların hareket halinde veya durduğunu anlayabileceker.

Kategori

Zirveye güvenlik damgası

Türkiye’nin Davos’u olarak nitelendirilen Ekonomist ve Capital dergilerinin düzenlediği Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne güvenlik damgasını vurgu. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl Uludağ’a giden yollarda emniyet güçleri detaylı aramalar ve gbt sorgulamaları yapıyor. Zirvenin gerçekleştirildiği otelin etrafında ise güvenlik seviyesi yükseltildi. Sunumları izlemek isteyenlere farklı renklerde kart akreditasyonu yapıldı. Bu kartlarla öncelikle otel ardından sunumun yapıldığı alana geçiliyor.

Haber: Bora ERDİN Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

İstanbul’da kar nöbeti başladı

İstanbul’da bugün etkili olması beklenen kar yağışı için dün akşam saatlerinden itibaren tedbir alındı. Ana arterler ile belirlenen bazı merkezlerde ekipler yağış için hazır bekliyor.

Kategori

Hainler bu kez başaramadı!

Van Karayolu’nun 30’uncu kilometresindeki Erziki mevkisinde PKK’lı teröristler tarafından yola önceden döşenen patlayıcı güvenlik güçleri tarafından son anda fark edilerek imha edildi. Patlayıcının imha edilişini bir vatandaş cep telefonuyla görüntüledi. Hakkari- Van Karayolu’nun 30’uncu kilometresindeki Erziki mevkisinde yola önceden döşenen patlayıcı, önceki gün bölgede arama tarama faaliyetleri yapan güvenlik güçleri tarafından fark edildi. Güvenlik güçleri, yolun her iki tarafını trafiğe kapattıktan sonra bölgeye bomba imha uzmanı ekipler sevk edildi. Dün saat 15.30 sıralarında bölgeye giden bomba uzman ekipler,  patlayıcıyı fünyeyle patlatarak imha etti. Patlayıcının imha ediliş anı bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Bayılma neden olur? Nasıl tedavi edilir?

Kardiyolog Prof. Dr. Eralp Tutar cevaplıyor; Bayılma neden olur? Nasıl tedavi edilir? Bayılma kişinin kısa süreli bilinç kaybıyla birlikte ortaya çıkan pozisyonunu kaybetme durumudur. Bilinç kaybının sebebi beyine giden kan akımının kısa sürelide olsa yetersis kalmasıdır. Herhangi bir tıbbi müdaheleye gerek kalmadan kısa sürede kişinin bilinci yerine gelir. Her üç kişiden birinde hayatının herhangi bir döneminde bayılma olmuştur. Bayılma çoğu hastada hayatı tehtit eden bir durum değildir.

Kategori

Japonya’da ‘etek altı fotoğrafı’ uyarısı

Japonya’nın başkenti Tokyo’da, elektroniğin kalbinin attığı Akiba bölgesindeki Akihabara istasyonunda ‘Dikkat, etek altı fotoğrafınız çekilebilir’ uyarısı herkesi, özellikle de turistleri hayrete düşürüyor. Ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu bölgede, sıkça rastlanan ‘etek altı fotoğrafının telefona kaydedilmesi’ vakalarına yönetimden uyarı gecikmedi.

Kategori

Kedilere ciğerli önlem

Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP İl Yönetimi  oy kullanımının devam ettiği sıralarda trafolarda ilginç bir önlem aldı. Geçen seçimde ‘trafoya kedi girdiği ve bu nedenle elektriklerin kesildiği’ söylentileri nedeniyle Ağbaba ve partililer trafo çevresine ciğer bıraktı. Veli Ağbaba, Seçim güvenliğini sağlamak için Malatya’dan, Tunceli’den kasaplardan 1 ton ciğer aldık ve bütün trafoların kenarına bırakıyoruz dedi.

Kategori

Kahraman insanlar hayvanları böyle kurtardı!

Kahraman insanlar doğayla mücadele eden hayvanların geçirdikleri tehlikeli kazalardan onları böyle kurtardı. İşte o görüntüler.

Kategori

THY’nin sağanak önlemi, seferleri geciktirdi

THY, akşam saatlerinde İstanbul’da sağanak yağış beklendiği için, önlem amacıyla karşı havalimanlarından gelen uçak seferlerini 45 dakika ile 2 saat arasında gecikmeli olarak yaptırıyor.Meteoroloji, İstanbul’da akşam saatlerinde sağanak yağış beklendiğini açıkladı. THY de, bu nedenle, İstanbul hava sahasında etkili olan ve ‘CB’ (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara yol açan elektrik yüklü bulutları dikkate alarak, akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na inecek uçak seferlerinin, tedbir amacıyla 45 dakika ile 2 saat arasında gecikmeli olarak yapılmasını kararlaştırdı.Bu nedenle, Kopenhag, Göteborg, Barcelona, Londra, Cenevre, Milano ve Hamburg seferlerinde 1 saatlik gecikme yaşanıyor.

Kategori

İlker Başbuğ son çıkan kitabını imzaladı

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde düzenlenen imza gününde Başbuğ, son çıkan kitabı Nasıl Bir Türkiye ve diğer kitaplarını imzaladı. İmza gününe gelen vatandaşlar kitap evinde uzun kuyruklar oluşturdu.