Olacak O Kadar – Sözcü TV

Olacak O Kadar

Kategori

Levent Kırca – Ölümü Gör

Ölümün yıl dönümünde anılan duayen komedyen Levent Kırca’nın Ölümü Gör skeci paylaşım rekorları kırıyor. Yerin dolmaz büyük usta. Saygıyla anıyoruz.

Kategori

Levent Kırca Zincirlikuyu’dan güldürmeye devam ediyor

Geçen yıl 12 Ekim’de aramızdan ayrılan ve Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilen usta komedyen Levent Kırca bir döneme damgasını vurmakla kalmadı vefatından sonra da yüzlerimizi güldürmeye devam ediyor. Duayen sanatçının, eşi Oya Kırca’nın da yer aldığı Olacak O Kadar ekibiyle hazırladığı, TRT başta olmak üzere pek çok kanalda yayınlanan skeçleri hala güncel, hala özel ve hala paylaşım rekorları kırıyor. İşte Kırca’nın canlandırdığı önceki gün yaşamını yitiren Yaşar Nuri Öztürk’ten, geçinemediği için okuldan sonra kokoreç satan lise müdürüne, ‘Aç mısın Tok musun’dan  Erkek Karı’ya durumumuzu hala en güzel anlatan o skeçlerden bir derleme…  Usta komedyen Levent Kırca’yı saygı, sevgi ve hürmetle anıyoruz…. Toprağı bol olsun…

Kategori

Olacak O Kadar zam açıklaması

Bugün bir çok gazetede yer alan haberlere göre ramazan bayramında memur ve emekliler zam sarhoşu olacak. Fakat gerçek böyle değil. Yılın ikinci 6. ayına girildiği için zam dönemi bayrama denk geliyor. En düşük memur maaşı 110 TL, en düşük memur emeklisi maaşı 72 TL en düşük işçi emeklisi maaşı ise 44 TL artacak.

Kategori

Olacak O Kadar Kansız Darbe

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün TOBB 72. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak, ”Böyle bir Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsin” demişti. Bugün Ankara’da “Milli İrade” konulu toplantıda konuşan Erdoğan Kılıçdaroğlu’na yanıt verirken, ”Kan dökmek zalimlerin meczupların işidir” diye konuştu. Yaşanan bu sürece AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da görevden el çektirilmesi eklenince gündem ‘darbe, başkanlık sistemi ve kanlı mı kansız mı’ konuları üzerinde yoğunlaştı. Bu durum da akıllara usta komedyen Levent Kırca’nın bir döneme damgasını vuran Olacak O Kadar programında yer alan Kansız Darbe skecini getirdi. İşte yıllar geçse de eskimeyecek o skeç. Yine güleceğiz ağlanacak halimize…

Kategori

Güldür Güldür Show, Levent Kırca’yı böyle andı

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür Show, dün akşamki bölümünde Levent Kırca’yı andı. Skeçlerinin birinde birden Olacak O Kadar’ın şarkısını söylemeye başlayan ekip dakikalarca ayakta alkışlandı. Göz yaşlarını tutamayan Ali Sunal’ın, Levent Kırca’nın vefatından çok etkilendiği görüldü.

Kategori

Levent Kırca sadece güldürmüyordu!

Olacak O Kadar programı ile tanınan usta oyuncu Levent Kırca ülkede yaşanan gerçek olayları eğlenceli hale getirip televizyonda parodiler yaparak herkesin gönlünde taht kurmuştu.

Kategori

Levent Kırca böyle darbe yapmıştı!

Leven Kırca’nın televizyon fenomeni haline gelmiş mizah programı ‘Olacak O Kadar’ın unutulmaz skeçlerinden biri olan ‘Darbe’  Darbe yapmak isteyen fakat bir türlü başaramayan bit generalin başından geçen  trajikomik olayları konu alıyor.

Kategori

Olacak O Kadar efsanesi böyle başlıyordu

Olacak O Kadar, Levent Kırca’nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıydı. Büyük usta Levent Kırca’nın efsanevi televizyon programı bu jenerikle başlıyordu.