OHAL – Sözcü TV

OHAL

Kategori

CHP’li Muharrem Erkek’in OHAL’in uzatılmasına ilişkin konuşması

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, OHAL’in uzatılması hakkında Başbakanlık Tezkeresi üzerine CHP Grubu adına konuşurken, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2010 yılındaki konuşmasını hatırlattı…

Kategori

Başbakan’dan flaş OHAL açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım AKP Grubu’na seslendiği konuşmasında Olağanüstü hal uyulamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, OHAL uygulamasının 3 ay daha uzatılmasına dair görüşmelerin bu hafta Meclis’te görüleceğini söyledi. OHAL 19 Ocak’ta son buluyordu.

Kategori

Binali Yıldırım: “2017’de OHAL kalmış olacak”

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu’nun “Türkiye ile müzakereler dondurulsun” kararına ilişkin olarak, Kendi kendilerine gelin-güvey oluyorlar. İstedikleri kararı alsınlar, hiçbir önemi yok” görüşünü dile getirdi. Öte yandan Yıldırım, “2017’den itibaren yatırıma daha fazla kaynak ayıracağız. Olağanüstü hâl şartları da kalmış olacak. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili sınırlı değişikliği de yapıp yolumuza devam edeceğiz. Seçim, meçim yok. Vatandaşımız 2015’e seçimini yaptı. Biz de yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün düzenlediği ’15 Temmuz ve Parlamenter Sistem’ başlıklı etkinliğe katıldı. Üniversitedeki rektör atamalarının OHAL ile hiçbir ilgisinin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu “Akademisyenler kendi rektörlerini nasıl seçemezler, bunun OHAL’le ne ilgisi var. İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz ve demokrasinin yanında durmuşuz” ifadesini kullandı. Fransa’daki OHAL’le Türkiye’deki OHAL uygulamalarının farklı olduğuna dikkat çeken CHP lideri “Fransa’da adil yargılama vardır. Biz Türkiye’nin hızla normalleşmesini bekliyoruz” diye konuştu. CHP lideri Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi gerektiğini de vurgulayarak “Gazeteciler tutuklanıp hapse atılıyor, 142 gazetecinin hapiste olduğu bir ülkede siz demokrasiden söz edemezsiniz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “OHAL çıktı, muhaliflerin tamamını hapislere atayım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminden sonra ortaya çıkan birlikteliği korumak istediklerini belirterek, “Kanun hükmünde kararnamelerle yönetilen bir Türkiye değil; Anayasa’ya, yasalara, hukukun üstünlüğüne uygun kimsenin mağdur edilmediği ama suçluların adil yargılandığı bir demokrasi istiyoruz. Bunu savunmak sadece benim görevim değil. 15 Temmuz kalkışmasına karşı çıkan herkesin ortak görevi olmak zorundadır. Darbe fırsatçılığını asla kabul etmiyoruz. ‘OHAL çıktı, KHK çıktı, şu muhaliflerin tamamını hapislere atayım’ Bu da doğru değil ve inandırıcı değil” dedi.

Kategori

Demet Akalın’dan ’OHAL’ uyarısı

Ünlü şarkıcı Demet Akalın Bodrum’da çıktığı sahnede eğlenmeye gelenlere uyarıda bulunarak, “OHAL’deyiz kimse kimliksiz gezmesin bana bile kimlik soruyorlar” diyerek hayranlarının dikkatli olmasını istedi. Bodrum’da bir gece kulübünde sahne alan Demet Akalın söylediği şarkılarla hayranlarını coşturdu. Yaklaşık bin kişinin dinlemeye geldiği ünlü sanatçı hayranlarına takılmadan da duramadı. Akalın sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Kategori
Kuleli Askeri Lisesi’nin 171 yıllık tarihi

Kuleli Askeri Lisesi’nin 171 yıllık tarihi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL kararnamesiyle kapatılan ve Boğaziçi’nin Çengelköy ile Vaniköy arasındaki sahilinde bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nin hayatına nasıl devam edeceği yeni bir tartışma konusu. Gelin Kuleli Askeri Lisesi’nin 171 yıllık tarihine bakalım.

Kategori
OHAL'de tatile çıkacakların dikkat etmesi gereken 6 Şey

OHAL’de tatile çıkacakların dikkat etmesi gereken 6 konu!

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Türkiye kabus yaşadı. Bu kanlı girişimin ardından dünkü MGK’da OHAL ilan edildi. OHAL’in ilan edilmesiyle birlikte birçok insan yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak ediyor.

Kategori

“OHAL’i üç ay daha uzatmamak için bir mani yok”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reuters’a yaptığı açıklamada, “OHAL’i üç ay daha uzatmak için bir mani yok” diye konuştu.

Kategori

OHAL tezkeresi TBMM’de kabul edildi

Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan 3 ay süreli OHAL uygulamasına yönelik tezkere Meclis Genel Kurulu’nda oylandı. Yapılan oylama sonucu 81 ilde olağanüstü hal ilanını içeren tezkere Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Kategori

”3 ay olağanüstü hal ilan etme kararı aldık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından çok kritik bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararlar sonucu 3 ay süreyle Olağanüstü Hâl ilan edildiğini duyurdu.

Kategori

Cevdet Yılmaz: OHAL için MGK değerlendirecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamada OHAL’e de değindi ve MGK’nın değerlendireceğini ifade etti.

Kategori

Brüksel’de olağanüstü hal ilan edildi

Terör tehdit seviyesinin Brüksel’de en üst seviyeye çıkarılmasının (4/4) ardından olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. Belçika Başbakanı Charles Michel 4 acil önlem planı açıkladı. Charles Michel, Paris sonrasında Brüksel’de de benzer bir saldırı olma ihtimaline yönelik ciddi sinyaller aldıklarını ve seviyenin bu yüzden en üst seviyeye çıktığını açıkladı. Brüksel’in her köşesini askerler korurken onlarca askeri aracın şehirde görünmesi ise dikkat çekti.