öğretmen – Sözcü TV

öğretmen

Kategori

Robotlar 10 yıl içerisinde eğitim hayatımızı değiştirecek

İngiltere’deki Buckingham Üniversitesi’nin rektör yardımcısı olan tarihçi Anthony Seldon’ın, İngiliz Bilim Festivali’nde gündeme getirdiği konu Daily Mail’de haber oldu. Haberde Seldon’ın robot öğretmenler öngörüsünün kısmen çelişkili olduğu kaydedildi. Yapay zekanın devrimci rolüne vurgu yapılan haberde, robotik teknolojilerin hızlı gelişiminin olası sonuçlarına dikkat çekildi. Seldon’a göre, duygusal açıdan hassas makineler tarafından gerçekleştirilecek olan öğretim, oldukça kişiselleştirilmiş bir hale gelecek. Seldon, “Robotlar öğretmenlerin ilham verici rolünün yerine geçebilir mi?” sorusuna ise, “Bunun için üzgün ve umutsuzum” yanıtını verdi.

Kategori

Çok sevdiği kedisi ölmüştü…

Bir gün önce çok sevdiği kedisini kaybeden öğretmenlerini mutlu etmek isteyen öğrencilerin aklına çok güzel bir fikir geldi. Önce ona bir demek çiçek veren öğrenciler, sonrasında öğretmenlerini 2 tane birbirinden tatlı kediyle sevindirdi…

Kategori

Öğretmeni derse yılan getirince… Sonuna dikkat!

ABD’de bir okulda öğretmeninin sınıfa birkaç tane hayvan getirmesi siyahi öğrenciyi şaşkınlık içinde bıraktı. Her hayvana dikkatli gözlerle bakan genç, öğretmeninin dediklerini dinlerken gözlerini de hayvanlardan ayırmadı. Öğretmeni kocaman bir yılanı sınıfın ortasında sergilediğinde ise gencin şaşkınlığı herkesi güldürdü.

Kategori

Öğretmene öğrencilerden feci dayak

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir öğretmen ve okulun müdür yardımcısı, geçen cuma günü İstiklal Marşı töreni sırasında bir grup öğrencinin saldırısına uğradı. Öğretmene tekme ve yumrukla saldıran öğrenciler, olaya müdahale eden müdür yardımcısını da yumruklayıp gözünü morarttı.

Kategori

Duygu öğretmenin eğitim fedakarlığı

Bahçesaray’da yolu kardan kapanan Altındere Mahallesi’ndeki okulun kadın öğretmeni Duygu Atmış’ın eğitim için yaptığı fedakarlık takdirle karşılanıyor. Her gün sabah servisle ilçeye 13 kilometre uzaklıktaki okula gitmek için yola çıkan 25 yaşındaki Duygu Atmış, belli bir yere kadar geldikten sonra köylülerin kendisine tahsis ettiği katırla dağları tepeleri aşarak 21 öğrencisi bulunan konteyner okula ulaşıyor.

Kategori

Öğrencisine sprey sıkan stajyer öğretmene soruşturma

Amasya’da sosyal medyada bir öğrencinin üzerine temizlik maddesi sıkan 2 aylık stajyer öğretmenle ilgili görüntüler tepki topladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili soruşturma başlattı. Amasya’da zihinsel engelli öğretmenliği yaptığı iddia edilen Ç.K. adlı kadın öğretmenin sosyal medyada paylaştığı görüntüler tepki topladı. Görüntülerde öğrencinin üzerine temizlik maddesi sıktığı görülen öğretmenin henüz 2 ay önce stajyer öğretmen olarak göreve başlayan G.Ç. olduğu bildirildi.

 

Kategori

Öğretmen dediğin… Öğrencilerinin hayalini gerçekleştirdiler…

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde bulunan İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin özel eğitim sınıfı öğretmenleri, 16 yaşındaki öğrenci Ömer Faruk Ulucan’ın sürekli kamyon resmi çizmesi üzerine hayalini gerçekleştirdi. Ömer Faruk okul bahçesine gelen kamyonu görünce büyük mutluluk yaşadı.

Kategori

Öğretmenin, öğrencilere akrep yedirdiği iddiası

Kahramanmaraş’ta öğretmen D.A.’nın, öldürüp sınıftaki sobada pişirdiği akrebi, ilkokul birinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine yedirdiği iddia edildi. Bazı velililer olayı duyduktan sonra çocuklarını göndermedikleri okulda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Merkez Onikişubat İlçesi’ne bağlı Dereboğazı Mahallesi’ndeki Yenioba Şehit Mustafa El İlkokulu’nda 1’inci ve 3’üncü sınıflara birlikte ders veren D.A., iddiaya göre geçen Çarşamba günü okulda bulduğu akrebi öldürdükten sonra sınıftaki sobanın üzerinde pişirdi. D.A., sobada pişirdiği akrebi küçük parçalara bölerek etrafından toplanan öğrencilere verdi. Bazı öğrenciler akrepten yerken, bazıları ise tadına baktıktan sonra yemeyip çöpe attı.

Kategori

Atanamayınca madenci oldu

2001 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği bölümünden mezun olan 36 yaşındaki Yakup Muzaffer, 3 yıl vekil öğretmenlik yaptı. Ataması yapılmayınca 2006 yılında TTK’da madenci olmak için başvuran Yakup Muzaffer, mülakatta başarılı olunca madenci oldu. Evli ve bir çocuk babası olan Yakup Muzaffer, 2006 yılındaki mülakatlarda 4 metre uzunluğundaki maden direğini taşıdı. Kazma, kürek ve balta sallayarak mülakatı geçti. 11 yıl boyunca yerin metrelerce altında kömür kazarak ülke ekonomisine katkı sağlayan Muzaffer, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de kutladı.

Kategori

Balık istifi öğrenci taşımacılığı kamerada

Kocaeli Servis Araçları Odası, İzmit’te hafif ticari araç ile 18 çocuğu taşıyarak okula getiren öğretmeni görüntüledi. Öğretmene, 2 bin 532 lira ceza kesilirken, aracı ise 60 gün boyunca trafikten men edildi.

Kategori

Okulda skandal görüntüler: Döve döve ders anlattı

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda öğrencilerinin tahtaya yazı yazamamasına sinirlenen öğretmen, öğrencilerine dayak attı. O anlar bir öğrencinin cep telefonu kameralarına saniye saniye kaydedildi. Ümraniye’de bir ilkokulda meydana gelen olayda iddiaya göre, T.K. isimli öğretmen öğrencilerinden tahtaya yazı yazmalarını istedi. Tahtaya çıkan çocuklar yazmakta zorlanınca öğretmen T.K. sinirlenip, öğrencilerine hakaret etmeye başladı. Ardından T.K., öğrenciye vurmaya başladı. Öğrenciye tokat atan öğretmen, kimi zaman da öğrencisini itekledi. O anları ise sınıfta bulunan bir öğrenci kaydetti.

Kategori

Sosyal medya bu matematik öğretmenini konuşuyor

Matematik birçok öğrencinin korkulu rüyası. Fakat İngiliz The Mirror gazetesinin haberine konu olan bu öğretmen, belki de matematiği daha kolay kılabilir. Ne dersiniz? Bir öğrencisi Oksana Neveselaya’nın dersinden 15 saniyelik bir videoyu Youtube’a koydu ve Belaruslu öğretmen kısa sürede fenomen oldu. Videonun internet sansasyonu yaratmasının ardından Neveselaya’nın Instagram’da yayınladığı seksi selfie’ler de ortaya döküldü. Güzel öğretmeninin 15 saniyelik videosu sadece dört günde 30 bini aşkın görüntülenme aldı. Neveselaya, Facebook hesabında “duygusallık” ve “zekâ”nın bir arada olabileceğini göstermek istediğini yazmış. Instagram paylaşımlarına göre de şu sıralar Malezya’da tatilde… Kiev Üniversitesi’nden mezun olan Oksana, “dünyanın en seksi öğretmeni” olarak anılıyor. Sosyal medya kullanıcıları da bu çıkarıma katılıyor. Zira birçoğu onu “güzel” ve “göz kamaştırıcı” bulunuyor. Hatta aralarından biri ona ilanı aşk etmiş durumda.

Kategori

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri oturma eylemi yaptı

Okulların açılmasıyla birlikte başlayan ve proje okullarında sekiz yıl görev yapan öğretmenlerin başka bir okula atanmasını sağlayan yönetmeliğe öğrencilerden tepkiler sürüyor. Son olarak Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, 71 öğretmenlerinin gidişini oturma eylemi yaparak protesto etti.

Kategori

Kulaklığını çeken öğretmenine yumruk attı

Rusya Federasyonu’ndaki bir okulda yaşanan olayın görüntüleri dünyada da geniş yankı buldu. Olay Yakutistan’ın Neryungri kentinde yaşandı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde, bir öğretmenin, derste kulaklık takan öğrencisine sinirlendiği görüldü. Öğretmen, öğrencinin kulaklığını çekip attı. Kulaklığının koptuğunu düşünen öğrenci, öğretmene sinirlenerek üzerine saldırdı.

Kategori

Kulaklığını çeken öğretmene saldırdı

Rusya Federasyonu’ndaki bir okulda yaşanan olayın görüntüleri dünyada da geniş yankı buldu. Olay Yakutistan’ın Neryungri kentinde yaşandı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde, bir öğretmenin, derste kulaklık takan öğrencisine sinirlendiği görüldü. Öğretmen, öğrencinin kulaklığını çekip attı. Kulaklığının koptuğunu düşünen öğrenci, öğretmene sinirlenerek üzerine saldırdı. Öğretmene bir yumruk sallayan öğrenci ikinci hamleyi yapamadan araya sınıftaki diğer öğrenciler girdi. Saldırgan genci tutan öğrencilerden bazıları ona vurdu. Söz konusu genç diğer öğrencilerce sınıftan dışarı atıldı. Öğretmen olayla ilgili şikayetçi olmadı. Ancak görüntüler internette yayımlanınca soruşturma açıldı.

Kategori

Öğretmene şiddet güvenli kamerasında

BATMAN Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Remzi Oğurlu, staj yerinin değiştirilmesini isteyen bir öğrencinin isteğini yerine getirmediği için yakınlarının saldırısına uğradı.Öğretmene uygulanan şiddet okulun güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Remzi Oğurlu, staj yerinin değiştirilmesini isteyen bir öğrencinin isteğini yerine getirmediği için yakınlarının saldırısına uğrayarak darp edildi.

Kategori

Genç öğretmenin cevabı izleyenleri şaşırttı

‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında Ege Üniversitesi Amerikan Dili ve Kültürü mezunu yarışmacı elendiği soruyla hem Selçuk Yöntem’i hem de ekran başındakileri şaşırttı.”Sırt sırta verip kollarını iki yana açan iki kişiden, birinin sol kolu kuzeyi gösteriyorsa diğerinin sağ kolu hangi yönü gösterir?” sorusuna güney yanıtını veren genç yarışmacı, cevap yanlış çıkınca büyük şaşkınlık yaşadı.

Kategori

Öğretmenlerine böyle sahip çıktılar

İzmir’de bir araya gelen öğrenci ve veliler ‘proje okulu’ uygulaması kapsamında öğretmenlerin yerlerinin değiştirilmesine tepki gösterdi. İzmir’de proje okul ilan edilen üç eğitim kurumundan İzmir Fen Lisesi’nden 14, Bornova Anadolu Lisesi’nden 58 ve Cihat Kora Anadolu Lisesi’nden de 30 öğretmen, bulundukları okulda, 8 yıldan daha uzun süredir görev yaptıkları için, başka okullara tayin edilecek. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıdın ardından gündeme gelen tayinler, bu okullardaki veliler, öğrenciler ve öğretmenlerde huzursuzluk yarattı. Öğrenciler ve veliler, geçen haftadan beri yaptıkları açıklama ve eylemlerle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Kategori

Öğrenci ve velilerden ‘Proje Okulu’ uygulamasına tepki

İzmir’de Eğitim Sen öncülüğünde bir araya gelen öğrenci ve veliler ‘proje okulu’ uygulaması kapsamında öğretmenlerin yerlerinin değiştirilmesine tepki gösterdi.Bornova Anadolu Lisesi önünde saat 08.00’de Eğitim Sen öncülüğünde toplanan yaklaşık 200 öğrenci ve veli Milli Eğitim Bakanlığı’nın Proje okulu uygulamasıyla öğretmelerin yerlerinin değiştirilmesini protesto etti. Gruba CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da destek verdi.

Kategori

Tarık Akan işte böyle bir adamdı

Dün cenaze namazının ardından omuzlarda taşınan Tarık Akan, Bakırköy Zuhuratbaba’da getirildi. Akan’ı sevenleri yalnız bırakmadı. Canlı yayında NTV mikrofonuna konuşan öğretmen Aynur hanım Tarık Akan’la yaşadığı anıyı anlattı. Aynur, “Ben 70’li yılların başında bir köye öğretmen olarak gittim. İhtiyaçları çoktu çocukların ve Tarık Akan’a mektup yazdım ‘Okulumuza yardım edermisiniz?’ diye bize çuvallarla kırtasiye malzemeleri gönderdi. Aynı zamanda bana resmini imzalayıp yolladı yıllarca bunu sakladım. İyi bir insan olduğu burdan belli” dedi.

Kategori

Diyarbakır’da öğretmenlerin protestosunda olaylar çıktı

DİYARBAKIR Milli Eğitim Müdürlüğü önüne, açığa almaları protesto ve basın açıklaması yapmak için toplanan öğretmenlere polis müdahale etti. Çıkan olaylarda bazı göstericiler gözaltına alındı. Diyarbakır’da terörle bağlantılı oldukları gerekçesiyle yaklaşık 4 bin öğretmen açığa alındı. Eğitim- Sen açığa alınmaları protesto etmek için bugün merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmak üzere toplandı. Yaklaşık 200 öğretmenin bulunduğu grubun basın açıklaması yapmasına polis izin vermedi ve grubun dağılmasını istedi. Yapılan görüşmelere rağmen anlaşma sağlanamayınca polis grubu dağıtmak için müdahale etti. Ortalık savaş alanına dönerken TOMA’lar gruba tazyikli su sıktı. Polis müdahalesinde fenalaşanlar olurken, bir süre devam eden olaylarda polis bazı kişileri gözaltına aldı.